Jak to robią w Azji ?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Jak to robią w Azji ?

Postprzez szybkix » Śr 22 mar, 2017 21:10

Zastanawiam się jak to robią w Azji , tzn słyszy się o azjatyckich hodowlach , ale może ktoś wypowie się na ten temat jakoś bardziej ;)
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Pawel M » Śr 22 mar, 2017 21:27

szybki881 napisał(a):Zastanawiam się jak to robią w Azji


tak samo jak i u nas - tylko cenzurują zanim wrzucą do neta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez RufusBB » Śr 22 mar, 2017 21:38

Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Tasior » Cz 23 mar, 2017 06:21

W Azji lubią jak jest bardzo dużo podłoża ;)

Zerknijcie tutaj, zakładanie akwa w stylu azjatyckim ;)

http://www.krewetkiwakwarium.pl/viewtop ... f=3&t=4779
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Raffy » Cz 23 mar, 2017 11:03

W azji wszystko tak jak u nas, tyle ze maja duzo latwiej. Inny klimat, miekka woda i wszystko. Hoduje sie tam na skale przemyslowa. Ale z jakoscia bardzo roznie, spotyka sie farbowane ryby, ryby w tatuazach i...nierzadko pedzone na hormonach, chemikaliach itp. przez co nie dozywaja po dotarciu do Europy. Azja ma tez swoje specyficzne choroby, ktore u nas moga zrobic niezle zniwa.

Np. Karpie koi nie laczy sie europejskich z azjatyckimi, ze wzgledu na inna flore bakteryjna itp. i czesto bywa pomor. Ostatnio sciagnalem hybrydy plaszczek, plaszczki z natury sa bardzo silnymi rybami, maja spory system obronny i w czystej wodzie, pokarmie itp. odbijaja sie w moment. Wyprowadzalem nawet najbardziej zabiedzone osobniki z odlowu. Przyszly z azjatyckiej hodowli, tluste itp. i co? Padaly jak muchy, jedna za druga i nie znam do dzis przyczyny, nigdy juz nie zakupie ryb z azjatyckiej hodowli. Jak juz tylko odlow, albo krajowe. Na krewetkach sie nie znam za dobrze jeszcze, mam wylacznie z krajowej hodowli plus neo z niemiec i jest ok. Ale na azjatyckie bym sie nie zdecydowal
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Tasior » Cz 23 mar, 2017 11:22

Niemieckie są dobre. Nie ma się co bać. Potwierdzam. :-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Hotei » Cz 23 mar, 2017 11:33

Miałem taki zbiornik. Na dno super powder z Beni, następnie powder. Około 6 cm. Zbiornik hulał 1,5 roku. CR mnożyły się w nim jak mrówki, dodam że była to kostka 28 litrów. Krewet było w nim mnóstwo ile dokładnie nie wiem, dorosłych na pewno ponad 200 sztuk. Od maluchów wszystko sie ruszało. Mocno zarośnięty rogatkiem, heńkiem i mchem. Za filtrację odpowiadała Kaskada fzn-2 z ogromną gąbką jako prefiltr. W kaskadzie drobny Siporax mini i wata.

U Azjatów jest bardzo rożnie, jedni mają rynny inni bez podłoża a jeszcze inni jak na filmie sporo podłoża. Tomek zwróć uwagę że ten gość nie miał żadnych roślin w tankach, być może były to wiec tylko zbiorniki dla widzów, dla krewet na sprzedaż. Hodowla mogła się mieścić gdzie indziej.

Jeśli wierzyć Freszowi, że ten jego akwesan rozpuszcza wszystkie resztki i odpady z podłoża na bieżąco, to jest to bardzo możliwe. Do tego dobry mocny filtr podzwirowy z wyrzutem do akwa, krewetki i tak to wsuną jeszcze raz, tak jak kury na farmie się karmi .... każdy wie o co chodzi.
Wraz z odpadami z podłoża, wyrzucany jest także plankton który tam żyje.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Tasior » Cz 23 mar, 2017 11:53

Zwróć też uwagę ile on bakterii leje i jaka ma zajebista filtrację. Ja myślę że to tu jest odpowiedz ;-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Hotei » Cz 23 mar, 2017 12:47

Ja tu widzę inny problem Tomku.
Nowa Ada zawiera mnóstwo nawozów, chyba że jest to nowa wersja light, ale powinna być jaśniejsza.
Znajomy używa Ady od lat i jednak potwierdził informacje, które miałem od swoich dwóch znajomych hodowców, którzy także prowadzili hodowlę na Adzie. Mianowicie że nowa Ada stwarza ogromne problemy w hodowli.

Oczywiście to podłoże nadal jest świetne, ale trzeba zmienić stare przyzwyczajenia ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez =Fresz= » Cz 23 mar, 2017 13:07

Odnośnie ADY 2 osoby ostatnio napisały
viewtopic.php?f=5&t=10190
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez jalar » Cz 23 mar, 2017 13:09

Hotei napisał
Ja tu widzę inny problem Tomku.
Nowa Ada zawiera mnóstwo nawozów, chyba że jest to nowa wersja light, ale powinna być jaśniejsza.
Znajomy używa Ady od lat i jednak potwierdził informacje, które miałem od swoich dwóch znajomych hodowców, którzy także prowadzili hodowlę na Adzie. Mianowicie że nowa Ada stwarza ogromne problemy w hodowli.


Nie zgodzę się ,pisałem na Tym forum już kilka razy. Moi znajomi trzymają na Adzie mają fantastyczne wyniki . Ja trzymam od września na ADA New zbiornik z WR i mam z trzy razy więcej młodych niż na Beni ;-) .Dwa następne zalane w grudniu, krewetki wpuszczone pod koniec stycznia są w jednym przecinki i kilka samic z jajkami KK. Drugi jeszcze bez maluchów SCR ale tam były wpuszczone maluszki 0,5 cm ale te rozwijają się znakomicie.Czwarty zbiornik na Beni zastój czwarty miesiąc. ADA bez żadnego płukania ,wyjaławiania. :-)
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Tasior » Cz 23 mar, 2017 13:34

Ja ostatnia ade miałem kilka lat temu, więc mogło się dużo zmienić. Po obejrzeniu właśnie tego filmiku napalilem się na taki właśnie zbiornik, zasypany Ada oraz zalany mnóstwem bakterii. I mam nadzieję że uda mi się taki postawić pod koniec wakacji :-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Jak to robią w Azji ?

Postprzez Hotei » Cz 23 mar, 2017 14:35

Ja tam swoje wiem, każdy niech prowadzi zbiorniki po swojemu ;-)

Jalar, ja także mam całą hodowlę na Adzie i jestem z niej cholernie zadowolony. Ale to nie ta sama Ada co kiedyś.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości