Crystale wyklute ze zdechłej krewetki :-D

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Postprzez kot » Pn 07 wrz, 2009 09:41

Mojemu kumplowi ktoś, bardziej coś bo to chyba już nie człowiek, dorwał kota, nie będę się rozpisywał w szczegóły bo od soboty jestem lekko mówiąc wstrząśnięty ludzkim okrucieństwem, ale jak słyszę bebeszenie to nóż mi się otwiera w kieszeni i jak bym dorwał to bym za....... sk........ :evil:
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pn 07 wrz, 2009 09:49

Moja krewetka miała zgona tak więc to był ostry dyżur,ja wcale nie lubię grzebać w zdechłych krewetkach,ale jak mus to mus,np.amano znalazłam za szafką i nie mogłam jej podnieść bo mnie jakoś odrzuca od nich :-D,dobrze ,że kot jej nie zjadł (a była już sucha).Z takiej większej nie dałabym rady chyba nic wygrzebać :p
Do dziś jak patrzę na krewetki w sklepie do jedzenia to zastanawiam się,kto normalny je krewetki,wiedząc,że jest ona nosicielem wszystkich pasożytów świata :-D,kiedyś je jadłam a teraz mnie odrzuca :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mehi » Pn 07 wrz, 2009 10:06

ja tam nie mam problemow w grzebaniu w zwlokach :) juz nie jedne redki i crystalki dzieki temu sie kiedys wykluly. ratowalam jajka wszystkie, a teraz to tylko jak jakas dwueska padnie. w reszte juz sie nie bawie bo czasu nie mam. i ja te jajka w osobnym akwa trzymalam ze by zadne krewety ich nie ruszyly
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez batman-ka » Pn 07 wrz, 2009 10:11

Właśnie byłam przekonana,że krewety zjedzą jajka,może i zjadły ale jeden mały ocalał .Pytanie brzmi jak bardzo jajko musi być rozwinięte,żeby przetrwało,w moich były już oczka
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mehi » Wt 08 wrz, 2009 08:48

jajko musi byc bliskie wyklucia. 3-4dni da sie utrzymac, takie co maja powyzej tygodnia juz jest problem bo jajka szybko plesnieja. ja mialam zrobiony zlobek. male akwarium 1l, w tym akwarium kostka napowietrzajaca na dnie, a nad kostka w strumieniu bombelkow jajka w siateczce zrobionej z gazy. i te bombelki powodowaly ruch i dotlenienie jajek.
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez Kamil921023 » Cz 10 wrz, 2009 20:41

U mnie niedawno też to zaobserwowałem,tylko że u redek.Nadal noszą jajeczka,a te które niedawno zgubiła wykluły się :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez =Fresz= » Śr 07 paź, 2009 13:15

Nie miałem "miętkich" nóg, nie zebrało mi się na wymiociny, nie miałem wyrzutów sumienia, chciałem ratować i o to efekt moich działań kiedy zauważyłem że redka zdycha ugryziona przez kosiarkę szybko ją wyłowiłem i małą wykałaczką delikatnie wydłubałem cały pakiecik jajek, zostawiłem je w siteczku o gęstych oczkach i zawiesiłem nad filtrem przy dużym strumieniu wody no i dzisiaj o to co zobaczyłem :-P urodziły się prawie wszystkie redki tylko kilka jajek było jasnych i widać że uszkodzonych przy wydłubywaniu :-> o to zdjęcia młodych i szczątek redki które zostały zjedzone przez helenki :evil:

Dodam że w jajeczkach widoczne były małe 2 czarne kropeczki (wiadomo co to :-P ) i dzięki temu pewnie się urodziły a nie wiem jak by było z dłuższą inkubacją 8-)

Dzięki takim osobom jak ja na świecie mamy o około 10 krewetek więcej :-P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Śr 07 paź, 2009 13:58

Nasz chirurg Fresz spisał się na medal :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batiUNW » Śr 07 paź, 2009 18:19

Dr House 8-) :mrgreen:
gratki :mrgreen:
Avatar użytkownika
batiUNW
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2008 16:18
Lokalizacja: Uniejów

Postprzez Bard » Śr 07 paź, 2009 21:06

aaaaaaaaaaaaaaaa :shock: to nie dla mnieee
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości