Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez SUHY » Śr 11 sty, 2017 15:59

Ale po odłowieniu krewetek ,plus woda w której wysyłasz to wodę uzupełniasz , to jak podmiana :-P .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez stan_shrimps » Śr 11 sty, 2017 16:27

nie, nie uzupełniam :D co 2-3 tygodnie przy podmianie, nie uzupełniam odparowanej, też przy podmianie dolewam wody takiej jak do podmiany :D
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez Tasior » Cz 12 sty, 2017 07:12

Metod prowadzenia akwarii jest tyle ilu hodowców z większymi bądź mniejszymi sukcesami :)
Ja również nie odmulam, nie podaje bakterii i prowadzę baniaki - no może poza tym rokiem - bez problemowo. Według mnie duże znaczenie ma cotygodniowa podmiana wody :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez totome » Cz 12 sty, 2017 15:02

stan_shrimps jesteś herdcorem :-D . A poważnie , da się bez podmian , pociągnąłem tak 3 miesiące i nic się nie działo ( starzy bywalcy forum Tasiora może pamiętają ) , ale te zbiorniki też były w miarę świeże . Wątpię by to się udało na na np. rocznym baniaku . Zgadzam się również że da się bez bakterii , napisałem tylko że tak jest łatwiej . Twój , czy Damiana sposób też jest wart wypróbowania i chętnie przetestuje taki wariant prowadzenia baniaków ( odpuszczę tylko rozpuszczalnik :-D )
ps. gratuluje efektów :-)
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez stan_shrimps » Cz 12 sty, 2017 16:12

Łatwiej nie łatwiej, zależy z jakich warunków są krewetki. Jak z takiej bidy od nas czy od Damiana wpadną na wyścielane aksamitem salony to nie ma problemu a jest wręcz pięknie. Gorzej jak są z bogatego domu i trafią do kogoś kto nie sypie wiele, albo robi to nieumiejętnie..wtedy krewetki dosłownie rozpływają się w baniaku...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez totome » Cz 12 sty, 2017 21:51

Brałeś ode mnie robaki , moje też padły ?
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez stan_shrimps » Pt 13 sty, 2017 22:22

Velvety z wody z Biedronki :D

hah :) z Twoimi problem był taki że myślałem że kran to kran, ale mój był za miękki bo 260us i nie było kolorowo, została połowa obsady...ale po podniesieniu przewodności do 500us zaczęły sypać młodymi tak, że mamy ich teraz 5 baniek a i chyba nie jedno akwarium gdzieś w Polsce i nie tylko jest ich pełne ;)

Obrazek

i jak widać nie trzeba było sypać bakterii a dostosować parametry do krewetki

jeśli mówimy o suplementacji to mam na myśli Caridinę, bo przy Neo to nawet nie ma co gadać, jeśli kranówka nie jest syfem to powinna być trzymana na samym kranie, u nas się nie dało i trzeba kranówkę doprawić Salty GH+.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez Trolki » N 15 sty, 2017 01:00

Siema
Każdy z was ma rację no i tez każdy ma inne akwaria:) ja wiem że krewetki i cifa przeżyją choć trochę ciężko z wylinką będą miały ;-) , ale chodzi tak naprawdę o kondycję i zdrowie krewetek jak kupimy, słabe schorowane to nawet kroplówka w nowych zbiornikach im nie pomoże co do bakterii podając liście podajemy pożywkę podając magiczne środki to samo czyli czy podamy 10 liści czy łyżeczkę preparatów wychodzi na to samo i jedno i drugie stabilizuje ph oczyszcza wodę. Wiem jedno musi być przepływ wody przez filtry czy wymieniamy je co tydzień czy co 3 mieś muszą spełniać swoje zadanie a bakterie same sobie dadzą radę
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Bakterie do krewetkarium i kilka pytań.

Postprzez hillpl » N 07 sty, 2018 18:46

Witam,
ja dopiero zaczynam swoją przygodę z krewetkami ale mogę napisać jedno bez dobrej biologii i startu akwarium ani rusz. Mam w tej chwili kilka zbiorników z krewetkami do tego inne z pyszczakami oraz skalarami.
To co zauważyłem do tej pory to to, że ciężko jest kupić dobre krewetki np na aukcjach. Po kilku dniach, tygodniach wszystko pada. Większość to odpady lub po segregacyjna wyprzedaż samców itd ...
Dlaczego tak piszę bo myślałem, że coś źle robię ... dużo czytałem słuchałem rad kolegów z forum i dalej były te same problemy, więc stwierdzenie stan_shrimps o tym, że ważne gdzie się kupi krewety i od kogo ma duże znaczenie dla początkujących.
Tak samo było - jest przy rybach kupując chów wsobny = porażka z hodowlą czy jakością ryb - nieważne jak by się prowadziło czy wystartowało akwarium wcześniej czy później będzie porażka.
W tej chwili udało mi się ustabilizowałem wszystkie swoje zbiorniki . Lata praktyki np z malawi zastosowałem przy krewetach i widzę efekty ...
Na początek zakupiłem krewetki od osoby, gdzie sam mogłem zobaczyć co kupuję i jak są prowadzone akwaria.
Na tą chwilę najlepsze podłoże na którym mi się wszystko kręci to - akadama.
Stosuje tylko co tygodniowe podmiany z samy salty gh+ i wszystko się kręci.
Bakterie owszem stosuje na start akwarium. Przy większej podmianie lub zmianie aranżacji stosuje niewielka dawkę bakterii.
Może trochę nie na temat ale chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami z racji tego, że wiele osób wrzuca wszystko co się da akwarium i myślą , że cuda będą mieć od razu.
Pozydrawiam
hillpl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 sie, 2017 14:06
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron