Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez eXrat » Śr 06 gru, 2017 19:22

=Fresz= napisał(a):Ciśnie tam gdzie jest kasa :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


A gdzieś w filmiku na YT oglądałem, jak psioczył na kreweciarzy, że go hejtują i oni za kasą tylko patrzą i że on tego nie rozumie ... chyba , że to jakiś inny koleś
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Raffy » Śr 06 gru, 2017 20:09

SUHY napisał(a):
Raffy napisał(a):O holera, koncze arapaimy i arowany karmic gupolami, otwieram biznes :mrgreen:

A skad ta cena 80 za gupika? To sie tak mnozy ze w kilka miesiecy setka tego :roll:

Jak i krewetki :-D , jak ktoś umie :D .


Gupiki odchowywałem w słoikach jak miałem 5lat, narybek na roztartej dafni i oczliku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Z krewetami gorzej bo kilka czynników a i tak uj wie o co chodzi czasem. Ale gupik... :shock:
I tak najładniejsze z gupików to dzikuski i endlery, tyle barw na jednej rybie 8-)
Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » Śr 06 gru, 2017 20:14

To ten sam ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez cinek1916 » Cz 07 gru, 2017 21:30

O ile bekę z pewnego pana rozumiem to beki i komentarzy o karmieniu gupikami skalarów nie rozumiem. Niektórzy karmią skalary RC...
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » Cz 07 gru, 2017 22:22

Raffy napisał(a):
SUHY napisał(a):
Raffy napisał(a):O holera, koncze arapaimy i arowany karmic gupolami, otwieram biznes :mrgreen:

A skad ta cena 80 za gupika? To sie tak mnozy ze w kilka miesiecy setka tego :roll:

Jak i krewetki :-D , jak ktoś umie :D .


Gupiki odchowywałem w słoikach jak miałem 5lat, narybek na roztartej dafni i oczliku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Z krewetami gorzej bo kilka czynników a i tak uj wie o co chodzi czasem. Ale gupik... :shock:
I tak najładniejsze z gupików to dzikuski i endlery, tyle barw na jednej rybie 8-)
Obrazek
Ja gupiki widziałem w parku w dużym stawie...i to ławice heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez PablozSanEscobar » Śr 20 gru, 2017 23:04

Nie wiem czy wiecie ale właśnie u nas są zeszłoroczni Czempioni z konkursów Gupików , bodajże nasz człowiek z nad Wisły w Płocku wygrał wystawę europejską a to przyciąga ludzi. Teraz FF rozreklamowal Bojowniki , widzę duże parcie na te ryby u klientów (sam mam już jednego).
Wszystko się zmienia niestety i ta branża jak z resztą inne przeżywa lepsze i gorsze chwile.
Nie tak dawno rozmawiałem z człowiekiem od morszczaków, który także narzekał, że co fajniejszych rzeczy i ryb teraz ciężko znaleźć a jak są to już ceny jak za części z kosmodromu. Jedyne pozytywy jakie mówił, to o tym, że dzięki najnowszej chemii można już mniejsze morszczaki zakładać a to kusi na początek więcej ludzi. Podobno zainteresowanie morskimi wzrasta a dzięki temu, że tanieją troszke te mniejsze więcej ludzi się kręci przy tym, nowa moda.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: Regał Damiana

Postprzez stan_shrimps » Śr 17 sty, 2018 21:09

My tu mamy takie małe zagłębie krewetkowe, ale nikt filmów nie kręci i dlatego nie słychać na cała Polskę :P

Freszu, co do nasycenia rynku krewetkami...rok temu było gorzej :D ja w tej chwili niektóre gatunki mam wyczyszczone z młodych do sprzedaży...starcza na tyle żeby sprzedać te 20 sztuk tygodniowo, ale na zamówienia po 100+ sztuk nie masz szans...

Ludzie kupują hybrydy czerownego Taiwana na licytacji po 6 zł :D Bloody po 11 zł nie nadążają się mnożyć, black Crystal 80-100 sztuk poszło w 3 tygodnie jak wystawiłem...CR SSSS podobnie...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Regał Damiana

Postprzez Marek77dgl » Śr 17 sty, 2018 22:36

Stan, właśnie sprawdziłem Twoją aukcję z hybrydami czerwonych Taiwanów. Są 3 zdjęcia Taiwanów i żadnego z hybrydami. Czy naprawdę nie dałeś rady wstawić chociaż 1 zdjęcia z hybrydami? Najważniejsze, że chwyt działa. Nie dziwię się, że idą po 6 zł a kupują je naiwni początkujący. 2 lata temu wziąłbym je nawet po 7zł.
Ostatnio edytowano Cz 18 sty, 2018 00:01 przez Marek77dgl, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Regał Damiana

Postprzez stan_shrimps » Cz 18 sty, 2018 01:12

Marek77dgl napisał(a):Stan, właśnie sprawdziłem Twoją aukcję z hybrydami czerwonych Taiwanów. Są 3 zdjęcia Taiwanów i żadnego z hybrydami. Czy naprawdę nie dałeś rady wstawić chociaż 1 zdjęcia z hybrydami? Najważniejsze, że chwyt działa. Nie dziwię się, że idą po 6 zł a kupują je naiwni początkujący. 2 lata temu wziąłbym je nawet po 7zł.


cytaty z aukcji, pogrubienie tam tez tak wygląda:
"Hybrydy Red Taiwan Bee
fenotyp (wygląd): crystal red A-SSSS"
"na zdjęciach krewetki jakie można otrzymać z hybryd"

odnosząc się do tego, kto to kupuje...przeglądnąłem zakupy, ostatnie 4 licytacje wygrali stali klienci....osoby które brały też na przykład Steele i inne ciekawe krewety, albo to już ich 15-20 wygrana licytacja u mnie.
Kiedy cena przekroczy sumę, jaką ktoś by zapłacił w "kup teraz", bo te hybrydy są w takiej opcji również, wrzucam więcej krewet. Uwierz że nikt się nie skarżyl, że dostal hybrydy.
Po drugie, jeżeli zdarzyło by się, że ktoś zgłosił by reklamację że krewetki nie wyglądają jak na fotce i nie wiedział o tym, że takie nie będą to wysyłam mu opłaconą etykietę dla kuriera z odbiorem z domu i krewetki wracają do mnie, zwracam wszystkie koszty. Takiej sytuacji nie było, był jeden telefon przed zakupem, Pana któremu spodobały się Taiwany ze zdjęć, zadał pytanie w którym była odpowiedź i chciał tylko potwierdzenia: "Te krewetki takie ładne, ale coś za tanie-one tak nie wyglądają?". Grzecznie wytłumaczyłem co i jak, Pan był początkujący i bał się brać Taiwany, postanowił kupić 20 hybrydy i spróbować uzyskać stado Taiwanów.
U hybryd móglbym wrzucić zdjęcia z porodówki...ale postanowiłem, że aukcje będą wyglądać schludnie, ładnie, przejrzyście, a tak cholernie nie lubię zdjęć mixów że ich nie wrzucę bo będą dla mnie wyglądały źle.
Próbowałem robić fotki Taiwanów z samicami hybryd, ale mnie gryzie to po oczach i takich zdjęć też nie wrzucę. Taka zasada. Ale też nie ukrywam, że przedmiotem aukcji są krewetki o innym fenotypie (wyglądzie)

mój poprzedni post można przenieść do tematu o kryzysie krewetkowym, a ja chyba wrócę do nieudzielania się na forum poza swoim tematem, bo to zazwyczaj kończy się jakimiś pretensjami...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Regał Damiana

Postprzez Marek77dgl » Cz 18 sty, 2018 01:30

Nie no, tak tylko pomyślałem, że może ktoś nie przeczytał opisu. Wiesz jacy ludzie są różni. Jedyną wadą aukcji jest brak zdjęcia hybryd. Wszyscy wiedzą jakie masz krewety. Na pewno nikt nie żałuje zakupu. Sam na pewno też coś z Twoich aukcji kupię bo opisy są ok. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » Cz 18 sty, 2018 12:19

Eeeee no stan_shrimps nic dziwnego że masz taką sprzedaż jak ludzie są wzrokowcami a czytać nie lubią :-P już teraz wiem dlaczego Garnella zmienił/powiększył swoje horyzonty o gupiki :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez stan_shrimps » Cz 18 sty, 2018 13:38

jakby patrzyli tylko oczami, to miałbym problem z każdym zakupem hybryd, są wzrokowcami i dlatego podobają im się Taiwany, ale jednak bezpieczniej jest kupić hybrydy i zobaczyć "co z tego wyjdzie" ryzykując 50-60 zł niż wydać 3-4 razy tyle na Taiwany.
W nowym opisie aukcji nie da się przegapić pierwszego wiersza, gdzie jak wół jest napisane jak będą wyglądać krewetki.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Tasior » Pt 19 sty, 2018 06:16

Stan ale o co Ci chodzi?
Przecież to normalne że tak się robi:-)
Szczególnie przy hybrydach.
Jak sam mówisz Ty masz w opisie to napisane i pogrubione. W niemcowni robią jeszcze lepiej :-D Tam masz opis np odpadu po PRL do tego 10 zdjęć i małym druczkiem albo na samym dole opisu, że dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają oferowane krewetki. Za to na 8 pierwszych są super hiper PRL :-D

Ja jak miałem taiwany to robiłem podobnie, ładnie to opisując.
Lecz przy innych krewetach nie ma takiej potrzeby bo z crystali czy scr czy PRL czy ykk żadna hybryda się nie urodzi ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez stan_shrimps » Pt 19 sty, 2018 09:18

Stan wie o co chodzi ;) hehe Marek już też ;)

Dużo osób niestety zrazilo się do hodowców przez to że kiedyś nie byli oni zbyt mili :roll: :roll: i jak ktoś dostał jedną krewetke mniej to jeszcze opierdziel zebrał :D
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez pierre » Cz 29 kwi, 2021 17:23

Pamiętam, że za młodu strasznie lubiłem szlajać się po zoologicznych sklepach tylko po to by pogapić się w akwaria, w Giżycku po drodze ma dworzec miałem taki sklep do którego zachodziłem przynajmniej raz w tygodniu i właściciele nawet nie spojrzeli na mnie krzywo, choć wiedzieli ze nic nie kupię. Nie było mnie stać na tak wypaśne hobby. W Olsztynie już miałem nawet akwarium i tam miałem ulubiony sklep po drodze do kortowa. Wchodziło się tam jak do innego świata, schodami w dół, takie małe lekkie podpiwniczenie, w akwariach pod poziomem lady pływały wielkie zbrojniki.
Konkluzja - zoologiczne sklepy są jak najbardziej potrzebne, zwłaszcza ludziom, którzy w danym momencie mogą pozwolić sobie tylko, albo aż na marzenia.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Poprzednia strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron