Problem z wylinką?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Tasior » Cz 05 sty, 2017 09:55

No to teraz tą wiedzę z morskiego musicie przenieść n krewety i zobaczymy jakie będą efekty :-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Cz 05 sty, 2017 09:58

No ja już przeniosłem dawno temu tylko teraz dzięki morskiemu to zrozumiałem hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez SUHY » Cz 05 sty, 2017 10:07

Tasior napisał(a):
SUHY napisał(a):np doszli do tego że brak jednego składnika , który w wiekszych dawkach jest trujący powoduje nie przyswajanie dwóch innych które są jeszcze bardziej zabójcze , i leją "truciznę" .

No i na bank u krewet jest tak samo. Ja doszedłem np do tego, że tak jak wszyscy już wiedzą albo i większość, że Salty samo to za mało, tak samo jest z GG Liquid Gh+. Tyle, że tam w ogóle aby uzyskać podobe parametry do Salty to przewodność trzeba ustawić na ok 280 us gdzie przy salty ok 200 daje podobne wartości gh. I tak czy siak i tak to jest za mało... Co daje wniosek taki, że przewodność ma się nijak do tego co tak naprawdę krewetkom jest potrzebne. Według mnie napakowali czegoś tam zupełnie nie potrzebnego do życia (bo coś tą przewodność do tych 280us podnosi). Ale to takie moje spostrzeżenie na temat mineralizatora :)


To dwie inne sprawy , salty ( i inne podobne ) to GH + i podnosi własnie to i tylko do tego jest .Tu raczej brak czegoś w rodzaju "składnika nawozu " .Choć tyle lat działam bez wymysłów , a i u innych spokój jest ponad rok czasem dwa więc jak stwierdziłem juz w innym temacie , ten brak/nadmiar może być problemem obsługowym .Co nie zmienia że przydało by sie wiedzieć o co chodzi .
Chętnie bym sie dowiedział ale puki co odpukać nie mam problemów .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Tasior » Cz 05 sty, 2017 10:09

Suhy ale ten składnik o którym piszesz też może być bądź jest zależny od jakiegoś składnika który wchodzi w skład mineralizatora. Więc o to właśnie chodzi. W jednym mineralizatorze może być go więcej, w innym mniej a jeszcze w innym w ogóle.

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Problem z wylinką?

Postprzez SUHY » Cz 05 sty, 2017 10:15

Tasior napisał(a):Suhy ale ten składnik o którym piszesz też może być bądź jest zależny od jakiegoś składnika który wchodzi w skład mineralizatora. Więc o to właśnie chodzi. W jednym mineralizatorze może być go więcej, w innym mniej a jeszcze w innym w ogóle.

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)


Ech... Tasior GH+ to 3 znane wszystkim składniki , które masz wszędzie w wodzie , kranie rzece itd ... I nic innego nie ma po co wymagać .
I nie mieszajmy GH + do tego tematu .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Tasior » Cz 05 sty, 2017 10:19

No niekoniecznie 3 składniki, wszystkim znane bo jakby były wszystkim znane i tylko te trzy to us była by taka sama stosując każdy z tych mineralizatorow... A nie jest. Przy każdym jest inna. Więc skądś się bierze różnica. U mnie największe problemy właśnie zaczęły się po zmianie mineralizatora z Salty Shrimp na GlasGarten.... Wówczas zaczęły się masowki.... Ale ok. Nic nie mówię.

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Cz 05 sty, 2017 10:25

Ok no to szukamy dalej rozwiązania :-P

Jak wiemy mamy podział na makro i mikro elementy jest ich sporo ale dla roślin książkowo potrzebne są:

MAKROELEMENTY
węgiel, wodór, tlen, azot, fosfor, potas, siarka, wapń, magnez

MIKROELEMENTY
jod, żelazo, fluor, bor, kobalt, miedź, chrom, cynk, mangan, molibden, selen, chlor, sód, krzem, kobalt, wanad

Teraz zbadać testami mineralizatory i wodę w akwariach i będzie wiadomo co jest dostarczane. Można poczytać o nawozach roślinnych w akwarystyce co jest najlepsze. Swego czasu jak miałem akwarium z butlą CO2 to podawałem nawóz dla roślin doniczkowych z dużą zawartością azotu i było cacy, szczęśliwe były i mchy i krewety :-P

A propos nawozów to Szopen pokazywał na filmiku fajny nawóz samo dozujący i jak się wstrzeli w skład to będzie fajne rozwiązanie.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez SUHY » Cz 05 sty, 2017 10:26

Tasior napisał(a):No niekoniecznie 3 składniki, wszystkim znane bo jakby były wszystkim znane i tylko te trzy to us była by taka sama stosując każdy z tych mineralizatorow... A nie jest. Przy każdym jest inna. Więc skądś się bierze różnica. U mnie największe problemy właśnie zaczęły się po zmianie mineralizatora z Salty Shrimp na GlasGarten.... Wówczas zaczęły się masowki.... Ale ok. Nic nie mówię.

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)


No sprawdź w necie co to twardość GH , niewęglanowa i co na nią wpływa .

Temat GH+ POMIJAMY :evil: .(A i gdyby tu był problem nie miał bym już krewetek )
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Cz 05 sty, 2017 10:29

SUHY oprócz GH+ co dodatkowo dodajesz do zbiornika żeby go zmineralizować?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Tasior » Cz 05 sty, 2017 10:29

Ty Suhy. Ale o Gh ty tylko mówisz. :-D
Ja pisałem o mineralizatorach i tym co zawierają a nie o samym gh :-D

Samo gh to już dawno gdzieś pisałem że może mieć szeroki wachlarz i będzie okey.

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Problem z wylinką?

Postprzez SUHY » Cz 05 sty, 2017 10:51

=Fresz= napisał(a):SUHY oprócz GH+ co dodatkowo dodajesz do zbiornika żeby go zmineralizować?

Dodaje tylko GH ,Przecie piszę to wszędzie . :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Cz 05 sty, 2017 11:04

A V6? :-P a minorekuton? :-P a pokarmy DIY? :-P a połączone ze sobą zbiorniki, a stare podłoża płukane jak? :-P

Kurna więcej szczegółów heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez barus9 » Cz 05 sty, 2017 12:10

Tak czytam i czytam i się zastanawiam o co wam chodzi? :) :)

Wg mnie żeby sprawdzić idealne parametry wody dla danego gatunku krewetek trzeba zebrać próbki wody od różnych hodowców gdzie jest mega wysyp maluchów i wszystko gra oraz zbadać podobna ilość baniek z problemami z wylinka i padaniem. Zrobić zestawienie i porównać. Im więcej prób tym sensowniejsze wnioski.
np . tu http://icp.marinlab.com/

Tyle teorii :) problem nr 1 zebranie próbek od uczciwych hodowców nr 2 zebranie kasy na badania.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Tasior » Cz 05 sty, 2017 12:17

Właśnie. Od uczciwych hodowców ;-)
Przecież wiesz, że większości hodowcom nic nigdy nie pada, a krewetki rodzą się na potęgę ;-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Cz 05 sty, 2017 12:32

barus9 napisał(a):Tak czytam i czytam i się zastanawiam o co wam chodzi? :) :)

Wg mnie żeby sprawdzić idealne parametry wody dla danego gatunku krewetek trzeba zebrać próbki wody od różnych hodowców gdzie jest mega wysyp maluchów i wszystko gra oraz zbadać podobna ilość baniek z problemami z wylinka i padaniem. Zrobić zestawienie i porównać. Im więcej prób tym sensowniejsze wnioski.
np . tu http://icp.marinlab.com/

Tyle teorii :) problem nr 1 zebranie próbek od uczciwych hodowców nr 2 zebranie kasy na badania.


Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o pieniądze hehe ja tu męczę temat żeby się wszyscy czegoś nauczyli, a testy potwierdzą czy mamy rację :P to są na razie suche fakty i rozmowy do piwka. Oczywiście mogę udostępnić swoją wodę do badania i nawet już szukam z Szopenem laboratorium o czym wcześniej pisaliśmy. QHU dośle próbkę i się ogarnie. Jeżeli chodzi o zrzutę to zamiast dorabiać portfel Owsiaka i jego rodziny to dorzucicie się do badań :-P

Jeszcze wracając do suchych faktów kiedyś pisałem że optymalna temp. do rozrodu caridin to 25-26 stopni czyli w lato a w zimę wegetacja samic, czy reszta też może potwierdzić? czy przez cały rok u Was samice sypią młodymi w takiej samej ilości i odstępu czasu?

Okres wakacyjny dorosłe krewety można policzyć na dwóch rękach i dorzucić paluszki od stopy:P przeważnie nadmiar oddaję ludziom albo za grosze sprzedaję, ostatnio kotletbam dostał 50% więcej krewetek no bo przeca zupy z nich robić nie będę heh

Obrazek

Rosły sobie

Obrazek

Obrazek

i teraz po rozdaniu ponad 200 krewetek i selekcji zostawiłem sobie to co na wiosnę znowu ruszy, oczywiście sporo przecinków jeszcze rośnie

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości