ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez SUHY » Cz 13 cze, 2013 15:20

Brałem od nich większość wyposażenia ,zawsze miło i szybko , nawet w chwili kupna towaru który tymczasowo nie był dostępny od razu zadzwonili kiedy mogę się spodziewać , potem info że już jest i wysyłają .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez zajac1212 » Pn 23 gru, 2013 17:18

polecam sklep planta garden, szybko przyjemnie wysyłka w ten sam dzień co zakup ! Super
polecam sklep zoidberg, wszystko ok miłe gratisy, dobry kontakt wszystko ok!
nie polecam sklepu clarias , przesyłka jechala 2 tyg, artemia po terminie , jak chciałem to zgłosić powiedzieli że to nie ich wina.
zajac1212
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 112
Dołączył(a): So 07 gru, 2013 21:07
Lokalizacja: Działdowo

Opinie o profesjonalnych firmach

Postprzez tomek.b » So 05 kwi, 2014 09:00

W tych czasach rzadko się zdarza aby klient został po ludzku i fair potraktowany dlatego pozwalam sobie na opis tej sytuacji.
Zaczęło się od banalnej pomyłki. Po otrzymaniu przesyłki z zamówionymi przedmiotami z Allegro okazało się że otrzymałem uzdatniacz nie taki jaki chciałem. Był bardzo podobny jednak różnił się przeznaczeniem. Wykonałem telefon aby wyjaśnić sytuację. Odebrał sympatyczny Gość, wysłuchał mnie uważnie i zapytał co proponuję. W rozmowie uzgodniliśmy, że dostanę duży upust na przesyłkę za przedmioty które planowałem zamówić następnym razem. Pomyślałem sobie, że taki rabat zupełnie wystarczy gdyż cena uzdatniacza była bardzo niska, a i tak postanowiłem go zostawić.
Paczkę odebrałem bardzo szybko. W paczce zamówiony przedmiot o gabaryt większy niż zamawiałem, kilkadziesiąt złotych droższy. Dodatko pokarm, gadżet i fajna mail'owa mymiana podziękowań.
No kurde, w tych czasach... rewelacja.
Takie potraktowanie zupełnie anonimowego klienta jest godne uwagi.

Firma to Plantica.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Opinie o profesjonalnych firmach

Postprzez tomhur » So 05 kwi, 2014 11:07

Planticę również polecam - w 100% profesjonalna firma i duży wybór. Jak dla mnie najlepsi we Wrocławiu.
Od maja przeprowadzają siedzibę firmy na ulicę Kwidzyńską (to mnie cieszy - teraz będę miał do nich jakieś 4-5 km) - trzymam kciuki żeby lokal był większy i żeby wprowadzili życie do swojej oferty :)
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez kaboom » N 06 kwi, 2014 13:42

PlantaGarden - rośliny w bardzo dobrym stanie i w zasadzie tylko to można od nich brać jesli zależy na szybkiej realizacji. Większość sprzętu mimo że wystawiają spore ilości ciągną pod konkretne zamówienie i jeśli zależy na czasie to pomyłka, nie lubię gdy ktoś sprzedaje coś czego nie ma na stanie.

Iquitos - ceny dobre ale sytuacja podobna jak wyżej, oczekiwanie na podłoże ponad 10 dni pomimo wcześniejszego telefonu i potwierdzenia pracownika że towar jest na stanie. Lepiej trzymać się z daleka.

Instaltex - sklep z hydrauliką :) , brałem od nich filtry 10", wkłady a potem i składałem filtr RO. Super firma, właściciel bardzo uprzejmy i niesłychanie elastyczny, zamieszanie było z wysłanym towarem, pokrył ze swojej strony koszty ponownej wysyłki i odbioru towaru ode mnie. Chyba najlepsza firma z jakiej miałem okazję korzystać.

WodnaKraina - też super, ceny fajne i kontakt bardzo dobry. Opinia jak powyżej.

Robizoo - duża oferta, dobre ceny i zero elastyczności. Potrzebowałem spore ilości konkretnego sprzętu (tania chińszczyzna :)) szybkie obejrzenie oferty na allegro, potem na stronie firmy i mail do firmy. Rabat od cen ze strony sklepu (cena i tak wyższa niż wystawiają na aukcji lub równa) na pytanie czy wolą płacić prowizję allegro czy dać dodatkowe 5% rabatu dostałem telefonicznie informację że nie opłaca im się sprzedawać w takiej cenie (prowizja allegro 9% ). Dla zasady zamówiłem u konkurencji w tej samej cenie.

Czystawoda.pl - ceny średnie lub wysokie, duża wiedza nt. sprzedawanych produktów. Słaby kontakt i średni czas wysyłki.

Światakwarium.pl - dobre ceny i normalny właściciel :) Chłopak z Piotrkowa, można z nim się dogadać co do ceny przy większych zakupach.

W większości to tyle, podsumowując to dziwi mnie fakt że część sprzedawców z allegro woli dać zarobić serwisowi niż podzielić się prowizją z klientem.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez mirkocis » N 06 kwi, 2014 18:00

Allezoo.com.pl - bardzo fajny kontakt, ciągła informacja o statusie zamówienia, błyskawiczna wysyłka, ceny dobre (na produkty aquaartu).

Wodna-kraina.pl - szybko, sprawnie, bez problemu, kupowałem mchy, towar zabezpieczony jak należy, dobrej jakości, ceny porównywalne z Allegro.

Akwarystyczny24.pl - największe rozczarowanie, po zakupie i natychmiastowej wpłacie online, miałem zero powiadomień że wysyłka zostanie opóźniona. Po kilku mailach odpisali (dopiero jak zapytałem), że mieli dużo pracy po weekendzie (luty), dlatego sie nie wyrobili.
A najgorsze było, gdy okazało sie że towar był rozbity i trzeba było reklamować. Przez dwa dni udawali że nie istnieją, potem po przyjęciu protokołu szkody udawali kolejne dwa dni że nie istnieją, a jak zacząłem sie bardziej dopominać co dalej, kiedy wysyłka, czy uznali reklamację itp (bo miałem zero informacji od nich), otrzymałem w końcu od obrażonej Pani maila żebym nie wysyłał codziennie zapytań, bo ona pamięta i jak tylko dotrze nowa dostawa (nie wie kiedy dokładnie), to wyślą mi towar. Szkoda że wcześniej ani razu nie napisała że pamięta, tylko udawała że nie istnieje. Odpisała pierwszy raz od zgłoszenia przez mnie informacji o szkodzie, dopiero gdy zacząłem pisać do działu handlowego, bo ona kilka dni milczała.
Ostatecznie po ok 10 dniach miałem wszystko u siebie. Kupuje 90% wszystkiego online od wielu lat i rzadko miałem do czynienia z taką porażką na poziomie komunikacji z klientem.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez wlad » So 03 maja, 2014 11:27

U a miałem u nich zrobić spory zakup, ale chyba dam sobie spokój i kupię u konkurencji skoro takie mają podejście do klienta.
Dzięki za info (tym bardziej że po dłuuugim weekendzie pewno w ogóle nie będą mieli czasu skoro po zwykłym się gubią) .
wlad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 30 sty, 2014 15:23

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez mwlo » So 03 maja, 2014 20:38

Akwarystyczny24- polecam.
Wodna kraina- polecam.
Ostatnio edytowano So 29 lis, 2014 21:07 przez mwlo, łącznie edytowano 3 razy
mwlo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr 08 sty, 2014 20:59

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez mirkocis » N 04 maja, 2014 11:40

mwlo napisał(a):Trzeba zrozumieć, że jeśli mają urlop, to potem mają do realizacji dużo więcej zamówień i trzeba cierpliwie czekać. Ja zawsze wybieram opcje opłata za pobraniem, nie wpłacam wcześniej na konto.

W planta garden robiłam zakupy tylko jeden raz, ale również polecam. Akurat tu czekałam dłużej na przesyłkę.



Czekać cierpliwie można ale niech ktoś łaskawie da znać wtedy szybkim mailem, że taka sytuacja będzie mieć miejsce. Na przykład opisywany przez Ciebie płatna garden przysłał mi wczoraj po zakupach takiego maila, że z racji długiego weekendu będzie opóźnienie. Można? Można!
A akwarystyczny24 po prostu milczał, nie było też długiego weekendu. Pobranie też nic tu nie zmienia. Jak płacisz przez payu to kasę sprzedawca ma prawie natychmiast.
Nie kupowałem tam tyle razy co Ty, to były pierwsze zakupy, więc może zdarzył im się wypadek przy pracy, ale po czymś takim raczej tam nie wrócę, bo w podobnych cenach ten towar mają też sklepy, które potrafią się komunikować z klientem.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez joke00 » Pn 12 sty, 2015 12:03

AKWARIUM-NET
Sklep allegro
http://allegro.pl/sklep/2770571_akwarium-net" target="_blank
Zamawiałem od nich suche sole, przyszły dzień po otrzymaniu przez nich wpłaty. Zapakowane w kopertę bąbelkową. Rozpuszczają się bardzo dobrze, sprzedawca podaje link do kalkulatora. Mają również na sprzedaż roślinki, rozrobione już nawozy, testy i uzupełnienia jbl, dyfuzory co2 itd. może zamówię przy następnej okazji jakieś roślinki.
Polecam
Ostatnio edytowano Śr 14 sty, 2015 17:48 przez joke00, łącznie edytowano 1 raz
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez =Fresz= » Pn 12 sty, 2015 12:15

joke00 napisał(a):przyszły dzień po otrzymaniu wpłaty przez nich wpłaty.


?? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez joke00 » Śr 14 sty, 2015 17:48

Już się poprawiam :-P
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez opat » Cz 09 lip, 2015 20:42

Uwaga na Plantagarden!
Wysyła przeterminowane towary i czasami nie wkładał do kartonu wszystkiego co zamówione i zapłacone.
Na koniec jeszcze się perfidnie wykręca!Nie polecam.
opat
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 21 mar, 2015 12:53
Lokalizacja: Ciechanów

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez leszek75 » Pn 27 lip, 2015 20:57

Clariasa również polecam kupuję u nich ponad dwa lata ceny mają OK i czasem dadzą jakiegoś gratisa do przetestowania.Kiedyś reklamowałem akwarium optiwhite i nie było żadnego problemu.
crusta89 to chyba znany wszystkim kreweto maniakom allegrowicz też mogę polecić,kupuję u niego pokarmy i jak na razie jestem zadowolony.
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez krakers » Pn 27 lip, 2015 21:04

Ja kupuję u Crusta aktualnie czekam na kolejną przesyłkę. Naprawdę godny polecenia sprzedawca
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości