Niezidentyfikowany nie chciany mieszkaniec akwa

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Niezidentyfikowany nie chciany mieszkaniec akwa

Postprzez neonka » Wt 23 cze, 2009 22:31

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu jeśli nie to proszę o przeniesienie.
Około 6 tyg temu założyłam moje najnowsze akwa 20l. Początkowo mieszkało w nim trochę rybek i krewetki które mam od kogoś ze zlikwidowanego akwarium, robiło a kwarantannę. Rybki już cieszą się nowym domem a krewertki zostały. Wpuściłam im ślimaki z Sulawesi. Po paru dniach zauważyłam na skorupkach ślimaków żółtawe wypukłe kropki wielkości około 1-2 mm. Znalazłam je również na szybie, filtrze grzałce i kamieniach. Chyba nie są groźne. Wyglądają jak jakieś jajeczka. Po jakimś czasie pękają i zostaje po nich ślad. Nie widziałam żadnych ślimaków ani innych stworzeń nie proszonych w akwarium. Nie wiem jak to usunąć. Boję się przenieść moje Sulaweski do większego zbiornika bo nie chcę tego rozprzestrzenić. Zdjęcia zamieszczę jutro.
112l - ogólne, pare fajnych glonojadów
63l - brzanki sumatrzańskie, 2x L-103, Loricaria red, Helenki vs. świderki
25l - przedszkole + krewetki
20l - ślimaki Sulawesi, krewetki mix, rybki mix - kwarantanna
neonka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 08 lis, 2008 01:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Wt 23 cze, 2009 22:34

Ja bym obserwowała co wychodzi z jajek,nie miałam nigdy takich wynalazków,jakieś inne ślimaki są?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez neonka » Wt 23 cze, 2009 22:57

Nic nie zauważyłam. Krewetki są czyste. Mam jasny drobniutki żwirek, gapię się i gapię i nic nie widzę. Sulaweski nie znoszą jaj. Nie mogę wpuścić Helenek bo mi moje ślimaczki zjedzą. Ech. Zauważyłam że te ala jaja są wrażliwe na wilgoć. Jak spuściłam część wody to jaja powyżej linii wody zniknęły. Mogła bym zrobić restart akwarium, ale chcę wiedzieć z czym walczę.
112l - ogólne, pare fajnych glonojadów
63l - brzanki sumatrzańskie, 2x L-103, Loricaria red, Helenki vs. świderki
25l - przedszkole + krewetki
20l - ślimaki Sulawesi, krewetki mix, rybki mix - kwarantanna
neonka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 08 lis, 2008 01:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gregpo » Wt 23 cze, 2009 22:59

Hmmm ... zdjecie by sie przydalo ... ;-)
Avatar użytkownika
Gregpo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 10 cze, 2009 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Wt 23 cze, 2009 23:01

Raz w życiu miałam dno w idealnie okrągłych kulkach wielkości szpilki ,okazało się,że to dziwne robaki trochę jak stonogi ale malutkie,ale nie pamietam już koloru jajek,mam nadzieję,że u Ciebie to nic złego
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gregpo » Wt 23 cze, 2009 23:21

Moze jutro, jak bedzie zdjecie uda sie cos wymyslec :-)
Avatar użytkownika
Gregpo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 10 cze, 2009 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez neonka » Wt 23 cze, 2009 23:24

Hmm, te jaja są bardzo widoczne na skorupkach rabbitów. Nie wiem co je znosi. Same jaja się nie przemieszczają i nie zauważyłam żeby coś się z nich wylęgało. Jutro pstryknę fotki. Mam nadzieję że aparat wyłapie te kropki:( Są malutkie. Czytałam coś w necie że np ślimak clinton (taki też tu mieszka) może składać jaja, ale jest sztuk 1 i sam by nie dał rady oblecieć całego akwa i jeszcze kumpli sulaweski ojajczyc;) W niecie coś znalazłam również o jakichś przytulikach. Ale te kropy wyglądają inaczej. Ech. A takie ładne akwa się zapowiadało. A tu mnoży się to co nie powinno, ba, to czego nie widać, a krewety chyba celibat wybrały.
112l - ogólne, pare fajnych glonojadów
63l - brzanki sumatrzańskie, 2x L-103, Loricaria red, Helenki vs. świderki
25l - przedszkole + krewetki
20l - ślimaki Sulawesi, krewetki mix, rybki mix - kwarantanna
neonka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 08 lis, 2008 01:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » Śr 24 cze, 2009 20:40

Przytuliki są u mnie..i to całkiem inna sprawa (swoją drogą nie groźna) .
A na Twoim miejscu bym wyłowiła jakiś kawałek roślinki na której są jajeczka (ewentualnie ślimaka na którym one są) na kilka dni do jakiegoś szkalnego i przykrytego naczynia, malutkiego i całkiem pustego..a jak to coś się wykluje to może da się obejrzeć :) .

ps. ślimak Clinton mógł Ci się trafić już zapłodniony. Jesli on się rozmnaża podobnie jak Nertina to było by wszysto jasne- bo Nertiny właśnie wszędzie składają białe jajeczka z których wyklówają się podobno larwy, ale szybko giną z braku słonej wody.

ps2 . Ja tu fajnie wogóle w tym wątku. Same niemal rówieśniczki się trafiły..no i jeden mężczyzna , który swojego wieku zdradzić nie chce 8-) .
Ostatnio edytowano Śr 24 cze, 2009 20:46 przez lwica79, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez neonka » Śr 24 cze, 2009 22:15

Hmm. To nie może być sprawka |Clintona, bo na jego skorupce też jest jedno takie jajo. Wstawiam fotkę, jeśli się uda... Dawno tego nie robiłam. Nie są super, trudno złapać coś tak małego aparatem:(

Obrazek

Ps. Kurcze wiem że nic nie widać na tej fotce.:( Nie mam sprzętu.
Ostatnio edytowano Śr 24 cze, 2009 22:17 przez neonka, łącznie edytowano 1 raz
112l - ogólne, pare fajnych glonojadów
63l - brzanki sumatrzańskie, 2x L-103, Loricaria red, Helenki vs. świderki
25l - przedszkole + krewetki
20l - ślimaki Sulawesi, krewetki mix, rybki mix - kwarantanna
neonka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 08 lis, 2008 01:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » Śr 24 cze, 2009 23:18

No niestety, za mała fotka. Ale żeby coś aż tyle jajeczek naskładało na biednym Rabbicie, to jeszcze nie widziałam. Do mojego jak się czasami przytuli Przytulik to z daleka też wygląda jak przyklejona kropka, tyle że Przytulik się porusza, ma muszelkę w kształcie połówki muszli małży, tyle że przezroczysto-mleczną, no i widać że to maleńki ślimaczek :)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez neonka » Śr 24 cze, 2009 23:31

Tyle się do 3/5 rabbitów poprzyklejało. Dużo mniej do yellow. Na grzałce tez jest tego trochę. Na kamieniach ostatnio nowych dziwolągów nie zauważyłam. Jeden rabbit (musiał wyjść ponad powierzchnię wody) się sam oczyścił, zostały na nim tylko brzydkie ślady po tych paskudach. Krewety są czyste. Małża również.
Zapalam raz na jakiś czas światło w nocy w zbiorniku żeby nakryć sprawcę, ale nikogo nie ma. Kurcze, jakieś kosmity czy co. To jest chyba niegroźne bo nikt nie umarł, ale szpeci nieźle. Boje się przerzucić zwierzaki do większego baniaka bo nie chcę tego rozprzestrzenić. Chyba wyjmę wszystkie ślimaczki na pare minut z wody i zobaczę co się stanie z tym czymś. Może zacznie się poruszać albo cuś...
A jak się rozmnażają amano? Te mam ich kilka...
112l - ogólne, pare fajnych glonojadów
63l - brzanki sumatrzańskie, 2x L-103, Loricaria red, Helenki vs. świderki
25l - przedszkole + krewetki
20l - ślimaki Sulawesi, krewetki mix, rybki mix - kwarantanna
neonka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 08 lis, 2008 01:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez WMA19 » Cz 25 cze, 2009 05:44

jeżeli masz w akwarium ślimaki nertina czy też clinton to na 100% ich sprawka ja miałem je w akwarium to jaja były dosłownie wszędzie grzałka kamienie korzenie ich jajka są pojedyńcze i z twojego opisu wynika że to właśnie to
80l krewetkarium
390l altum,zwinnik blehera,kirys sterby
WMA19
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn 24 lis, 2008 11:07
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Postprzez neonka » Cz 25 cze, 2009 11:25

To chyba jednak przytulak, albo coś w tym stylu. Dziś się zaczęłam bawić w czyszczenie króliczków z tych brzydkich kropek, po usunięciu wyglądały jak połówki małży ale bardzo maleńkiej:( Porażka. Kurcze, ale jak te istotki się nie przemieszczają to jak się roznoszą:( I jak z tym walczyć. W końcu mam też inne ślimaki. Jak pisałam wyżej to nie może być clinton, bo na nim ktoś też to zostawił. Sam by nie dał rady.
Mam przebłysk. Mam zebre jeszcze i ona jest czysta.... Czy ta małpa mogła być sprawcą zamieszania? Jak wyglądają jej jaja, widział ktoś?
112l - ogólne, pare fajnych glonojadów
63l - brzanki sumatrzańskie, 2x L-103, Loricaria red, Helenki vs. świderki
25l - przedszkole + krewetki
20l - ślimaki Sulawesi, krewetki mix, rybki mix - kwarantanna
neonka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 08 lis, 2008 01:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » Cz 25 cze, 2009 11:29

Amano rozmnażają się niestety poprzez przeobrażenie zupełne. Z jajeczek wykluwają sie larwy, ale przeżywają wyłącznie w słonej wodzie.. jednak chyba niewielu osobom udało się uzyskać dla larw odpowiednie warunki w sonowodnym akwa by odchować małe.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez WMA19 » Cz 25 cze, 2009 12:03

ja widziałem jaja zebry,chodzi mi oczywiście o ślimaka :mrgreen: wygladają tak jak to opisałaś w 1 poście
80l krewetkarium
390l altum,zwinnik blehera,kirys sterby
WMA19
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn 24 lis, 2008 11:07
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Następna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości