Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Postprzez sebas84 » Wt 31 mar, 2015 23:31

Witam posiadam Nikona D60 z kitowym obiektywem 18-55. Myślę nad zakupem pierścieni pośrednich takich http://allegro.pl/pierscienie-posrednie ... 92890.html Czy takim zestawem da rade zrobić jakieś fajne fotki robaków.Używa ktoś takiego połączenia i może coś powiedzieć w tym temacie.
sebas84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt 08 kwi, 2014 20:09

Re: Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Postprzez wolos » Śr 01 kwi, 2015 00:08

Która wersja kita?
Zasadniczo zdjęcia będą całkiem spoko, szczególnie jak na taką cenę makra, ale ilość światła, która będzie docierała do matrycy będzie szalenie mała i bez dodatkowego świecenia do akwarium się raczej nie obejdzie.
"Gotowy koń, Któregoś dnia"
wolos
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 21:16

Re: Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Postprzez sebas84 » Śr 01 kwi, 2015 00:33

Taki obiektyw http://allegro.pl/nikon-af-s-dx-nikkor- ... 84465.html" target="_blank
A co do światła to będzie dodatkowe oświetlenie jak bedzie brakowało.
sebas84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt 08 kwi, 2014 20:09

Re: Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Postprzez wolos » Śr 01 kwi, 2015 09:08

Tak na trzeźwo rano myśląc, to zapomnij o tym. Af nie będzie działał, potwierdzenie przy ręcznym ostrzeniu również, bo za ciemno, a ręczne ostrzenie w tych obiektywach to w ogóle porażka. W cenie tych pierścieni powinieneś dorwać starego Heliosa na m42 i pierścienie makro do niego oraz adapter pod Twój aparat. Nie wiem jak jest z tymi adapterami pod Nikona, czy trzeba z czipem, żeby mierzyło światło czy do potwierdzenia ostrości, bo siedzę w Canonie. Jak wrócę do domu to mogę spojrzeć, poczytać i podesłać co moim zdaniem się nada.
"Gotowy koń, Któregoś dnia"
wolos
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 21:16

Re: Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Postprzez Dakota » Śr 01 kwi, 2015 09:38

Mam pierścienie makro, wprawdzie przy Sony Alpha, ale mogę z doświadczenia powiedzieć, że do fotografowania ruchliwych krewetek się średnio nadają - bardzo mała głębia, ciemno, a co za tym idzie: długi czas naświetlania i wiecznie rozmazane krewetki.

Wolos, te pierścienei z linka są z przeniesieniem automatyki, więc AF powinien działać.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Obiektyw kitowy i pierścienie pośrednie

Postprzez wolos » Śr 01 kwi, 2015 10:04

Ale moduł af potrzebuje odpowiedniej ilości światła, żeby działać. Kit ze światłem 5,6 i jeszcze pierścienie raczej nie zapewnią dość światła. Jeśli nawet będzie działać to potwornie powoli.
"Gotowy koń, Któregoś dnia"
wolos
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 21:16


Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości