Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Wt 15 sie, 2017 20:59

siem :)

Z niepokojem patrze na przyrost naturalny krewetek w akwariach :-D No, rój jest wszędzie - src, prl, mix, pinto, kolejne samice z jajami latają

Nie bede trzymać nie wiadomo ile w akwariach, bo to odmulania itp, za duzo to niezdrowo. A selekcjonowac jeszcze trzeba, wole miec mniej a porzadne :D

Wystawialem na allegro kilka aukcji, zaczynajac od 1zl - w d... mialem za ile pojda, byle nabywca się cieszył, paczka 24 i jechane. Wystawilem tak z 3 z prl, kilka z pinto. Ceny bez szalu, najdrozej to chyba lekko ponad stowka za 10 prl aka. Hybrydy pinto itp to grosze, 30pare, 40pare - zawsze kase przeznaczam na nowe akwaria, kolejne nowe krewety.

No ale nasz kraj pikny jest, podobno na allegro moga mnie scigac od podatku jak bede za czesto wystawial? Na prawie sie nie znam, wole sie tu upewnic. Czy moze dopisac do kazdej aukcji na wszelki wypadek "prywatna nadwyzka z hobbystycznego akwarium?" Nigdy nic nie wystawiłem na kup teraz, bo mam to w d... :D Od 1zl i wezmie ten ktory da najwiecej na koncu aukcji i jeszcze wypytuje, czy robaki dotarly i czy jest ok itp

Moze gdzie indziej opychac? Albo trafię do pierdla? :shock: :cry:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Wiruz Aqua » Wt 15 sie, 2017 22:05

Przyjacielu z tego co ja sie orientuje to obowiązuje cię kwota wolna od podatku a ile ona wynosi dla twoich zarobków to przeczytaj tu. http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/749269,Podwyzszenie-kwoty-wolnej-od-podatku-od-2017-roku.html

Ps. Prowadzę firmę od 2009r i powiem ze jeśli się ktoś będzie miał przyp.... to się przyp... kochany US.ALe grono osób sprzedaje na Allegro itp. I chyba problemów nie mieli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Wt 15 sie, 2017 22:29

Zgodnie z poprawkami autorstwa Grzegorza Biereckiego (PiS) kwota wolna od podatku wzrosłaby w przyszłym roku do 6,6 tys. zł, ale skorzystałyby z niej osoby zarabiające rocznie tylko taką właśnie kwotę lub mniejszą. Oznacza to, że nie zapłacą one podatku w ogóle.


Hehe, ja nawet polowy nie zarabiam :-) :-) :-) Czyli jestem bezpieczny, ale teoretycznie :evil:
Chyba załatwię dla św. spokoju pismo od urzędu :evil:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Wiruz Aqua » Śr 16 sie, 2017 06:42

Raffy napisał(a):
Zgodnie z poprawkami autorstwa Grzegorza Biereckiego (PiS) kwota wolna od podatku wzrosłaby w przyszłym roku do 6,6 tys. zł, ale skorzystałyby z niej osoby zarabiające rocznie tylko taką właśnie kwotę lub mniejszą. Oznacza to, że nie zapłacą one podatku w ogóle.


Hehe, ja nawet polowy nie zarabiam :-) :-) :-) Czyli jestem bezpieczny, ale teoretycznie :evil:
Chyba załatwię dla św. spokoju pismo od urzędu :evil:

A jakie pismo jeśli można zapytać chcesz załatwiać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez SUHY » Śr 16 sie, 2017 09:19

Wystąpi do urzędu skarbowego o interpretację przepisów .
np:
https://interpretacje-podatkowe.org/przychod/ippb1-4511-280-15-2-es
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Wiruz Aqua » Śr 16 sie, 2017 09:46

SUHY napisał(a):Wystąpi do urzędu skarbowego o interpretację przepisów .
np:
https://interpretacje-podatkowe.org/przychod/ippb1-4511-280-15-2-es

No czyli nie trzeba płacić podatku już to kiedyś przedyskutowałeś z trollom bo interesowałem sie czy nie wrzucić pkd żeby sie US nie przywalił. I nie ma takiego pkd do chodowli krewetek akwariowych. Ps. Warto coś takiego z US wziąć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Śr 16 sie, 2017 19:06

A więc zaczynam... tak na szybko

http://ipodatkowe.pl/interpretacja-9663 ... oich-.html
Mając powyższe na względzie, w opinii Wnioskodawcy, o ile minimalny okres przetrzymywania przez Niego wyhodowywanych roślin akwariowych oraz rybek i krewetek będzie odpowiednio dłuższy niż miesiąc (w przypadku roślin) oraz dłuższy niż 2 miesiące (w przypadku krewetek i ryb), w trakcie którego nastąpi ich biologiczny wzrost licząc od dnia ich urodzin (kiełków), to działalność ta będzie stanowiła działalność rolniczą. W takim przypadku, na mocy art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody uzyskane ze sprzedaży ww. roślin, krewetek i ryb wyłączone będą z opodatkowania podatkiem dochodowym.


http://ipodatkowe.pl/interpretacja-1250 ... b-fiz.html

W uzupełnieniu wniosku z dnia 11 czerwca 2013 r. Wnioskodawca wskazał, że na mocy art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody uzyskane ze sprzedaży krewetek i krabów nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, jeśli zostanie spełniony warunek przetrzymywania krewetek i krabów przez okres dłuższy niż dwa miesiące, gdzie w tym czasie następuje ich biologiczny wzrost w zbiornikach o łącznej objętości mniejszej niż 700 dm3.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.


http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... arcza.html
Załącznik nr 2 do w/w ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych jest Tabelą Rodzajów i Rozmiarów Działów Specjalnych Produkcji Rolnej oraz Norm Szacunkowych Dochodu Rocznego, która określa jakie uprawy oraz jaka hodowla i chów zwierząt z uwagi na ich rozmiar nie stanowią działów specjalnych produkcji rolnej.
W tabeli tej nie została wymieniona hodowla roślin akwariowych oraz krewetek i raków do celów ozdobnych.
Konkludując stwierdzić należy,że opisana przez Panią hodowla roślin akwariowych oraz raków i krewetek do celów ozdobnych nie będzie działem specjalnym produkcji rolnej, lecz działalnością rolniczą.
Tak więc osiągane przez Panią w przyszłości dochody nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Zauważyć jednak należy, że w przypadku gdy okres przetrzymywania zakupionych przez Panią:
roślin akwariowych, w trakcie którego będzie następował ich biologiczny wzrost, wyniesie mniej niż miesiąc, licząc od dnia ich nabycia,

a w przypadku
raków i krewetek, w trakcie którego będzie następował ich biologiczny wzrost, wyniesie mniej niż dwa miesiące, licząc od dnia ich nabycia


https://www.podatki.biz/interpretacje/0318757.txt
W związku z tym stwierdzić należy, że przychody ze sprzedaży roślin akwariowych, raków i krewetek pochodzących z własnej hodowli, niestanowiących działów specjalnych produkcji rolnej, nieprzerobionych sposobem przemysłowym - są wyłączone z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 tej ustawy, jako przychody z działalności rolniczej, a co za tym idzie nie będą opodatkowane tym podatkiem.


https://interpretacje-podatkowe.org/hod ... 35-13-4-ko
Czy od uzyskanego przychodu ze sprzedaży krewetek i krabów ozdobnych należy odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych...

Zdaniem Wnioskodawcy, Jego zainteresowanie nie jest nastawione na zysk, a raczej jest to hobby, które Go pasjonuje i ewentualne zyski ze sprzedaży młodych krewetek i krabów pozwolą zdobyć środki, aby dalej zajmować się tym hobby.

W uzupełnieniu wniosku z dnia 11 czerwca 2013 r. Wnioskodawca wskazał, że na mocy art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody uzyskane ze sprzedaży krewetek i krabów nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, jeśli zostanie spełniony warunek przetrzymywania krewetek i krabów przez okres dłuższy niż dwa miesiące, gdzie w tym czasie następuje ich biologiczny wzrost w zbiornikach o łącznej objętości mniejszej niż 700 dm3.

Do działów specjalnych produkcji rolnej nie zalicza się hodowli krewetek i krabów ozdobnych, bowiem w Tabeli, o której mowa powyżej, w specyfice rodzajowej tego typu hodowla nie została wymieniona.

Ze złożonego wniosku wynika, że Wnioskodawca pracuje na pełny etat w firmie na podstawie umowy o pracę. W wolnych chwilach zajmuje się hobbystyczną hodowlą krewetek i krabów ozdobnych akwariowych. Posiada pięć akwariów o łącznej objętości 200 dm3. Ma nadwyżkę hodowlaną i młode mają powyżej 2 miesięcy. Wnioskodawca chciałby je sprzedać. Wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest rolnikiem. Minimalny okres przetrzymywania krewetek i krabów ozdobnych wynosi trzy miesiące.

Mając na uwadze przedstawiony we wniosku opis zdarzenia przyszłego oraz powołane wyżej przepisy prawa podatkowego, należy stwierdzić, że sprzedaż nadwyżki hodowlanej krewetek i krabów ozdobnych jest działalnością rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, do dochodów uzyskanych z tej działalności nie stosuje się przepisów tej ustawy.


więcej bełkotu juz nie chciało mi się wklejać ;) wczesniej pisałem długiego posta ale zjadło po logowaniu :evil:

Czyli:
- poniżej 700L nie trzeba rejestrować hodowli
- krewetki powyzej 2miesiace, z wlasnej hodowli mozna bez ograniczen sprzedawac
- dla swietego spokoju mozna zlozyc wniosek do skarbowego o interpretacje, koszt to ok. 40zl

a wisienka :-)
http://www.expressbydgoski.pl/strefa-bi ... ,11769296/

Czy hodowców takich jak Pan jest w naszym kraju dużo? Jest ich zbyt dużo. Ludzie poszukują możliwości zarobienia paru złotych. Myślę, że co tydzień ujawnia się nowy hodowca, który próbuje „wejść w krewetki”. Wielu działa na dziko, nielegalnie. Hodują krewetki w kilku akwariach, rozmnażają je, a następnie sprzedają, nie odprowadzają podatków, nie płacą składek ZUS, a mając mniejsze koszty są w stanie zaniżać ceny prawdziwym hodowcom. Szara strefa krewetkowa jest bardzo mocno rozbudowana, mogę powiedzieć, że pewnie tylko co dziesiąty hodowca działa legalnie. Szara strefa to koniec kłopotów? Dla mnie „szara strefa krewetkowa” nie jest kłopotem, mam sporo zbiorników, mnóstwo krewetek, które podlegają ciągłej selekcji jakości, przez to mam wielu klientów w kraju i za granicą, ale wiem, że moi koledzy, którzy prowadzą hodowle z mniejszym rozmachem, czasem mają problemy z płynnością finansową przez hodowców działających mniej legalnie. Poza problemami z polską mentalnością, głównym niebezpieczeństwem, co nie powinno być dziwne w przypadku żywych stworzeń żyjących w wodzie, są problemy z wodą i infekcje.

Czytaj więcej: http://www.expressbydgoski.pl/strefa-bi ... ,11769296/


:-) ;-) :-D :-D :-D :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8-) :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cry: 8-)

podatek od krewetek z kilku akwariów, żeby dorobić sobie np. na salty albo pokarm :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
jestesmy szarą strefą :cry: :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez =Fresz= » Śr 16 sie, 2017 19:13

Jeszcze nie otwierając linku wiedziałem o jakim hodowcy mowa hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Wiruz Aqua » Śr 16 sie, 2017 19:31

=Fresz= napisał(a):Jeszcze nie otwierając linku wiedziałem o jakim hodowcy mowa hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

A co ty Freszu taki telepata ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez =Fresz= » Śr 16 sie, 2017 19:41

Znam już na pamięć jego metorykę wypowiedzi :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Cz 17 sie, 2017 16:11

nie do końca...nie jesteś rolnikiem, więc możesz sprzedać krewetki-ale dochód musi się znaleźć w PIT. Zwróć uwagę, że hodowla krewetek to działalność rolnicza, dlatego żeby nie wpisywać krewetek w PIT, powinieneś być rolnikiem.

Jeden ze znajomych, zajmujący się głównie mchami, miał kontrolę z US i musiał zapłacić podatek powyżej kwoty wolnej, na szczęście obyło się bez podatku karnego.

Ogólnie to można sprzedawać wszystko, do kwoty wolnej, ale dochód trzeba zamieścić w rocznym zeznaniu podatkowym.

Tutaj na przykładzie sprzedaży zniczy przed pierwszym listopada:

http://www.regiopraca.pl/portal/porady/ ... dzac-firmy
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Cz 17 sie, 2017 16:31

stan_shrimps napisał(a):nie do końca...nie jesteś rolnikiem, więc możesz sprzedać krewetki-ale dochód musi się znaleźć w PIT. Zwróć uwagę, że hodowla krewetek to działalność rolnicza, dlatego żeby nie wpisywać krewetek w PIT, powinieneś być rolnikiem.

Jeden ze znajomych, zajmujący się głównie mchami, miał kontrolę z US i musiał zapłacić podatek powyżej kwoty wolnej, na szczęście obyło się bez podatku karnego.

Ogólnie to można sprzedawać wszystko, do kwoty wolnej, ale dochód trzeba zamieścić w rocznym zeznaniu podatkowym.

Tutaj na przykładzie sprzedaży zniczy przed pierwszym listopada:

http://www.regiopraca.pl/portal/porady/ ... dzac-firmy" target="_blank


A jak to ma sie do tego z interpretacji podatkowej
"Do działów specjalnych produkcji rolnej nie zalicza się hodowli krewetek i krabów ozdobnych, bowiem w Tabeli, o której mowa powyżej, w specyfice rodzajowej tego typu hodowla nie została wymieniona."

?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Wiruz Aqua » Cz 17 sie, 2017 19:04

Ja przy prowadzeniu INNEJ działalności nóż akwarystyka gdy zacząłem coś wystawiać na sprzedaż to chciałem dla świetego sposobu wrzucić sobie do działalności pkd odnośnie chodowli i handlu krewetkami ale takiego pkd nie ma! Gdy zapytałem w US babka powiedziała ze jeśli niema pkd to za co chce płacić podatek i sie zaczęła śmiać ze jeszcze nikt tego w zadzie nie wprowadził.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez raiders » Cz 17 sie, 2017 19:12

Robicie widły z igły.... Znam sporo osób które utrzymują się i rodziny z handlu w necie bez prowadzenia działalności , rozliczaja się normalnie i tak od wielu lat.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Wiruz Aqua » Cz 17 sie, 2017 19:31

raiders napisał(a):Robicie widły z igły.... Znam sporo osób które utrzymują się i rodziny z handlu w necie bez prowadzenia działalności , rozliczaja się normalnie i tak od wielu lat.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka

Ja rownież znam takie osoby i jest super dopóty jakiś kur.... życzliwy sie nie znajdzie wtedy sie zaczynaja klocki. Ja osobiście wole mieć wsio czarno na białym i spać spokojnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Następna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron