Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Trolki » Wt 03 paź, 2017 10:18

Dokładnie koty możesz wymienić do rozrodu a krewetki? Właśnie o to chodzi ze powyżej 700l i sprzedarz od kupna do sprzedarzy krewetki mniej niż 2 miesiące to by wiadome było pod co podciągnąć a tak?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez CryMore » Wt 03 paź, 2017 21:58

stan_shrimps napisał(a):Ryby to dział specjalny produkcji rolnej.

700 litrów i ryczałt od litrażu ma zastosowanie przy rybach. Hodowla krewetek akwariowych nie jest działem specjalnym produkcji rolnej, więc ryczałtu tutaj nie ma.
Krewetka to nie ryba.

Wyżej pisałem o ryczałcie ewidencjonowanym, pokazując przykład, że nie zawsze płaci się podatek od dochodu tylko od przychodu.

http://www.pit.pl/2202-nie-chcesz-placi ... owa-15527/" target="_blank

https://msp.money.pl/akty_prawne/interp ... 03158.html" target="_blank


Czy temat brzmi jestem czy nie jestem rolnikiem? ;-)
W interpretacji, którą Staszku podesłałeś jest jasno napisane na końcu o podatku. Ta działalność (hodowla krewetek) nie jest opodatkowana ze względu na to, że nie zalicza się do działów specjalnych, a jedynie do działalności rolniczej.

Trolki - sorry stary, ale kompletnie nie rozumiem kierunku Twojego myślenia. Masz interpretację, gdzie jasno napisane jest, że nie ma podatku.

Pozdro
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 04 paź, 2017 04:54

Puki co nie słyszałem o przypadku żeby kogoś za sprzedaż paru krewetek na alledrogo US ukarał i myślę że utrzymanie wiary w taka histerie najbardziej leży w interesie grupy hodowców zajmujących się działalnością gospodarcza gdyby tak było jak piszecie napewno ktos posunoł by sie do donosu żeby ukrócić konkurencje ,zdaje sie że był temat gdzieś o takiej grupie
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Trolki » Śr 04 paź, 2017 08:57

Już była tu dodana interpretacja z podajze 2013 roku. Pytanie na forum bylo i ja się dowiadywalem u mnie w US i sami właśnie nie widzą, a dla nich każdy zarobek jest albo powinien być opodatkowany. A prawo w Polsce samo sobie przeczy i tu jest problem:-/ ale wydaje mi się że temat chyba do zamknięcia

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Poprzednia strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości