Garnella

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Garnella

Postprzez daveron » Cz 23 mar, 2017 15:05

Ja również nie polecam. Połowa mojego zamówienia nie zgadzala się ze stanem rzeczywistym - po kontakcie zostałem zmieszany z błotem przez telefon, zarzucono mi oszustwo i grożono prokuratura (brzmi jak żart, a nie jest!). Co ciekawe zamawialem już kilkakrotnie od różnych osób z allegro o których nic wcześniej nie slyszalem i nigdy się nie przejechałem. Garnella to pierwsze negatywne doświadczenie i zdecydowanie odradzam zakup.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Garnella

Postprzez =Fresz= » Cz 23 mar, 2017 15:20

Będzie więcej takich osób :-P tak w ogóle proceder znany od kilku lat ale każdy się chyba boi o tym pisać.

Osobie tej ciężko jest się przyznać do błędu, a mając "plecy" potrafi tylko straszyć.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Garnella

Postprzez szybkix » Cz 23 mar, 2017 17:32

=Fresz= napisał(a):Będzie więcej takich osób :-P tak w ogóle proceder znany od kilku lat ale każdy się chyba boi o tym pisać.

Osobie tej ciężko jest się przyznać do błędu, a mając "plecy" potrafi tylko straszyć.


Wątpię ze ktokolwiek boi się pisać , a jak tak to niby dlaczego ? Może nie trafili jeszcze na odpowiednie miejsce , albo myślą ze wszystko jest ok , a dostają słabe robaki .
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi

Re: Garnella

Postprzez QHU » Cz 23 mar, 2017 17:56

Krewetki się rozpowszechniły, dużo osób kupuje to co widać na zdjęciu, potem usłyszy że się wybarwią, że to przez stres, że zdechły bo aklimatyzacja słaba albo parametry nie te. Te osoby nie znają się jeszcze bardzo na robalach łykną wszystko, po prostu stwierdzą że tak ma być i już.

Niedługo allegro zmieni system komentarzy, sprzedający już nie będą mogli straszyć kupujących negatywem w odwecie. Idę o zakład że prawda szybko wyjdzie na jaw a co poniektórzy nie nadążą zakładać nowych kont :mrgreen:
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Garnella

Postprzez raiders » Cz 23 mar, 2017 18:15

QHU napisał(a):Niedługo allegro zmieni system komentarzy, sprzedający już nie będą mogli straszyć kupujących negatywem w odwecie. Idę o zakład że prawda szybko wyjdzie na jaw a co poniektórzy nie nadążą zakładać nowych kont :mrgreen:


Przecież ta zmiana obowiązuje chyba od stycznia a na pewno od lutego i wcale to nie jest dobra zmiana bo już się pojawiła masa januszy biznesu którzy wystawiają negatywa za negatywne tylko żeby konkurencję wybić.



Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Garnella

Postprzez szybkix » Cz 23 mar, 2017 18:29

raiders napisał(a):Przecież ta zmiana obowiązuje chyba od stycznia a na pewno od lutego i wcale to nie jest dobra zmiana bo już się pojawiła masa januszy biznesu którzy wystawiają negatywa za negatywne tylko żeby konkurencję wybić.


Ja pierdziele ...
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi

Re: Garnella

Postprzez 1kubus » Cz 23 mar, 2017 18:36

=Fresz= napisał(a):Będzie więcej takich osób :-P tak w ogóle proceder znany od kilku lat ale każdy się chyba boi o tym pisać.

Osobie tej ciężko jest się przyznać do błędu, a mając "plecy" potrafi tylko straszyć.

Też dołożę swoje. Kupiłem krewetki i chciałem paragon. Nie było go w paczce więc poprosiłem o dosłanie. Finał pewnie każdy zna, taki sam jak u innych z tematu.

Wysłane z piekielnych czeluści.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Garnella

Postprzez QHU » Cz 23 mar, 2017 18:37

raiders napisał(a):Przecież ta zmiana obowiązuje chyba od stycznia a na pewno od lutego i wcale to nie jest dobra zmiana bo już się pojawiła masa januszy biznesu którzy wystawiają negatywa za negatywne tylko żeby konkurencję wybić.


Nie wiedziałem, dawno nic nie sprzedałem. Nie zgodzę się że to zła zmiana, na ebayu taki system jest już od dawna i się sprawdza. Nie kumam o co Ci chodzi z tymi januszami, ale dobry produkt i porządny sprzedawca obroni się sam.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Garnella

Postprzez raiders » Cz 23 mar, 2017 19:02

QHU napisał(a):
raiders napisał(a):Przecież ta zmiana obowiązuje chyba od stycznia a na pewno od lutego i wcale to nie jest dobra zmiana bo już się pojawiła masa januszy biznesu którzy wystawiają negatywa za negatywne tylko żeby konkurencję wybić.


Nie wiedziałem, dawno nic nie sprzedałem. Nie zgodzę się że to zła zmiana, na ebayu taki system jest już od dawna i się sprawdza. Nie kumam o co Ci chodzi z tymi januszami, ale dobry produkt i porządny sprzedawca obroni się sam.

O to mi chodzi ze w Polsce jest taka cebula że jeden drugiego zniszczy jak da mi się taka możliwość. Dla przykładu fikcyjne obaj sprzedajemy krewetki jesteś dla mnie konkurencja kupuje od ciebie xxx robaczkow i za każdą aukcje dostajesz negatywa a ty nie masz możliwości obrony.

Dobry czy zły produkt to nie ma znaczenia dostaniesz negatywa i tyle. Ludzie posiadają po kilka kont na allegro więc tych negatywów możesz sporo wyłapać tak naprawdę za nic.
Ale to rozmowa na osobny temat.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Garnella

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 23 mar, 2017 20:36

Po niesprawiedliwie wystawionym negatywie od sprzedającego - czarna lista...wiem wiem można mieć trylion kont na ten sam adres ..ale czy czarna lista na jednym z sub kont nie przekłada się przypadkiem na wszystkie?? ( nie wiem czy nie było by głupim pomysłem podrzucać sobie wzajemnie namiary na takich "problematyków"
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Garnella

Postprzez Hotei » Cz 23 mar, 2017 21:40

Podłość ludzka nie zna granic :-/
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Garnella

Postprzez raiders » Pt 24 mar, 2017 08:55

Inc0gnit0 napisał(a):Po niesprawiedliwie wystawionym negatywie od sprzedającego - czarna lista...wiem wiem można mieć trylion kont na ten sam adres ..ale czy czarna lista na jednym z sub kont nie przekłada się przypadkiem na wszystkie?? ( nie wiem czy nie było by głupim pomysłem podrzucać sobie wzajemnie namiary na takich "problematyków"

Nie wiem Inco tego ci nie powiem czy jest tak jak piszesz z czarną listą . Na chwilę obecna wygląda to tak jak napisałem wyżej znajomy dzięki takim zagrywkom zrezygnował ze sprzedaży na allegro ,a sprzedaje używane cześci do aut od 2001 roku 8k pozytywów prawie 20k sprzedanych rzeczy przez ten czas dostał 10 negatywów , a tylko w lutym wyłapał 60 !!! i to za takie pierdoły typu spryskiwacze , jakieś złączki , przewody duperele za max 30zl . Negatywy poleciały z 8 różnych kont ...efekt taki ze Allegro zablokowało mu konto ,on sprawę zgłosił na Policję i wyjaśnia z Allegro winnego wskazał natychmiast ,ale zanim policja to potwierdzi (adresy ip ,logowania itp itd ) potrwa to przynajmniej 3 miesiące ,a przez ten czas interes ma martwy na allegro , także napisał już pismo do allegro aby skasowali jego konto niezwłocznie po wyjaśnieniu sprawy .

Sam się też naciąłem na janusza biznesu w lutym .... coś mnie podkusiło aby wystawić tel na allegro , na codzien sprzedaje wszystko na OXL , wczoraj poszła butla (zestaw) co2 na OXL za 250zl do kołobrzega bez najmniejszych problemów ,a na allegro wystawiłem tel ,sprawny bez uszkodzeń .... jeszcze zanim się sprzedał wiadomość od typa czy by coś z ceny dało się urwać bo mu za drogo (tel 250zl ) odpisałem ze nie .... 12 h później patrze ze gość kupił tel za 250zl ,kase wpłacił tel wysłałem na 2 dzien paczkomatem ,odebrał i zaczeła się jazda ze ze chce częściowy zwrot kasy bo tel ma uszkodzony wyświetlacz .. co było bzdurą bo mam po dziś dzień zdjęcia z aukcji i nie ma tam żadnych uszkodzen zresztą wiem co i jak wysyłałem .Gość podsyła mi jakieś fotki nawet nie wiem czy to mój tel bo całej fotki tel z uszkodzeniem nie chciał podesłać ,ale ciągle dopominał się o zwrot 30zl ... koniec końców oddałem burakowi 15 zl bo nie chciało mi się ciągnąć tego ....oczywiście Negatywa otrzymałem .



Nie rozumiem tego wzorowania się na ebayu to wcale nie jest dobry serwis dużo lepiej wypada Alliexpress ,czemu Allegro nie zrobi jak alli ze sprzedawca dostaje kasę dopiero jak kupujący potwierdzi otrzymanie zamówienia ?
ZMieniło by to diametralnie podejście sprzedawcy każdemu by nagle zależało aby paczka doszła jak najszybciej i była jak najlepiej zabezpieczona
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Garnella

Postprzez =Fresz= » Pt 24 mar, 2017 09:43

raiders napisał(a):Nie rozumiem tego wzorowania się na ebayu to wcale nie jest dobry serwis dużo lepiej wypada Alliexpress ,czemu Allegro nie zrobi jak alli ze sprzedawca dostaje kasę dopiero jak kupujący potwierdzi otrzymanie zamówienia ?
ZMieniło by to diametralnie podejście sprzedawcy każdemu by nagle zależało aby paczka doszła jak najszybciej i była jak najlepiej zabezpieczona


Popieram takie rozwiązanie ;-) Ja np teraz na allegro kupiłem sobie używany wyświetlacz do auta miał być 100% sprawny, dostałem potwierdzenie na maila i telefonicznie a tu co się okazuje? przychodzi wyświetlacz ale uszkodzony heh strata czasu i pieniędzy za wysyłki które przecież to ja muszę pokryć. Gdyby sprzedawca powiedział uczciwie jak jest to bym sobie tym nawet głowy nie zawracał a tak odda kasę i z radością wysmaruję pięknego negatywa :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Garnella

Postprzez daveron » Pt 24 mar, 2017 09:50

Prawda jest taka, że standardy zachodnie są dobre dla klienta, ale ułatwiają nieuczciwym osobom ich nadużywanie. W takim systemie, taki Pan Waldemar nikogo by na krewetki nie naciął i albo dostosowałby odpowiednio swój standard sprzedaży, albo zniknął z serwisu. Druga strona medalu jest taka, że np na Amazonie klienci mogą otworzyć A-Z i jeśli odpowiednio sformułuja treść, zawsze dostaną kasę - jedynie kwestia tego czy koszt poniesie sprzedawca, czy Amazon to pokryje. Mimo to system się sprawdza i gigantyczne biznesy kręcą się że sprzedaży na tego typu portalach. Problem w tym ze Polskie społeczeństwo jest jeszcze mentalnie do tego nieprzystosowane.


Edit: fresz zgodnie z prawem, jeśli dostałeś produkt uszkodzony lubniezgodny z opisem należy Ci się zwrot wszystkich kosztów. Tj pierwotnej wysyłki, oraz kosztów odesłania takze. I na allegro sprzedawcy się do tego dostosowują, tylko czasem trzeba im 'przypomniec'. Często można też po prostu dostać etykietę zwrotna już opłacona.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Garnella

Postprzez vicarious » So 25 mar, 2017 07:36

Witam,
mam pytanie, może nie bezpośrednio związane z rozwinięciem tematu - jednak chciałbym się Was zapytać:
po jakim czasie, niezrealizowana sprzedaż ( po przelaniu pieniędzy na konto sprzedawcy ) ulega przedawnieniu ?

Pozdrawiam
vicarious
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości