Interesujące aukcje w necie

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez bojar » Pn 09 mar, 2015 18:31

Zawsze może się odwołać do pkt.4 . A nawet gdyby nie to porównaj koszt towaru do kosztu wysyłki x 2.
Ja tak kupiłem krewetki .To co przyszło to nie było to co kupiłem. Gość mi odpowiedział ,że jak mi się nie podobają to mogę odesłać.Za przesyłkę nie zwraca.Po podliczeniu kosztów odzyskałbym kilka zł.Nie opłacało się iść na pocztę.

P.S. Mając na uwadze ,że to nie są zbyt uczciwi ludzie ,to zawsze może odpowiedzieć ,że towar był źle zabezpieczony.Mech zgnił,przemarzł,krewetki zdechły i nie odda nic.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez SUHY » Wt 10 mar, 2015 13:33

To tak , dziś miła niespodzianka.
Dotarł do mnie nie oczekiwany list.
W środku Mech
co do ilości którego miałem delikatne obiekcje .
Nie prosiłem o dokładkę , nie upominałem się o zadość uczynienie i takowego w zasadzie nie oczekiwałem .
Zadzwoniłem tylko raz i spokojnie z kulturą zakomunikowałem że nie jestem zadowolony z tego co otrzymałem .

Tym razem gałązki mają ponad 10 mm i nawet znalazło się ponad 7 szt .

Ps jak poprzednio i tym razem znalazł się gratis innego gatunku
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez bojar » Wt 10 mar, 2015 13:37

Chwała mu za to.Teraz widać jaka jest moc sprawcza słowa pisanego. :-)
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 10 mar, 2015 19:52

czasem wystarczy wyrazic swoje niezadowolenie zeby sprzedawca dostrzegł swój bład i go naprawił negatyw na dzień dobry załatwi tylko negatyw zwrotny i nic wiecej .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez Mosur » Pt 13 mar, 2015 22:47

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5171967627
wie ktoś coś na temat tej krewetki ?
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez daman0629 » So 14 mar, 2015 07:51

Ja wiem tylko tyle że kupienie jednej sztuki jak w aukcji troche mija się z celem. Fakt krewetka ciekawa ale lepiej poczekać parę miesięcy aż cena spadnie i przede wszystkim poczekać na ilość oferowanych krewetek.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez Inc0gnit0 » So 14 mar, 2015 09:24

Aukcje po 1szt nowinek krewetkowych sa moim zdaniem skierowane przede wszystkim do zamoznych kolekcjonerów ( nie bede sie rozpisywac na temat chwytów marketingowych ) krewetek, którzy posiadaja zazwyczaj 1-2 zbiorniki dekoracyjne i wsadzaja w nie krewetki róznych odmian barwnych zeby było kolorowo a kupowanie rzadkich krewetek jest dla nich konieczne przy braku własnych spektakularnych sukcesów hodowlanych żeby było sie czym chwalic przed znajomymi ;) . Moje prywatne zdanie : jakos mnie na glebe nie powaliły żółte kingkongi swa uroda , wygladaja jak yellowki które nota bene w mój gust też nie trafiaja ot kolejna nowinka /rarytas /dla kolekcjonerów.warto poczekac jakis czas zeby ten najgoretszy popyt sie zaspokoił wówczas ceny spadna do akceptowalnego poziomu dla przecietnego zapaleńca
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez kaboom » N 15 mar, 2015 00:10

Chyba Yellow KingKong to nie jest czysty Taiwan tylko jakas mieszanka z Tigerami:
https://www.facebook.com/silaneshrimp/p ... permPage=1
U Silana od dość dawna dostępny, kolorystyka słaba jak na Taiwana.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez Mosur » N 15 mar, 2015 00:14

Troche podobne do crystal white tylko zamiast przezrczystego żółty.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez Pethro » N 15 mar, 2015 01:47

Wszystkie taiwany to z pochodzenia tibee tylko ze nie które stabilne wzory mają nadane nazwy. Podobnie jest ostatnio z steel.. sa juz nawet yellow. . ; P
Ciekawe tylko czy to na tyle stabilne ze z miksowania z crystalem otrzymamy yellow king kongi .. to bylby dobry test ; P
Pethro
 

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez Inc0gnit0 » N 15 mar, 2015 20:44

Taki faq znalazłem na stronie o mnie jednego z allegrowiczów :) i bynajmniej nie wysmiewam autora -respect za poczucie humoru :)
"

*************** FAQ ***************
Głównie dla użytkowników, którzy szukają "rozwiązań" obiegających od powyższych zasad i regulaminu Allegro. Jeżeli jesteś solidnym kontrahentem, weźmiesz to na wesoło :), jeżeli nie, oszczędzisz sobie i mi odrobinę czasu i dalszych nieporozumień. Poniżej zamieszczam poważne odpowiedzi na czasem nie do końca poważne pytania:

P: (Trwa licytacja, ilość licytujących jest >=1 i nie jest nią pytający) Chciałbym/chciałabym zakończyć aukcję przed czasem. Ile za to chcesz?
O: Nie kończę aukcji przed czasem, jeżeli ktoś inny licytuje - bawimy się do końca. Zawsze można dodać opcję Kup Teraz. Czekam na propozycje.

P: Daję n (gdzie n < cena_startowa_lub_Kup_Teraz) i biorę od razu, dogadamy się?
O: Cieszę się, że dostałem takiego maila - dzięki takim jak Ty oszczędzam na kawie... Pamiętaj że nie jestem jedynym sprzedającym, a Ty jedynym kupującym. Nie uskuteczniam handlu, więc silna potrzeba sprzedaży to nie przysłowiowa piekarnia - poczekam na innego kupującego. Wybitne przypadki indywidualizmu zostaną nagrodzone dodaniem do czarnej listy.

P: Jaka jest cena minimalna?
O: Osoba naprawdę zainteresowana zakupem nie będzie zadawała takiego pytania.

P: Chcę odebrać wylicytowany przedmiot osobiście, ale nie mam czasu się zjawić. Czy możesz to podwieźć w określone miejsce?
O: W określone miejsce niespodzianki dowożą: poczta, kurier, pizza boy lub Osama. Żadnym z nich nie jestem. Odbiór osobisty oznacza odbiór u mnie w domu.

P: Kupię pod jednym warunkiem: wyślesz mi za pobraniem?
O: Wróć na początek strony i jeszcze raz przeczytaj zasady.

P: (Po zakończeniu aukcji) To jak? "Dyszka" mniej i przelewam, ok?
O: Allegro to aukcje internetowe a nie stragan z kiszonkami na rynku we Wrzeszczu. Po zakończeniu aukcji oczekuję,że wpłacisz wylicytowaną kwotę (+ ewentualne koszty przesyłki). Jeżeli po zakończeniu zamierzasz się targować - NIE LICYTUJ.

P: (SMS lub e-mail) Wpłaciłem pieniądze. Czy dotarły?
O: A kto pyta? Przedstaw się (nick z Allegro).

P: Przelałem pieniądze w opcji „Płacę z Allegro”. Dlaczego jeszcze nie wysłano przesyłki?
O: Wiadomość e-mail od Allegro/PayU o Twojej wpłacie nie jest żadną podstawą do wysłania przedmiotu z prostego powodu - ja tych pieniędzy nie mam. Czekamy aż pieniądze znajdą się FIZYCZNIE na moim koncie. Wpłacająć przez pośrednika nie liczysz się z moim czasem, więc w drugą stronę to działą tak samo. Oczywiście w razie wątpliwości możesz zażądać potwierdzenia zaksięgowania wpłaconej kwoty.

P: (Po wpłaceniu pieniędzy) Kiedy wylicytowany towar do mnie dotrze?
O: Wpłaciłeś bezpośrednio na moje konto? Jeżeli tak, to z mojej strony masz gwarancję wysyłki w max 7 dni roboczych od dnia zaksięgowania wpłaty. W przypadku wpłaty przez pośrednika wysyłka przedmiotu/ów może się opóźnić do 3 tygodni.

P: Czemu nie odbierasz telefonu?
O: Jest kilka opcji... śpię, jestem w pracy, na uczelni, w trakcie pożyczania sąsiadce musztardy, mam inne ważne zajęcie lub dzwonisz z zastrzeżonego numeru, czyli nie chcesz ze mną rozmawiać. Napisz e-mail.

P: Strasznie droga ta przesyłka. Uważam, że n (gdzie n < rzeczywiste_koszty_przesyłki) w zupełności wystarczy, nieprawdaż?
O: Możesz nic nie płacić - domyślną i preferowaną opcją jest odbiór osobisty. Jeżeli jednak zasugerujesz wysyłkę to pamiętaj o tym, że ja niestety nie mam przyjemności egzystowania w bajce, więc taśmy, papier do pakowania czy paliwo na dojazd na pocztę z nieba mi nie spadną.

P: (aukcja zakończona przed czasem, nikt nie licytował) Czemu zakończyłeś aukcję przed czasem? Chciałem zalicytować. Czy przedmiot poszedł poza Allegro?

O: Wierzę, że chciałeś zalicytować. Serio. Ja chciałem zwiedzić "dużym fiatem" pierścienie Saturna. Wyszło tak, jak Tobie licytacja, więc dalsze rozplanowanie lotów w kosmos to nie moja sprawa.

P: (przedmiot wystawiony po raz kolejny, nowa cena). Kupię przedmiot, ale po starej cenie. Może być?

O: Jeżeli w nowej aukcji widzisz starą cenę to sobie "kliknij". Alternatywnie zapraszam do konkurencji.

P: Wiesz co... rozmyśliłem się - nie kupuję. Wymieniamy się pozytywami i po sprawie. To jak?
O: Nie traktujesz mnie poważnie, więc otrzymasz Negatyw. Allegro to poważny portal aukcyjny a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.

P: (brak kontaktu, brak wpłaty)
O: j.w.

P: (zwodzenie mnie lub/i pracownika Allegro - brak wpłaty)
O: j.w.

Dziękuję Ci za zapoznanie się z zasadami i jeżeli je akceptujesz, to zapraszam do licytacji :).

Pozdrawiam i życzę wygranej aukcji :)

Michał " XD
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez matu » Pt 20 mar, 2015 09:25

Fajny gadżet w dziale oświetlenie, można krewetkom na poświadomość wpływać :mrgreen: ~ "mnożyć się, mnożyć się"

http://allegro.pl/wyswietlacz-led-jedno ... 45316.html
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez SUHY » Cz 17 gru, 2015 16:12

http://allegro.pl/krewetka-szerokoramie ... 73237.html Pomijam foty heh.... I przywędrowały krewetki z naszych
rzek .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez =Fresz= » Cz 17 gru, 2015 16:35

Zdjęcia robione pralką :-P czytając opis wygląda na to że ma tam zupę krewetkową doprawioną rybkami heh zjadają wszystko nawet siebie hehe woda może być brudna prosto z sadzawki ale lepiej jakby była krystalicznie czysta :-P ze światłem nie mają problemu nie boją się jego a jak potrzeba to fikają. Najlepiej trzymać w dużych grupach wtedy je przynajmniej widać, że coś się złego dzieje hehe Ogólnie krewetki nie potrzebują niczego nawet zbiornika z wodą :mrgreen:

AMEN
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Interesujące aukcje w necie

Postprzez SUHY » N 20 gru, 2015 11:08

Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości