Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Cz 17 sie, 2017 19:47

Ja również :) Nie sprzedaję cały czas krewetek, okazyjnie wystawiam aukcję i to głównie licytacje. I tak dla świętego pokoju wolę się dowiedzieć, czy nie grozi mi wizyta zza kratami :-)

http://www.pit.pl/odpowiedz/sprzedaz-kr ... 42314.html" target="_blank
Tytuł: Sprzedaż krewetek z hobbystycznej hodowli
Pytanie: Posiadam kilka akwariów o łącznym litrażu około 350 l, w których amatorsko hoduje krewetki ozdobne. One mnożą się i w pewnym momencie przez ich nadmiar, zmuszony byłem rozpocząć regularną sprzedać na allegro. Uzyskane ze sprzedaży krewetek i rzadziej mchów akwariowych pieniądze przeznaczam na zakup innych gatunków krewetek, roślin, pokarmów, suplementów itd. Czy muszę płacić jakiś podatek od przychodów ze sprzedaży krewetek?

Odpowiedź nr 42314:
Powyższej sprzedaży nie można uznać za generującą przychody z działalności gospodarczej. Nie są to również działy specjalne produkcji rolnej (hodowla i chów innych zwierząt poza gospodarstwem rolnym), które generowałyby przychody wskazane do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych (tego rodzaju hodowla nie jest wyszczególniona pośród form zobowiązujących do rozliczania podatku według stawek wskazanych w załączniku do ustawy o podatku PIT. Podatek zatem nie wystąpi. Potwierdza to m.in. Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji z 27 czerwca 2013 r. (sygn.. akt IPTPB1/415-235/13-4/KO).
Podstawa prawna:
Art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ( tj. Dz. U. z 2012r., poz. 361 ze zm.)



na tym forum zreszta juz byl ten temat, ale slabo sie rozwinal ;) pewnie każdy to ma w d... :-)
http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=2981

Dla świętego spokoju mozna podpytać w swoim urzędzie, wysłać interpretację podatkową i zachować ten dokument. Mozna się rozliczac tak jak stan napisał
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Pt 18 sie, 2017 11:31

Nie jest działem specjalnym, więc nie płacisz ryczałtu od litrażu. Te 700 dm3 tyczy się tylko ryb.

Jest działem produkcji rolnej, powinieneś być rolnikiem (opłacać KRUS). Jeżeli nie jesteś rolnikiem to powinieneś prowadzić DG. Nigdzie nie jest napisane, że krewetki nie podlegają opodatkowaniu żadnemu. Rolnicy są zwolnieni z podatku dochodowego, jeżeli nie jesteś rolnikiem to powyżej kwoty wolnej podatek trzeba płacić.
Czy trzeba prowadzić DG, niekoniecznie, ale tu już jest pole do interpretacji dla US jeżeli jest to cykliczne to pewnie się przyczepią. Najważniejsza tu będzie cykliczność...

edit:

Właśnie DG niekoniecznie trzeba prowadzić, ale trzeba dochód wpisać w PIT bo wtedy jest pomniejszona kwota wolna. A czy będzie z tego podatek to już wyższa szkoła jazdy...

wiecej tutaj:
http://www.gofin.pl/podatki/17,2,61,127 ... y-bez.html" target="_blank" target="_blank
w jednej z interpretacji jest mowa o 3 miesiącach przy krewetkach, a wtedy juz macie dośc duże, jeżeli nie dorosłe krewety.

więc nie ma tak, że sprzedasz i masz reszte gdzieś...za niewpisanie do PIT mogą przyłożyć 75% karnego podatku...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Pt 18 sie, 2017 12:52

stan_shrimps napisał(a):Nie jest działem specjalnym, więc nie płacisz ryczałtu od litrażu. Te 700 dm3 tyczy się tylko ryb.

Jest działem produkcji rolnej, powinieneś być rolnikiem (opłacać KRUS). Jeżeli nie jesteś rolnikiem to powinieneś prowadzić DG. Nigdzie nie jest napisane, że krewetki nie podlegają opodatkowaniu żadnemu. Rolnicy są zwolnieni z podatku dochodowego, jeżeli nie jesteś rolnikiem to powyżej kwoty wolnej podatek trzeba płacić.
Czy trzeba prowadzić DG, niekoniecznie, ale tu już jest pole do interpretacji dla US jeżeli jest to cykliczne to pewnie się przyczepią. Najważniejsza tu będzie cykliczność...

edit:

Właśnie DG niekoniecznie trzeba prowadzić, ale trzeba dochód wpisać w PIT bo wtedy jest pomniejszona kwota wolna. A czy będzie z tego podatek to już wyższa szkoła jazdy...

wiecej tutaj:
http://www.gofin.pl/podatki/17,2,61,127 ... y-bez.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank
w jednej z interpretacji jest mowa o 3 miesiącach przy krewetkach, a wtedy juz macie dośc duże, jeżeli nie dorosłe krewety.

więc nie ma tak, że sprzedasz i masz reszte gdzieś...za niewpisanie do PIT mogą przyłożyć 75% karnego podatku...


Temat mnie ciekawi, więc dalej podciągnę :) Im więcej staram się zrozumieć prawo, tym mniej wiem...


Krewetki ozdobne są zwierzętami egzotycznymi, więc zainteresowałem się tym i wpisałem w wujka google, bo posiadam też papugi i...

http://www.eporady24.pl/podatek_od_przy ... ,1015.html

Na przykładzie jeży egzotycznych

Jeżeli zatem okres przetrzymywania takiego jeża od urodzenia do oddania nabywcy wynosi ponad 2 miesiące, wówczas przychody z tej działalności będą zwolnione z PIT (tak też w odpowiedzi na wątpliwości hodowców strusi wypowiedziało się Ministerstwo Finansów w piśmie z 19 lipca 2002r. – PB2/MW-033-0213-1060/02).


Tak samo u krewetek, minimalny okres to 2miesiące, nie trzy tak jak napisałeś stanie :-)

W pozostałych przypadkach, gdy okres przetrzymywania zwierząt, w trakcie którego następuje ich biologiczny wzrost, wynosić będzie – licząc od dnia nabycia – więcej niż dwa miesiące, działalność ta będzie stanowiła działalność rolniczą, do której na mocy art. 2 ust. 1 pkt. 1 nie stosuje się przepisów ustawy o PIT.


Aaa głupieję :-P :-P :-P :-P


W rodzinie mam jakichś jajogłowych, którzy siedzą w urzędzie - podpytam jak to jest w mojej sytuacji :) Dla świętego spokoju pewnie będę wpisywał do Pitu, ale tu jeszcze się dowiem co i jak :) Dzięki stan za trop ;-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Pt 18 sie, 2017 13:19

Być może chodziło o inne zwierzaki niż krewetki l. U krewet jest 2 msc.
Trzeba szukać informacji na temat kiedy zaczyna się dg a kończy sprzedaż rzeczy własnych. I o opodatkowaniu sprzedaży rzeczy nie związanych z dg.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez =Fresz= » Pt 18 sie, 2017 14:12

A jak identyfikuje taką sprzedaż US? Trzepie Allegro?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Pt 18 sie, 2017 14:25

Mysle, zeby z tego tematu zebrac wszystkie pytania i zlozyc do kupy i wyslac do urzedu, interpretacji itp. i dowiedziec sie co i jak:)

Wiem ze us lapie ludzi ktorzy sprowadzaja taniej,a sprzedaja drozej- juz taki student chcial wzbogacic i drogo zaplacil.. a czy trzepie nadwyzki hodowlane, tego to nie wiem. Nie spotkalem sie z tym jeszcze, w temacie zwierzat oczywiscie. nie tylko krewetki, ale ptaki ozdobne itp. a to duuuzo wieksza sprawa, citesy itp. i o podatkach nie slyszalem. Male ssaki rowniez, nikt nigdy nie uczepil. Ale za to elektronike, tv, ciuchy juz tak. Ale pierwszy tez byc nie chce :) bo nawet stalej ceny nie mam i nienawidze wyceniac, wszystko w licytacje i moga rowniez dobrze za 1.50 pojsc. Ale dopytam sie tak jak napisalem, dla dobra wszystkich tutaj :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez raiders » Pt 18 sie, 2017 15:09

=Fresz= napisał(a):A jak identyfikuje taką sprzedaż US? Trzepie Allegro?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Jak uprzejmie ktoś doniesienia to wtedy trzecią , ale to musi byc konkretny donos,. Na chybił trafił to sporadyczne kontrolę.




Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez raiders » Pt 18 sie, 2017 15:14

Raffy napisał(a):
Aaa głupieję :-P :-P :-P :-P


To jest polskie prawo punkt A zaprzecza punktowi B, a punkt C obu powyższym


Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Pt 18 sie, 2017 19:39

100% transakcji jest rejestrowanych, US występuje do all i wie dokładnie ile kto zarobił.
Podobnie jeżeli przy jakiejkolwiek innej kontroli wystąpią o wyciąg z konta a pojawią się tam w miarę regularne przelewy z allegro.

Ja sprawę mam ogarniętą i wybrałem dla siebie najlepszy sposób rozliczania hodowli. Jednak w przypadku sprzedaży hobbystycznej, najbardziej obawiał bym się donosu lub że lokalny US nie będzie miał co robić i będzie akcja trzepania za nieprowadzenie DG :) mogą przeglądać allegro i jeżeli ktoś ma regularne aukcje to hyc..i 4 koła.
Dla większości z Was nie powinno być problemu z podatkiem, a ewentualnie przy zbyt regularnej sprzedaży z DG.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 18 sie, 2017 21:08

kiedys zapytałem papuge i taka odpowiedz dostałem
"Pytanie: Posiadam kilka akwariów o łącznym litrażu około 350 l, w których amatorsko hoduje krewetki ozdobne. One mnożą się i w pewnym momencie przez ich nadmiar, zmuszony byłem rozpocząć regularną sprzedać na allegro. Uzyskane ze sprzedaży krewetek i rzadziej mchów akwariowych pieniądze przeznaczam na zakup innych gatunków krewetek, roślin, pokarmów, suplementów itd. Czy muszę płacić jakiś podatek od przychodów ze sprzedaży krewetek?

Odpowiedź :

Powyższej sprzedaży nie można uznać za generującą przychody z działalności gospodarczej. Nie są to również działy specjalne produkcji rolnej (hodowla i chów innych zwierząt poza gospodarstwem rolnym), które generowałyby przychody wskazane do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych (tego rodzaju hodowla nie jest wyszczególniona pośród form zobowiązujących do rozliczania podatku według stawek wskazanych w załączniku do ustawy o podatku PIT. Podatek zatem nie wystąpi. Potwierdza to m.in. Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji z 27 czerwca 2013 r. (sygn.. akt IPTPB1/415-235/13-4/KO).

Podstawa prawna:

Art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ( tj. Dz. U. z 2012r., poz. 361 ze zm.) "
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Pt 18 sie, 2017 22:00

zagłebiłem się iiii: może rzeczywiście nie trzeba nic płacić:

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/poda ... rzeta.html" target="_blank
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Inc0gnit0 » So 19 sie, 2017 05:43

w skrócie: siedzieć nie będziesz no chyba że się postarasz ;P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Pawel081 » Wt 22 sie, 2017 20:26

a mi znowu mądre głowy mówili że podatek może i nie trzeba płacić, (jak juz to 3%)
ale jeżeli nie jest się w KRUSie to ZUS trzeba płacić, jest to działalność, tak jak rolnik sprzedaje mleko czy jajka itp.
Pawel081
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 108
Dołączył(a): So 15 mar, 2014 11:17

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 23 sie, 2017 04:46

...idz do skarbówki i poproś o interpretacje przepisów
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez CryMore » Śr 23 sie, 2017 23:34

Moja żona prowadzi hodowlę kotów zarejestrowaną w światowej federacji z pełnymi prawami. Rozlicza ryczałtowo każdego kota użytego w hodowli do rozrodu/rok. Wypełnia jakiś pit wysyła do US, płaci i ma święty spokój. Podpytam, bo brała z US interpretację.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości