Problem z wylinką?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Pt 06 sty, 2017 16:31

Biologia leży :P No3 0 przy krewetkach nie jest dobre. A wnioski o których pisałem we wcześniejszym poście (drugie zdjęcie - szyszka ) ale czekałem na większą ilość szczegółów :P

Dalej śpij spokojnie ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez CryMore » Pt 06 sty, 2017 17:46

Nie zgadzam się Freszu z Twoją opinią :-D Biologia w tym zbiorniku ma się bardzo dobrze. Jest to jeden z lepszych zbiorników u mnie na regale. NO3 niemierzalne co nie znaczy, że go wcale nie ma. Sugerujesz, że problem z wylinką to efekt złej biologii? Hmmm... Spałem, Śpię i będę spał spokojnie ;-) Jak będą małe i zobaczymy jak z przeżywalnością to wtedy ocenię jak jest i czy trzeba coś zadziałać.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Problem z wylinką?

Postprzez matu » Pt 06 sty, 2017 19:09

batman-ka napisał(a):
matu napisał(a):Powiem tak.
U mnie ostatnio coś się dzieje w baniaku. Kreweta stoi, potem się przewraca i tyle.
Czasami 2 trupy dziennie, potem tydzień nic. Padają krewety średniej wielkości.
Dawałem Tropical CMF (na bakterie i wirusy) ale bez skutku.

Bakterii raczej sporo daję, mineralizuje salty, Old Seam Mud, Mironectuton itp do 140ppm.

Pomysł #1: podniosę TDS o 20 za pomocą AZOO mineral, zobaczymy co dalej (poczekam tydzień)
Pomysł #2: pdać MICROBE-LIFT Artemis

Jakieś inne pomysły?


U mnie tak się dzieje,jak zbiornik robi się "martwy" ,ale to zobaczysz po roślinach jak skarłowacieją bądz staną.

Raczej wsyztko rośnie, baniak dość zarośniętu prawie jak u Fresza.
Do podmian daję koło 5-8 rożnych uzdaniaczy (jak Szopen, co jest pod ręką) BT9, Enlive, shizhen, rich water, fulvo, ...
Baniak 52l, EHEIM 2213 (3l) zasypany gąbką. W akwa 2 małe skałki i podłoże beni (restart 4 miesiące temu), około 100-150 taiwanów w środku, standardowo po prostu. Zobaczę jak mi pójdzie z testem na mineralizator i bakteriami....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z wylinką?

Postprzez batman-ka » Pt 06 sty, 2017 19:37

matu napisał(a):
batman-ka napisał(a):
matu napisał(a):Powiem tak.
U mnie ostatnio coś się dzieje w baniaku. Kreweta stoi, potem się przewraca i tyle.
Czasami 2 trupy dziennie, potem tydzień nic. Padają krewety średniej wielkości.
Dawałem Tropical CMF (na bakterie i wirusy) ale bez skutku.

Bakterii raczej sporo daję, mineralizuje salty, Old Seam Mud, Mironectuton itp do 140ppm.

Pomysł #1: podniosę TDS o 20 za pomocą AZOO mineral, zobaczymy co dalej (poczekam tydzień)
Pomysł #2: pdać MICROBE-LIFT Artemis

Jakieś inne pomysły?


U mnie tak się dzieje,jak zbiornik robi się "martwy" ,ale to zobaczysz po roślinach jak skarłowacieją bądz staną.

Raczej wsyztko rośnie, baniak dość zarośniętu prawie jak u Fresza.
Do podmian daję koło 5-8 rożnych uzdaniaczy (jak Szopen, co jest pod ręką) BT9, Enlive, shizhen, rich water, fulvo, ...
Baniak 52l, EHEIM 2213 (3l) zasypany gąbką. W akwa 2 małe skałki i podłoże beni (restart 4 miesiące temu), około 100-150 taiwanów w środku, standardowo po prostu. Zobaczę jak mi pójdzie z testem na mineralizator i bakteriami....


Mam ten sam filtr ,chcesz test,otwórz i sprawdz czy śmierdzi rzodkiewkami z filtra ,jak nie to nie filtr :p
Dla mnie konieczna była ostra przycinka bo cameroon wysysał resztki minerałów .Teraz jest spoko a eheima wyczyściłam,niby dostanę hejta zaraz że bakterie ,ale jest ich tyle samo w podłożu co i tam :p a pomogło
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wylinką?

Postprzez matu » Pt 06 sty, 2017 22:32

Przy restarcie był wyczyszczony. Pierw myślałem, że bakterie padły, ale jedno to nie to. Rzodkiewkami nie jechało, ale zajrzę do niego jutro. :-)
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z wylinką?

Postprzez batman-ka » Pt 06 sty, 2017 22:37

matu napisał(a):Przy restarcie był wyczyszczony. Pierw myślałem, że bakterie padły, ale jedno to nie to. Rzodkiewkami nie jechało, ale zajrzę do niego jutro. :-)


U mnie dół zajmuje ceramika eheima i grube gąbki a na górze włóknina i tylko ją wymieniam nie ruszając reszty ale zauważyłam ,że niektóre gąbki potrafią przygniwać i śmierdzieć ,jak jest zbytnio napchany albo gąbka jest gęsta
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » So 07 sty, 2017 09:41

Matu jak to mówią co za dużo to nie zdrowo. Poczytaj co Szopen napisał i ostatnio na boxie pisał że dawał tego wszystkiego za dużo i koniec końców też coś było nie tak bo miał problem z wylinkami. U mnie podmiana to woda RoDi, salty, azoo mineral plus i azoo double black water, bakterie i nic więcej. W kwarium liści i szyszek nie znajdziesz chyba że odczasu do czasu liście orzecha włoskiego ale one znikają przez 48h od włożenia.

CryMore masz fajne podejście do tematu :P krewetka pęknięta w połowie ale wszystko jest ok heh można to tak określić "jest chu.owo ale stabilnie" hehe


Obrazek


Jeszcze jedno zdjęcie :)
Obrazek


Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez CryMore » So 07 sty, 2017 12:30

Mam ją pozszywać?? ;-) 11 samic z jajkami to faktycznie chu...o ale stabilnie :-D
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » So 07 sty, 2017 13:27

Możesz z nią z robić co Ci się podoba heh 3mam kciuki żeby było wszystko ok z młodymi krewetkami, jakoś to będzie :P

Pozwoliłem sobie temat przykleić jako szkolny przykład.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Tasior » Śr 18 sty, 2017 07:05

stan_shrimps napisał(a):Jaro nie ma w zwyczaju się udzielać na innych forach bo dużo czasu inwestuje w podforaka, ale będę u niego jutro i zapytam czy chciałby zbadać taką wodę. Może bliżej końca roku akademickiego ktoś dostanie taki temat pracy ;)

Nie wiem co krewetkom jest potrzebne, ale trzeba zadać sobie pytanie: z czego składa się pancerz krewetki...nie chce gadać głupot ale z chityny tak?

Właśnie zmieliłem pól kilo suszonych krewetek...krewetki sobie zjedzą troszkę tego czego do wylinek potrzebują ;)


Gammarusa, kiełża podawaj ;) Masz prawie to samo. Choć ja uważam, że apropo chityny i pomocy w wylince jednym z lepszych preparatów jest Gravidas. Od lat podaję.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Śr 18 sty, 2017 09:38

Żeby nie robić zamieszania w temacie wylinek to temat przeniosłem w inne miejsce viewtopic.php?f=24&t=9921

Tasior napisał(a):
stan_shrimps napisał(a):Jaro nie ma w zwyczaju się udzielać na innych forach bo dużo czasu inwestuje w podforaka, ale będę u niego jutro i zapytam czy chciałby zbadać taką wodę. Może bliżej końca roku akademickiego ktoś dostanie taki temat pracy ;)

Nie wiem co krewetkom jest potrzebne, ale trzeba zadać sobie pytanie: z czego składa się pancerz krewetki...nie chce gadać głupot ale z chityny tak?

Właśnie zmieliłem pól kilo suszonych krewetek...krewetki sobie zjedzą troszkę tego czego do wylinek potrzebują ;)


Gammarusa, kiełża podawaj ;) Masz prawie to samo. Choć ja uważam, że apropo chityny i pomocy w wylince jednym z lepszych preparatów jest Gravidas. Od lat podaję.


Nie da się ukryć że najlepszym budulcem jest "mięso" i jak zaznaczył Tasio ono pomaga w wylince ale na jałowej wodzie żyć się nie da chyba??

Wcześniej już napisałem

Trzeba zadać pytanie osobie produkującej mineralizator gh+ jaki jest stosunek soli wapnia do soli magnezu. Można poczytać na necie że musi być zachowana równowaga jonowa. Jak będziesz dodawać tylko sam "wapń" a zabraknie "magnezu" to nie będzie stymulatora do budowy pancerza krewetki. Oczywiście nie może zabraknąć w zbiorniku też innych makro/mikro elementów i odpowiedniej flory bakteryjnej. Wpływają one w znaczący sposób na procesy życiowe organizmów m. in. przepuszczalność błon komórkowych, ciśnienie osmotyczne, przemiany biochemiczne.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez stan_shrimps » Śr 18 sty, 2017 09:48

Tasior napisał(a):Gammarusa, kiełża podawaj ;) Masz prawie to samo. Choć ja uważam, że apropo chityny i pomocy w wylince jednym z lepszych preparatów jest Gravidas. Od lat podaję.

Jeszcze kryl jest do mielenia a gammarusa i inne taie wynalazki mamy z miksu który już jest mielony ;)
Czasem podajemy Enlive, przynajmniej opada i jest chyba wydajniejszy, chociaż gravidas też wydaje się dobry ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Problem z wylinką?

Postprzez matu » Cz 19 sty, 2017 10:32

Podniosłem TDS ze 140 do 155, na razie ok, zero zgonów. Dodatków też daję mniej.

Kilka lat wlewałem TDS 130, do czasu było ok, po roku dziwne akcje....
Jak się ustabilizuje dodatków dam jak zawsze i zobaczę czy to TDS czy dodatki.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z wylinką?

Postprzez stan_shrimps » Cz 19 sty, 2017 12:08

Właśnie...ile dajecie ppm wodędo podmian i jak to do cholery przeliczyć...?? Ludzie pytają a my nigdy nie mieliśmy miernika ppm i nie bardzo wiemy co im doradzić.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 19 sty, 2017 16:13

RO +salty 240-250us + dodatki = około 270us w akwariach od 300 do 340us
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości