duszny pokÓj na poddaszu

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Postprzez batman-ka » Śr 01 lip, 2009 08:46

Ja mam adaptację strychu,w dzień jest upał masakryczny,więc wiem jak to jest,ale powiem tak: jak miałam akwaria z pokrywami,temperatura była 29*c,wtedy pozostawało tylko podnieść pokrywę i ustawić w poprzek,albo położyć 2 deski grube i na to dopiero pokrywe,wtedy jest prześwit conajmniej 5cm i lampy nie grzeją.
Teraz przy belkach bez pokryw nie mam więcej niż26*c
W upał stawiałam przy akwarium wentylator podłogowy bardzo duzy i wiał na szyby i taflę wody ,wtedy woda się ochładza,a co do robactwa,też otwieram okna na szerokość w nocy,kup sobie w obi siatkę na komary za 10zł przykleja się to na rzepa okna i nawet jej nie widać
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » Śr 01 lip, 2009 20:56

tez myślałamo o tej siatce ale w nowe okna ja dopiero wsadze. ja mam właśnie akwarium otwarte i wiatrak wieje na nie caly czas. dzis nie bylo zle jest nawet dobrze doszlo do 25 :)
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez KuMaK » Śr 01 lip, 2009 21:12

batman-ka napisał(a):Ja mam adaptację strychu,w dzień jest upał masakryczny,więc wiem jak to jest,ale powiem tak: jak miałam akwaria z pokrywami,temperatura była 29*c,wtedy pozostawało tylko podnieść pokrywę i ustawić w poprzek,albo położyć 2 deski grube i na to dopiero pokrywe,wtedy jest prześwit conajmniej 5cm i lampy nie grzeją.
Teraz przy belkach bez pokryw nie mam więcej niż26*c
W upał stawiałam przy akwarium wentylator podłogowy bardzo duzy i wiał na szyby i taflę wody ,wtedy woda się ochładza,a co do robactwa,też otwieram okna na szerokość w nocy,kup sobie w obi siatkę na komary za 10zł przykleja się to na rzepa okna i nawet jej nie widać


Gorzej jak ktoś nie ma na baniakach pokryw i ma 30 st :P
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kaola » Śr 01 lip, 2009 21:17

tak jak ja przykładowo miałam...
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez batman-ka » Pn 06 lip, 2009 20:09

To boki okładasz styropianem a z przodu mrozisz butelki z wodą i ustawiasz przed akwarium,na to kierujesz wiatrak,powietrze przechodzące przez butelki bardzo się ochładza wiejąc na akwarium ,styropian izoluje,ucieka tylko górą -ciepło :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości