Wybór drogi życiowej

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Wybór drogi życiowej

Postprzez Mieciu121 » Cz 11 paź, 2018 11:13

Witam bardzo serdecznie !

Piszę w bardzo nietypowej sprawie . Mianowicie takiej iż powoli mój okres edukacji dobiega końca a niestety nie udało mi się osiągnąć tego czego oczekiwałem od tej szkoły ( zdania egzaminów zawodowych z elektryki). Mam mentlik w głowie co teraz robić ? Zakładałem że jeśli nie uda mi się z tym kierunkiem to spróbuje w czymś co stało się moją życiową pasją - akwarystyką . Od małego dzieciaczka zawsze chciałem założyć swój sklep zoologiczny ale każdy mi odradzał - bo się nie znam , nie wyżyjesz z tego itd . Ja jednak sądzę że należy marzenia spełniać i robić w życiu to do czego się jest stworzony i to co się kocha ( np łącząc pracę z pasją ) . Niestety jestem zielony w tej kwestii i nie wiem co mam robić . Nikt ze mną nie chce rozmawiać na ten temat bo się ,,nie znają ,, albo ,, nie mają czasu ,, lub po prostu mówili bym się chwycił pierwszej lepszej roboty za 2k zł miesięcznie - czego nie chce po doświadczeniach wakacyjnych ... W moim mieście aktualnie znajdują się 7 punktów gdzie można zakupić coś z zoologii ( 4 sklepy zoologiczne w tym 3 wiecznie puste i z bardzo ubogim asortymentem i brak znajomością tego co robią 1 sklep obsługa nie miła mają bardzo drogo,ale bogaty asortyment) . Jest jeszcze jeden sklepik ale to taki malutki że jego bym nie zaliczał do zologicznego. Kolejny to jest klub akwarystyczny wiecznie chore ryby smrud i krótkie godziny otwarcia (18-20) . Teraz niedawno w moim mieście wybudował się market o nazwie majster . Jest w nim dosłownie wszystko m.n.i właśnie część zoologiczna . Przechadzajac się ,,sprawdzając swojego potencjalnego konkurenta,, natrafiłem tez na taką informacje ( zdjęcie poniżej). Może bym też rozważył założenie z nimi współpracy ? Obrazek
( ale boję się że jeśli bym to zrobił to tylko się ogranicze na przyszłość jeśli bym im chciał otworzyć swój własny sklepik).

Dużą część wiedzy oraz fakt załozenia sklepu zoologicznego czerpie od swoich klientów którzy zamurdzą że nie ma praktycznie wyboru jeśli chodzi o rośliny ryby sprzęt itd. Dużo klientów też dojeżdza z okolic mojego miastego ( Mielca) np Dębica Tarnobrzeg kielce, czasem ktoś z północy wyrazi chęć zakupu wtedy mu wysyłam itd.

Jeśli bym chciał założyć swój sklep to przede wszystkim chciałbym spełnić żądania klientów i chciałbym im służyć dobrą i mądrą radą,dzielić się własnym doświadczeniem itd.
Mieciu121
Rasowy Maniak Krewetkowy

Re: Wybór drogi życiowej

Postprzez Aga » Cz 11 paź, 2018 15:05

Nikt nie może Tobie doradzić czy warto, czy nie warto założyć sklep? Na początek na takie przedsięwzięcie trzeba mieć fundusze i to nie małe, dalej dobrze położony lokal, z parkingiem, kogoś kto doradzi w sprawach podatkowych i związanych z księgowością. Na dodatek praca w sklepie to praca z ludźmi i nie zawsze jest to miłe. Jest też wiele pozytywów. Może zanim podejmiesz ostateczną decyzję warto zatrudnić się w jakimkolwiek sklepie i zobaczyć jak to wygląda po drugiej stronie lady. Jest też kwestia zarobków, może się okazać, że na swoim, będą one dużo niższe niż to co możesz zarobić w innych miejscach.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej

Postprzez =Fresz= » Cz 11 paź, 2018 15:10

Aga napisał(a):Nikt nie może Tobie doradzić czy warto, czy nie warto założyć sklep? Na początek na takie przedsięwzięcie trzeba mieć fundusze i to nie małe, dalej dobrze położony lokal, z parkingiem, kogoś kto doradzi w sprawach podatkowych i związanych z księgowością. Na dodatek praca w sklepie to praca z ludźmi i nie zawsze jest to miłe. Jest też wiele pozytywów. Może zanim podejmiesz ostateczną decyzję warto zatrudnić się w jakimkolwiek sklepie i zobaczyć jak to wygląda po drugiej stronie lady. Jest też kwestia zarobków, może się okazać, że na swoim, będą one dużo niższe niż to co możesz zarobić w innych miejscach.

AMEN :mrgreen:
=Fresz=
Moderator

Postprzez Mieciu121 » Cz 11 paź, 2018 16:51

Tak też zamierzałem . Zatrudnić się po szkole w jakimś zoologicznym - ale jeśli mi nie wyjdzie w żadnym to co mam ze sobą zrobić ? W życiu zawsze chodzącą ciapą byłem która ma dwie lewe ręce, wiec tak pacząc z boku to tylko w tym jestem dobry ...
Mieciu121
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez =Fresz= » Cz 11 paź, 2018 18:02

Ja jako magister po studiach o kierunku stricte gastronomicznym jestem aktualnie handlowcem w dużej "już" francuskiej firmie finansowej. Czyli jak widać życie potoczyło się zupełnie inaczej i tak pewnie u 80% ludzi. Pomysłów było setki, a ostatecznie wolałem pracować u kogoś i w tym wieku jakim jestem mieć zdrowie i dużo mniej siwych włosów niż w sytuacji gdybym miał własny interes. Jestem szczęśliwym ludzikiem, mam zajebistą żonę, na razie nie mamy dzieci i mogę sobie pozwolić co roku na urlop za granicą w dużo cieplejszych krajach od Polski (zaczyna pachnieć snobizmem heh).

Tak jak w akwarystyce - niema przepisu na sukces...

Na dzień dobry żeby zatowarować sklep musisz mieć sporo "siana".

P.s. jako "robol" pomagałem często finansowo tym co mieli swój interes...

I jako 100% optymista się powtórzę AMEN ;)

Aha - jeszcze jedno, największy hodowca krewetkowy w Polsce Garnella "król nad królami" chyba po 2 latach przeszedł na hodowlę gupików bo krewetki przestały mu się opłacać. To tak apropo gdyby Ci się chciało myśleć o krewetkach w sklepie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
=Fresz=
Moderator

Postprzez Mieciu121 » Cz 11 paź, 2018 18:36

A ja jako pesymista zamartwiam się dalej co mam zrobić ... Z tym zmienianiem pomysłów to się zgadzam w 100% . Eh tak to jest jak się miało specyficzne dzieciństwo i praktycznie sam wszystkiego się musiałeś uczyć a teraz nie wiesz co ze sobą zrobić ... Póki co to jest mój jedyny pomysł na swoje życie. I tak jak mówiłem wcześniej mogę porobić parę lat za te ,,pare groszy,, ale potem oczekuje czegoś więcej a ni stałej płacy po prostu chciałbym żyć lepiej niż teraz w biedzie praktycznie ...
Mieciu121
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez =Fresz= » Cz 11 paź, 2018 18:46

Składaj papiery w różnych miejscach, nie tylko w sklepach zoologicznych i szukaj szansy która da Ci więcej niż najniższa krajowa. Musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał się "przebranżowić". Na początku swojej przygody nie zamykaj się na inne możliwości.

Praca jest, tylko trzeba ją znaleźć. CV zanieś tam gdzie myślisz że byłaby dla Ciebie szansa. Nawet tam gdzie aktualnie nie szukają pracownika poprzez ogłoszenie. Ja to mówię tak "w pysk nie dostanę, a zapytać mogę" ;)

=Fresz=
Moderator

Postprzez Mieciu121 » Cz 11 paź, 2018 18:54

Fajne powiedzenie Fresz XDD . A co sądzisz na temat tej oferty którą wystawił majster ? Z tymi roślinami i rybami że chcą współpracy ?
Mieciu121
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez Aga » Cz 11 paź, 2018 19:16

Mieciu121 napisał(a):A ja jako pesymista zamartwiam się dalej co mam zrobić ... Z tym zmienianiem pomysłów to się zgadzam w 100% . Eh tak to jest jak się miało specyficzne dzieciństwo i praktycznie sam wszystkiego się musiałeś uczyć a teraz nie wiesz co ze sobą zrobić ... Póki co to jest mój jedyny pomysł na swoje życie. I tak jak mówiłem wcześniej mogę porobić parę lat za te ,,pare groszy,, ale potem oczekuje czegoś więcej a ni stałej płacy po prostu chciałbym żyć lepiej niż teraz w biedzie praktycznie ...

Możesz się udać do psychologa-doradcy zawodowego, który na podstawie testów określi Twoje predyspozycje do określonych zawodów. Taka rozmowa może Tobie pomóc w podjęciu dobrej decyzji. Urzędy pracy miały kiedyś takie gabinety nie wiem jak jest teraz.
A ten sklep "Majster" nie szuka pracowników ?
Aga

Postprzez Mieciu121 » Cz 11 paź, 2018 19:46

Z tego co wiem szuka sprzątaczek XDD i taki szyld tam widnieje XD . Też tak myślałem ale cóż ... moja sytuacja finansowa jest niezbyt ciekawa a taki doradca zawodowy/psycholog jednak kosztuje troche
Mieciu121
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez Trolki » Cz 11 paź, 2018 20:53

Z tym majstrem to ładnie wygląda z boku. ty będziesz planktonem w tym sklepie jako malutki hodowca. Po pierwsze 1/5 ceny za zwierzaki dostajesz ty jak padną musisz uzupełnić za darmo braki. przynajmniej tak było 3 lata temu może coś się zmieniło.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Trolki

Postprzez Aga » Pt 12 paź, 2018 05:36

Mieciu121 napisał(a):Z tego co wiem szuka sprzątaczek XDD i taki szyld tam widnieje XD . Też tak myślałem ale cóż ... moja sytuacja finansowa jest niezbyt ciekawa a taki doradca zawodowy/psycholog jednak kosztuje troche

To o czym pisałam czyli doradcy zawodowi np.przy Urzędach Pracy to usługa prywatna, podobnie jak psycholog , tylko w ostatnim przypadku, wymagane jest tylko skierowanie od lekarza rodzinnego....
Jeżeli masz prawdziwą miejscowość w profilu to :
https://www.google.com/search?q=mielec+doradca+zawodowy&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab
Aga

Postprzez =Fresz= » Pt 12 paź, 2018 06:34

Mieciu121 napisał(a):Z tego co wiem szuka sprzątaczek XDD i taki szyld tam widnieje XD . Też tak myślałem ale cóż ... moja sytuacja finansowa jest niezbyt ciekawa a taki doradca zawodowy/psycholog jednak kosztuje troche
Jak nie masz na psychologa to gdzie myślisz o otwarciu sklepu. Myślę że z 40tyś zł na dzień dobry to byłoby mało.

=Fresz=
Moderator

Postprzez Mieciu121 » Pt 12 paź, 2018 09:22

Chce wydać 100 k złotych . Wiem że aktualnie to nie realne i musiałbym się jednak gdzies mimo wszystko na pare lat zatrudnić,ale ja zawsze sobie powtarzam jak coś trzeba zrobić to porządnie nie byle jak , więć chce zacząć z grubej rury biznes o ile mi takowy wyjdzie . Poszperałem po kontaktach i udało mi się załatwić darmowego doradcę zawodowego . Jak będe z nim rozmawiał to o co się go spytać ? Żeby zrobił mi testy kwalifikacyjne gdzie powinnienem szukać pracy czy jeszcze inaczej jakoś spytać ?
Mieciu121
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez Aga » Pt 12 paź, 2018 10:34

Musisz powiedzieć prawdę . Od zadawania pytań jest ta druga strona.
Aga

Następna strona

Powrót do CAFE DEL MAR