Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Raffy » Cz 24 sie, 2017 06:50

Za koty i psy się płaci podatek i to jest bezdyskusyjne :) Ale krewetki to kurde plankton akwariowy, nie maja rodowodow ani nic i nie wiadomo jak to traktować :P ja za jakis czas bede ogarniał interpretacje pod krewetki i zobaczymy co odpowiedza :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Trolki » Śr 27 wrz, 2017 20:05

Witam dowiadywałem się dzisiaj w US i wygląda to tak każdy dochód musi być zgłoszony przy rozliczeniu pitu nie ma czegoś takiego jak hobbistyczna sprzedaż tak jak było to kiedyś i nie płaciło sie podatku jeżeli pracujemy i mamy umowę pracodawca płaci za nas 44zł miesięcznie i to jest własnie wykorzystanie kwoty wolnej od podatku a dokładnie 3089zł, które kiedyś można było sobie sprzedać rower, fotel czy teściową....;) i nigdzie tego nie zgłaszać mają takie prawo osoby niepracujące na zasiłkach lub uczące. Kolejne jeżeli jesteśmy w stanie wykazać koszty i sprzedaży w sprawie krewetek to rozliczamy się tylko z przychodów ale!!! ( nie jesteśmy w stanie udokumentować wody prądu czy pokarmu) Bo nie wiemy ile 1 Krewetka tych kosztów wytworzyła czyli ile sprzedające krewetki wygenerowały kosztów żeby od ich sprzedaży odliczyć. Na koniec roku Trzeba się rozliczyć z dodatkowego przychodu i wtedy US sam decyduje czy nałożyć podatek czy nie i w jakiej kwocie.... Interpretacja prawa skarbowego jest indywidualna i nie może być wykorzystana przez osoby trzecie. To jest TZN uszczelnienie podatkowe. Czekam Dalej na telefony z US i postaram się przekazać jak najwięcej osobą które sprzedają coś tam.

Paradoks jest taki że nie można dać kilku darowizn nie będąc stowarzyszeniem czy instytucją charytatywną i nie mając nr krs. Bo podatek płaci sprzedającu
http://przelom.pl/21049" target="_blank
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez mikaletto » Śr 27 wrz, 2017 21:43

Dodam to tego tylko że jeśli chcemy wykorzystać kwotę wolną od podatku to najlepiej wcześniej przed 1 wypłatą w danym roku złożyć PIT-2 do pracodawcy, wtedy dysponujemy całą tą kwotą, jeśli tego nie zrobimy pracodawca sam wykorzysta naszą kwotę.
Dotyczy to tylko tych osób które pracują o umowę o pracę, osoby które nie pracują lub dochód jest bardzo mały w którym nie przekracza całej kwoty mogą ja dysponować całą lub częścią.
mikaletto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 13 sty, 2014 10:42

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez cthulhu » Cz 28 wrz, 2017 05:31

Trolki napisał(a):Kolejne jeżeli jesteśmy w stanie wykazać koszty i sprzedaży w sprawie krewetek to rozliczamy się tylko z przychodów ale!!!


Czy dobrze rozumuje ?

1000zł - sprzedałem krewetki [przychód]
800zł - kupiłem akwaria i inne sprzęty, na które mam paragony [koszt]
200zł - zostało w kieszeni [dochód]

W związku z powyższym powinienem zapłacić podatek dochodowy od kwoty 200zł a nie od 1000zł (przychodu).
Jeśli tak jest, to w przypadku kiedy mam paragony, faktury na zakup sprzętów do krewetek w całości pokrywające przychód z nich to nie płacę nic ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez CryMore » Cz 28 wrz, 2017 07:16

Jest coś takiego jak działalność poza rolnicza, gdzie rozliczamy się ryczałtem. Bardziej bym szedł w tym kierunku, bo już gdzieś o tym pisałem, że u nas tak to funkcjonuje.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Trolki » Cz 28 wrz, 2017 07:37

Cthulhu dokładnie tak by to wyglądało.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez cthulhu » Cz 28 wrz, 2017 07:46

Trolki napisał(a):Cthulhu dokładnie tak by to wyglądało.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


A to można spokojnie. :-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez RazorBlade » Cz 28 wrz, 2017 15:43

Trolki napisał(a): i nigdzie tego nie zgłaszać mają takie prawo osoby niepracujące na zasiłkach lub uczące.

A propos osób uczących się, ciekawi mnie jak mają się sprawy z nieletnimi. Kiedyś spotkałam się z opinią że gdy osoba niepełnoletnia coś sprzedaje, ma możliwość zgłoszenia tego do PITa rodzica.
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Trolki » Cz 28 wrz, 2017 16:48

Jeżeli nie ma ma ukończone 16 lat za sprzedaż odpowiadają rodzice bądź opiekunowie prawni. Jeżeli ma ukończone jest traktowany jako młodocianych pracownik z tego prawa by trzeba było przeanalizować sprzedarz dokładnie.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez RufusBB » Pt 29 wrz, 2017 22:21

Z tymi interpretacjami to też lepie uważać, bo co prawda są one podstawą prawną ale jedynie wobec osoby składającej wniosek o taką interpretację, kiedy zostanie ona wydana. Nie jest to wówczas ogólna interpretacja wobec jakiejś konkretnej sprawy (w tym przypadku sprzedaż krewetek w ogóle) tylko jednostki (sprzedaż krewetek przez daną osobę czy instytucję).
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Pn 02 paź, 2017 19:47

CryMore napisał(a):Jest coś takiego jak działalność poza rolnicza, gdzie rozliczamy się ryczałtem. Bardziej bym szedł w tym kierunku, bo już gdzieś o tym pisałem, że u nas tak to funkcjonuje.


Jest to działalnośc rolnicza a dokładniej produkcja zwierzęca. Ale to jest dla rolników. Trzeba być KRUSowcem.
Nie wiem czy można "na akwaria" zostać rolnikiem.

Co do 1000-800=200 dochodu...tak...ale...wg mnie to w takim przypadku będzie podatek w formie ryczałtu, czyli od 1000 zł :)

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zryc ... i-stawkami
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez Trolki » Pn 02 paź, 2017 21:01

Dziś dowiadywał się więcej jest to działalność poza rolnicza i nie może być podciągnięta pod chów zwierząt to po pierwsze po drugie tez nie może być zaliczona nawet do pozarolniczej działalności gospodarczej, jak ktoś ma firmę można dopisać jako sprzedaż zwierząt akwariowych. Tak jak stan pisał trzeba było by chyba zryczałtować a następnie rozliczać się z dodatkowych przychodów w picie ale do jakiej kwoty to nie jest ustalone bo w pewnym momencie US może uznać zyski jako działalność a wtedy do 75% się płaci zysku ze sprzedaży. pkt2 działalności gospodarczej. Prawo się zmieniło strasznie w tamtym roku i z tego co widzę uszczelnianie strefy podatkowej nawet urzędnicy za bardzo nie wiedzą i się boją nawet odpowiadać.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Pn 02 paź, 2017 21:53

z tym że nie jest to działalnośc rolnicza się nie zgodzę :)

ale...jeżeli ktoś nie posiada gospodarstwa rolnego to rzeczywiście nie może zostać rolnikiem tyko dlatego że ma krewetki.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez CryMore » Wt 03 paź, 2017 00:23

Stan niestety nie masz racji. Nie trzeba być żadnym rolnikiem, żeby hodować zwierzęta i płacić za nie ryczałt w US.
Poniżej obszerna lektura.


http://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/3081 ... .html#ap-1

Tak jest w kotach, 16,29 za jednego zwierzaka rocznie. Hodowcy bardzo często występowali o takie interpretacje i dostali co chcieli. Krewetki akwariowe niczym się nie różnią w kwestii podatkowej. Pytanie jaki jest ryczałt? Bo przy działalności gospodarczej wszystko jedzie na takich samych zasadach.
Moja żona co roku składa pismo do US, gdzie zgłasza ilość kotów, które będą używane do rozrodu w nadchodzącym roku. Następnie dostaje decyzję z US ile łącznie ma zapłacić podatku.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... ciles.html

a tutaj o rybach i krewetkach

http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... dowla.html

Wniosek? Ryczałt od 700l łącznie. Jak jest poniżej 700l? Zapytajcie w US.

Jeszcze to:
https://www.podatki.biz/interpretacje/0318757.txt

Stawki w 2010
http://www.pit.pl/rosliny_i_zwierzeta_p ... e_1210.php

Piszcie konkrety, a nie zbaczajcie na tory "wydaje mi się".
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Krewetki - czy przez nie, nie trafie do pierdla?

Postprzez stan_shrimps » Wt 03 paź, 2017 07:58

Ryby to dział specjalny produkcji rolnej.

700 litrów i ryczałt od litrażu ma zastosowanie przy rybach. Hodowla krewetek akwariowych nie jest działem specjalnym produkcji rolnej, więc ryczałtu tutaj nie ma.
Krewetka to nie ryba.

Wyżej pisałem o ryczałcie ewidencjonowanym, pokazując przykład, że nie zawsze płaci się podatek od dochodu tylko od przychodu.

http://www.pit.pl/2202-nie-chcesz-placi ... owa-15527/

https://msp.money.pl/akty_prawne/interp ... 03158.html
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości