Crystal Red prl zmienna jakość bieli

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Crystal Red prl zmienna jakość bieli

Postprzez pixie » Wt 30 paź, 2018 14:17

Podłączę się pod stary temat - to moje pierwsze krewetki. Mam 6 sztuk, akwarium 20 l, parametry KH 0, GH 9, pH 6,8. Wpuszczone tydzień temu. Trochę się martwię o kolor, bo wydaje mi się, że biel się zmienia w przezroczysty, ale może mi się wydaje, bo teraz urosły. Każda krewetka jest inna i niektóre są ładne, jednolicie białe, a tylko jedna najbardziej przezroczysta. Jeśli można poprawić biel pokarmem, to jakim i jak je nakłonić do jedzenia, bo na razie wcinają glony i mało interesuje je podawany pokarm?
Obrazek
Obrazek
pixie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 06 paź, 2018 08:30

Re: Crystal Red prl zmienna jakość bieli

Postprzez Tasior » Wt 30 paź, 2018 20:58

Może być tak że przy aklimatyzacji straciły kolor i on może już nie wrócić. Tak się często zdarza przy crystalach jak zmienia im się warunki.
Myślę że najwięcej dowiesz się o ich jakości jak doczekasz się młodych. Skoro piszesz że na początku była biel okej to ja myślę że młode urodzone u Ciebie w akwarium będą też ładne i z większą ilością bieli niż ta jedna ;-)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Crystal Red prl zmienna jakość bieli

Postprzez pixie » Śr 31 paź, 2018 14:59

Tasior napisał(a):Może być tak że przy aklimatyzacji straciły kolor i on może już nie wrócić. Tak się często zdarza przy crystalach jak zmienia im się warunki.
Myślę że najwięcej dowiesz się o ich jakości jak doczekasz się młodych. Skoro piszesz że na początku była biel okej to ja myślę że młode urodzone u Ciebie w akwarium będą też ładne i z większą ilością bieli niż ta jedna ;-)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Dzięki! Być może, choć nie wyglądały na zestresowane w czasie zmiany, parametry były zbliżone (mierzyłam). Będę obserwować, na razie wydaje mi się, że nie pogarsza się. O, chciałabym doczekać młodych, ale nie potrafię nawet płci rozróżnić! :-)
pixie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 06 paź, 2018 08:30

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron