Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Pawel M » Pn 13 lis, 2017 17:20

Tasior napisał(a):Chłopaku ale takich kolesi jak Ty i sklepów stacjonarnych jak Twój to można na palcach jednej ręki policzyć ;)


Dokładnie - u mnie w mieście są trzy z czego dwa obsługują leciwe panie nie mające pojęcia o niczym.
Nie potrafią rozróżnić gatunków z tego co mają w zbiornikach o doborze w pary to już nie wspominam

ostatnio usłyszałem w zoologu fajny tekst - gość z dzieciakiem kupował troszkę drobnicy kolorowej (gupiki, neonki, danio) i Pani mu powiedziała że danio różowe nie będą się bawić z danio pręgowanymi - dokładnie tak powiedziała

pozbierałem szczękę z podłogi i wyszedłem


co do giełdy w Łodzi - nie do końca masz rację, przywożę ryby z tamtą regularnie i nigdy nie miałem przypału
przypał robią sklepy bo z worków - jeb do akwarium bez żadnej aklimatyzacji, wyrównania parametrów i temperatury i na drugi dzień na szybko wyławiają trupy i ściemniają bo ryby w kropki. Sprzedaję nadwyżki w mieście poprzez OLX tak jak pisałem i ludzie do mnie wracają. jakbym gówno sprzedał to by nie wrócili...........

I druga sprawa że całe województwo i kilka ościennych ma z równej ryby i całe życie w sklepach zoologicznych więc wg mnie to nie wina trefnego towaru tylko tego jak ten towar jest traktowany............. a czy muszą robić na tym przebitkę 300 % - może wystarczyło by 100 % i większy obrót. Może można by poszukać ryby u hodowców i tam czasem kursa zrobić. Generalnie zmienić podejście to i klienci się znajdą.

W moim mieście sklepy akwarystyczne stanęły tak kilkanaście lat temu i nie rozwijają się pod kątem akwarystyki - owszem mają akcesoria dla kotów, psów, węży, ptaków ale akwarystyka to tylko mały i fatalnie prowadzony działka............
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez PablozSanEscobar » Pn 13 lis, 2017 17:35

To ja dodam tylko coś apropo sklepów z neta, niech nie łudzi się nikt ,że to jest bułeczka z masłem. W necie rządzą duże sklepy co mają asortyment jak z Warszawy do Krakowa i to w cenach detalicznych takich ,że nasza hurtownia w takich nie kupuje. Przykładów tego jest na potęgę. Chociażby nie samowite ceny u niektórych na produkty aquael`a. Druga sprawa to koszt utrzymania sklepu internetowego to nie tylko domena i koszt platformy na ,której sklep stoi ale przede wszystkim MARKETING. Sklep , nawet najlepszy , nie istnieje w necie bez stałej reklamy i to na bardzo wysokim poziomie. Do tego dochodzi jeszcze fakt ,że poza dobrze znanymi produktami to każdy chce najpierw ,,powąchać,, i ,,dotknąć,, a potem może kupi albo nie (ma 14dni na namysły). Dodatkowo tak jak pisało już wyżej , musisz mieć magazyn bo teraz trzeba wysyłać towar zanim klient zapłaci tak aby po kliknięciu kupuje już kurier czekał pod drzwiami. Kolejna rzecz to tzw ,,Gra o 100 pytań do,, czyli np. 500 maili o przyssawke do termometru za 1,60zł , sprzedawca teraz musi mieć encyklopedyczną wiedzę o sprzedawanych produktach i posiadać wiedzę praktyczną z każdego produktu ,który wystawia. To wszystko powoduje ,że się odechciewa to robić . Na każdym kroku musisz inwestować a zwrot albo jest mizerny albo go wogóle nie ma. Uwierzcie ,że jest to ciężki kawałek chleba i gdyby nie pasja to już by go nie było.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Tasior » Pn 13 lis, 2017 18:02

Troszeczkę przesadzasz... Jakby tak było to by nikt nie prowadził sklepów internetowych bo przecież to nie ma sensu.
A jak widzimy sami to sens jest duży bo sklepy internetowe prężnie się rozwijają. A wysyłka na drugi dzień po zakupie jakoś dla sprzedawcy nie stanowi problemu - oczywiście mówię o tych sklepach którym na tym zależy. I uwierz, że nie robią oni tego tylko i wyłącznie z pasji ale po to aby na tej pasji też zarobić, bo najlepsza jest właśnie taka praca która i nas cieszy i można z niej żyć ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez stan_shrimps » Pn 13 lis, 2017 23:13

Kryzys...może i tak, ale dokładnie tak jak to zostało wspomniane wyżej.

Zobaczcie sobie stronkę na FB https://www.facebook.com/akvamanija.lt/
to mój znajomy hobbysta krewetkowy, a profesjonalista rybny....to co on ma w sklepie nie da się dostać na całym podkarpaciu...a gość robi zakupy w Polsce.
Kilka baniaków już widziałem ale to co ma w sklepie to szał :)

Kryzys jest u nas w sklepach które nie są prowadzone przez akwarystów pasjonatów.

A co do posiadania wielkiego zaplecza to pewnie część osób wie, jak zaczynał sklep Caridina_pl...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez PablozSanEscobar » Cz 23 lis, 2017 20:47

Może troszkę za mocno to zaakcentowałem ale poporostu strasznie jest trudno zaczynać od zera w tej kwestii i pomimo ,że niby jest to łatwe i ogólnodostępne to wymaga ogromu pracy i nakładów. Ja marzę o tym aby taki sklep prowadzić a zarazem mieć takie swoje małe królestwo ,mały sklepik z pięknymi wystawowymi akwariami , który mógłby rozpalać ludzi do rozpoczęcia przygody z akwariami i w którym mógłbym ludziom w tej przygodzie pomagać,doradzać i prezentować fajne rzeczy. Jak narazie jest to niezwykle trudne do osiągnięcia. Oczywiście nie poddaje się i będę to robił dalej aż starczy mi sił i środków. Pracuje z klientem już długo a w przypadku tej działalności najprzyjemniejsze jest to jak ludzie do ciebie wracają.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez perwersja. » N 03 gru, 2017 14:12

Ja to patrzę też głównie pod kątem takim, że jak porównuje oferty importerów z tego roku lub lat poprzednich, to widzę same braki.
Nie wiem czym to jest spowodowane, że w ofertach grudniowych 2017 jest np. maks 2-3 odmiany apistogramm, podczas gdy o tej samej porze rok temu było ich 3 razy więcej.
Od pół roku próbuje ściągnąć leopoldy, babki tęczowe blue, raczki mini blue, dzikie z odłowu tigery lub inne krewetkowe dzikusy ...
Przykładów jest wiele... Rok temu było lepiej. Gdybym mogła przedstawić oferty do porównania, to bym pokazała... Nie wiem czy tylko kryzys dopadł tych 3,4 importerów z którymi mam kontakt czy wszystkich.
Jeden powiedział wprost - "nie opłaca mi sie ściągać tylu gatunków ryb, bo się nie sprzedadzą w Polsce"
Sa owszem ciekawe dość oferty ale znacznie uboższe...
Co o tym sądzicie?

Kolejna sprawa fora internetowe, wiecej ciszy niz 5 lat temu. Owszem przyczyna główna facebook ale czy tylko on? Czemu fora zagraniczne mają się super ekstra dobrze?

Sklepy akwarystyczne stacjonarne, sklepy które wyrobiły sobie marke lata temu, będą się trzymały ale owszem sprzedaż internetowa i giełdowa(w duzych miastach) daje im w dupe. Co innego "typowe" zoologiczne, kazdy taki sklep jesli nie bedzie sie ratował kotkiem i pieskiem upadnie. Nowe sklepy akwarystyczne? Małe szanse...
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » N 03 gru, 2017 16:20

Nastały nowe czasy. Teraz jest moda na lans na pejsbooku, instagramie, snapczacie itd. Młodzież nie ma czasu na rybki a stara gwardia "wymiera". Nie ma co się oszukiwać ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Hotei » Pn 04 gru, 2017 15:21

PablozSanEscobar napisał(a):Może troszkę za mocno to zaakcentowałem ale poporostu strasznie jest trudno zaczynać od zera w tej kwestii i pomimo ,że niby jest to łatwe i ogólnodostępne to wymaga ogromu pracy i nakładów. Ja marzę o tym aby taki sklep prowadzić a zarazem mieć takie swoje małe królestwo ,mały sklepik z pięknymi wystawowymi akwariami , który mógłby rozpalać ludzi do rozpoczęcia przygody z akwariami i w którym mógłbym ludziom w tej przygodzie pomagać,doradzać i prezentować fajne rzeczy. Jak narazie jest to niezwykle trudne do osiągnięcia. Oczywiście nie poddaje się i będę to robił dalej aż starczy mi sił i środków. Pracuje z klientem już długo a w przypadku tej działalności najprzyjemniejsze jest to jak ludzie do ciebie wracają.


Pablo ... to jest nas już kilku wariatów :-D
Da się ... zobacz jak radzi sobie kolega Chudy. Pracuje jako strażak i prowadzi sklep zoologiczny, bo akwarystyka, zwierzęta, ptaki są jego pasją. Na pewno ciężko jest mu połączyć te dwie prace, ale zapału ma tyle, że starczy dla całego naszego forum ;-)

U mnie też zawsze gdzieś stały akwaria, były przerwy ale człowiek jednak wracał do tej akwarystyki ... pojechałeś na wystawę ryb, zapragnąłeś je mieć i znów wszystko od początku ... jak masz siły i wytrwałości zapas, nie rezygnuj ;-)

A co do tematu kryzysu w świecie akwarystyki ... pracujemy coraz dłużej, wszystko wokół drożeje tylko zarobki ciągle stoją w miejscu. To powoduje cięcia ... budżet tego nie wytrzymuje. Do tego dochodzą choroby ryb, ataki glonów zwłaszcza ostatnio cyjanobakterii. A to zniechęca ...
Krewetki także nas nie rozpieszczają, producent potrafi zmienić parametry bez informacji na opakowaniu. Infekcje bakteryjne i inne powody sprawiają, że ich hodowla jest trudna, to wszystko powoduje rezygnację i pozbycie się z domu akwaria ...

Odnośnie krewetek spadek zainteresowania spowodował przede wszystkim, spadek ich cen ... ci co trzymali je dla kasy, a było ich bardzo wielu, odpuścili.
Na fb stale ktoś zakłada krewetkarium i tam najczęściej padają pytania dotyczące hodowli ... bo młodzi ludzie nie lubią czekać, aż ktoś łaskawie wejdzie na forum i może napisze, a może odeśle ich do wyszukiwarki ... ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » Pn 04 gru, 2017 15:52

Jak już mowa o hodowlach to Garnella jeszcze działa?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez kaboom » Śr 06 gru, 2017 12:50

=Fresz= napisał(a):Jak już mowa o hodowlach to Garnella jeszcze działa?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Się na gupiki przeprogramował.

Jeśli chodzi o import ryb to część sprowadzaczy boi się nowości bo ryba za 20 PLN w hurcie się nie sprzeda :mrgreen: Pamiętam jak szukałem dojścia do bocji karłowatej, matko ile ja się nasłuchałem że drogo, nikt tego nie kupi, już nawet chciałem żeby specjalnie dla mnie ściągneli worek ale wychodziło faktycznie drogo (przy 30 sztukach po około 60 PLN sztuka w hurcie, wrrr...). Jednak jeden importer się przełamał i ściągnął większą ilość bocji, i co .. okazało się, że da się sprzedać rybę po 2-3 razy wyższej cenie, teraz ściąga je na bieżąco i wiem, że dobrze na nich zarabia. Generalnie importerzy nie za bardzo czują rynek, nie wiedzą czego klienci szukają. mam problem ze zdobyciem Rasbory Brigidae/Mosquito, albo jest pozamieniana z razborą karłowatą, maculatą albo tak malutka, że pada czasami większość a ryba schodzi jak szalona jeśli tylko jest na stanie. Tyle odnoście zwierząt.
Jeśli chodzi o pokarmy, preparaty to tutaj bruździ UE i to bardzo, w zasadzie wszystko z akwarystyki podpada pod spożywkę i dlatego są bardzo rygorystyczne i czasami głupie wymagania w stosunku do produktów, dodatkowo kosztowne (vide pokarmy z Azji dla krewetek, niektórzy nie będą ich już ściągać bo zbyt duże pieniądze trzeba wyłożyć na zdobycie pozwoleń co przy wąskiej ofercie w ogóle się nie kalkuluje czego przykładem jest Azoo, MaxBreed i MaxGrowth raczej nie będą dostępne).

PS. Jak ktoś ma namiar na dobry import hurtowy :mrgreen: razbory brigidae/Mosquito to proszę o namiary .
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » Śr 06 gru, 2017 13:16

Poważnie gupiki hoduje? :mrgreen:
EDIT: rzeczywiście znalazłem jego stronę z gupikami heh

Spróbuj zapytać o rybki u tej osoby, hurtownia ale przede wszystkim hodowla ryb akwariowych :
AQUA HOBBY
Władysław Woźniczko
Adres: Welecka 15, 72-006 Szczecin - Mierzyn
Telefon: 91 812 71 17
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Hotei » Śr 06 gru, 2017 16:01

Gupik ... 40 - 80 zł : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kurde ... a ja tym pielęgnice karmiłem ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez =Fresz= » Śr 06 gru, 2017 16:20

Ciśnie tam gdzie jest kasa :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez Raffy » Śr 06 gru, 2017 18:26

O holera, koncze arapaimy i arowany karmic gupolami, otwieram biznes :mrgreen:

A skad ta cena 80 za gupika? To sie tak mnozy ze w kilka miesiecy setka tego :roll:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Kryzys w swiecie akwarystycznym?

Postprzez SUHY » Śr 06 gru, 2017 19:12

Raffy napisał(a):O holera, koncze arapaimy i arowany karmic gupolami, otwieram biznes :mrgreen:

A skad ta cena 80 za gupika? To sie tak mnozy ze w kilka miesiecy setka tego :roll:

Jak i krewetki :-D , jak ktoś umie :D .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości