ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Clarias-problemy i to nie małe...

Postprzez RufusBB » Pt 10 mar, 2017 05:01

Właśnie dobrze, ze takie sprawy sa poruszane bo niektórzy sprzedawcy czują sie monopolistami z tego powodu, ze maja ciągle masę zamówień i myślą, że jakiego dziadostwa by nie wysłali to klient i tak do nich wróci. Tak naprawdę mało który sprzedawca rzetelnie realizuje WSZYSTKIE zamówienia.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Clarias-problemy i to nie małe...

Postprzez raiders » Pt 10 mar, 2017 05:21

Ale o jakim monopolu piszesz kolego?
To że coś przyszło uszkodzone, wybrakowane to się zdarza ale nie powinno a jak już jest taka sytuacja to zwracamy towar sprzedawca oddaje kasę i tyle.
I nikogo tu nie bronię żeby była jasność.
Nie wiem jak często stan robi tam zakupy, ale mam nadzieję że to nie pierwszy raz, bo wystawianie opinii, przypinanie łatki, ostrzegania po jednym nieudanym zakupie jeste lekko niepoważne.
To tak samo jak bym kupił u stana 10 krewetek a dostał bym 9 bo się np pomylił przy pakowaniu, a ja bym zaraz napisał że mnie oszukał itp itd.
Z clariasem idzie się dogadać i załatwić każdy problem nie robią problemów i mówię to z 2 letniego doświadczenia z tym sklepem.

Na rynku są większe cwaniak np akwarystyczny24 który zwracał mi kasę za pokarmy osi 30 dni bo z trzech zamówionych żadnego nie mieli a tłumaczeń było co nie miara.


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Clarias-problemy i to nie małe...

Postprzez kaboom » Pt 10 mar, 2017 11:34

Właśnie to mnie zawsze denerwuje w większości firm online że mają niby od cholery towaru a większość i tak na zamówienie, szczególnie tego droższego.
Raiders, Stan napisał że wymieniał uwagi z Clariasem więc zakładam że dopiero jak go "zlali" to dał informację na forum, dla zasady. Uważam że należy tego typu sytuacje nagłaśniać własnie po to aby nie miały miejsca. Jeśli sklepowi zalezy na dobrej opini to poprawi obsługę a jak ma w nosie to będzie robił to samo (vide TUNDRA, IQUITOS na allegro). Nie ma tłumaczenia że ktoś się nie wyrabia z paczkami, skoro ma dużo wysyłek to można zatrudnić dodatkowego pracownika a nie tylko zarzynać ceny na necie a potem płakać że się nie wyrabia. Sprzedać tanio to każdy głupi umie, natomiast sprzedać tak aby klient był zadowolony to już wyzwanie dla większości sklepów. Sam mam sklep stacjonarny i dla mnie od zarobku ważniejsze jest zadowolenie klienta. Jeśli ktoś nie umie podejśc do ludzi to nie powinien się brać za handel.
Wystarczyło aby sklep dal informację na maila że np. opakowanie było uszkodzone i zostało zaklejone przez pracownika, że w ramach długiego oczekiwania klient ma wysyłkę za darmo i gwarantuję że Stan kolejnym razem także by u nich zamówił a tak to raczej cienko to widzę.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez stan_shrimps » Pt 10 mar, 2017 18:44

Właśnie w podobny sposób sam "otworzyłem" worek Ichibana kupiony z innego sklepu. Po złapaniu za górę worka ten się ładnie otwiera, ale dlatego że nie wiem ile tamten był otwarty, a mam złe doświadczenia ze zleżanym podłożem nie mam zamiaru go używać. Ludzie, ja mam po 200 pinto w jednym baniaku, albo po 300 Taiwanów, muszę dbać o to żeby nie mieć problemów, bo nie mam czasu żeby zajmować się tym, że jeden czy dwa baniaki nie działają dobrze i krewetki padają.

Co do zakupów, to w tym tygodniu zrobiłem w różnych sklepach akwarystycznych zakupy na sumy mniej więcej takie jak większość normalnych akwarystów w ciągu roku...
Przez Clariasa zostałem zlany bo: nie zadzwonili że nie mają lampy, a w akwarium w którym miała świecić miały znaleźć się Bucki za jakieś 400 zł.
Dowiedziałem się o tym, po interwencji MOJEJ, nie od nich. Obiecano mi wysyłkę z odbiorem w sobotę, nie przyszła, w poniedziałek dostałem połowę zamówienia. Do tego jak się okazało, podłoże wadliwe. Dziś Pan z Clariasa dał odpowiedź na moją reklamację o długości połowy tego posta treści: "proszę podać adres". Tak się nie obchodzi z klientem który w dwa miesiące zostawił pewnie ponad tysiaka. Żadnego telefonu, żadnej propozycji rekompensaty, żadnego tłumaczenia...nic...adres Pan ma, przydało by się poprosić, abym ładnie zapakował podłoże i przygotował je dla kuriera, podesłać etykietę żebym ją wydrukował i nakleił. W tym momencie kiedy kurier przyjedzie dostanie ten worek tak jak leży, albo wrzucony do kartonu, zaklejonego taśmą. Do tego będzie musiał sam wypisać etykietę lub mieć wydrukowaną (koszt 5-10 zł)

Co do braków w zamówieniu to zdarzyło się kilka razy że nie wysłałem 1 krewetki albo całego worka. Zdarzy się że worek pęknie. Ludzie którym brakowało jednej krewetki w worku, zawsze przy następnym zamówieniu dostawali za to 2-3 czasem i 5 sztuk więcej, albo zwrot ceny za krewetkę i kosztów wysyłki, jestem też w stanie też dosłać tą krewetkę na swój koszt. Jak komuś brakowało jednego worka to miał pełną dowolność, wymianę na inne krewetki przy następnym zamówieniu, dosłanie brakujących, zwrot za brakującej krewetki i kosztów wysyłki.
Padnięć nie mam, zdarzyły się pęknięte worki, wysyłka jak najszybciej na mój koszt nowych krewet, nie ważne ile przeżyło, to już gratis+ zawsze coś extra.
Zdarzyło mi się, że worek strzelił i zalał hp przy wysyłce krewet do Anglii, krewetki za 600 zł padły. Klient miał wybór-zwrot kasy albo wysyłka jeszcze raz na mój koszt (sama wysyłka to koszt z styro i hp ponad 100 zł). Zdecydował się dobrać krewet a to jego opinia na FB:

"Profesjonalne podejście do klienta! Pierwsza wysyłka pękła paczka i powstały tylko same straty. :(( Drugie zamówienie wysłane na koszt firmy w jeszcze zimniejszych warunkach. pakowanie super mega- karton następnie płyty styropianowe w tym 2x sturobox zasypane kulkami styropianu, w styroboxach po 3 worki z krewciami owinięte z osobna sreberkiem, folia do palet i oczywiście wszystko zasypane styropianem hotpaki między sturoboxami i w wewnątrz. GRATISY I ZERO STRAT !!!
Pozdrawiam serdecznie i polecam wszystkim"

Moim klientom opłacają się moje pomyłki ;) W środę zamieniłem nalepki na paczce i ktoś dostał BB i Hybrydy czerownych Taiwanów zamiast Full Red, sprawa załatwiona wczoraj w 20 minut przez telefon, gorąca linia z klientami. Zapłaciłem za kuriera i BB i hybrydy jadą do adresata z odbiorem na sobotę, ten klient Fulle otrzymał w super promocyjnej cenie z opcją płatności "jak będzie miał" bo chciał je kupić później, ale stwierdził że jak już są, to niech zostaną. Pan który miał otrzymać Fulle zgodził się na wysyłkę w poniedziałek, choć dawałem propozycję, że dostarczę je na poniedziałek. Dostanie świeże krewetki we wtorek + pewnie gratisy też się znajdą za problemy które ja stworzyłem.

Kolejny przypadek, klient płacił przelewem tradycyjnym i źle wpisał sumę, wydawało mi się że coś mi nie gra, posprawdzałem sam, napisałem maila, że wpłacił za dużo i żeby podał numer konta to zwrócę kasę. Gdyby dziś się nie odezwał to zadzwoniłbym do niego (maila pisałem po 23) i dogadał sprawę.
Zdarzyło się też że miałem wystawione więcej sztuk na all krewet, a one szybko zeszły np. też na forum i zwyczajnie brakło takich w odpowiedniej wielkości, wtedy łapię za telefon i informuję klienta, że dam więcej, a będą mniejsze, zwrócę kasę, czy może akurat jakieś inne też potrzebuje, czasem telefon jest 2 minuty po zakupie...a nie po 5 dniach klient dzwoni i dowiaduje się, że czekam na dostawę bo sobie wystawiłem przedmiot którego nie mam...
Wiem, jak chciałbym być traktowany i staram się tak też traktować klientów.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez QHU » Pt 10 mar, 2017 19:48

stan_shrimps napisał(a):Zdarzyło się też że miałem wystawione więcej sztuk na all krewet, a one szybko zeszły np. też na forum i zwyczajnie brakło takich w odpowiedniej wielkości, wtedy łapię za telefon i informuję klienta, że dam więcej, a będą mniejsze, zwrócę kasę, czy może akurat jakieś inne też potrzebuje, czasem telefon jest 2 minuty po zakupie...


Wylicytowałem kiedyś u Ciebie na alle 5 sztuk rr one, na drugi dzień zadzwoniłem zapytać czy już udało się wysłać (lubię śledzić przesyłki na bieżąco), usłyszałem że jeszcze nie bo jest jakiś problem z ilością, dostałem 3x rr one, 1 rr multi i 1x wr. Nie było z Twojej strony żadnej informacji o których piszesz powyżej. Mimo iż mówiłeś (rozmawialiśmy telefonicznie) że dla forumowiczów zawsze znajdzie się jakiś gratis to też jakoś nic nie znalazłem mimo wygrania tego dnia 3 Twoich aukcji. Machnąłem ręką i dałem sobie spokój, po prostu więcej nie kupię.

Piszę to nie dlatego, że mam do Ciebie jakiś żal czy problem emocjonalny, tylko dlatego żeby przypomnieć że nikt nie jest taki święty.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez stan_shrimps » Pt 10 mar, 2017 20:14

Czas wysyłki, od zawsze mam ustawione 48 godzin na wysyłkę, nie wiem czy to widać, ale po lewej stronie na aukcjach jest też czas dostawy 48h
Wpłata po 22giej w niedzielę, wysyłka we wtorek, w środę krewetki u Ciebie więc chyba jest ok...w tym dniu miałem 18 innych paczek więc kurcze chyba nie jest najgorzej skoro krewetki wylicytowane i zapłacone w niedzielę samym wieczorem doszły w środę.

Niestety nie skontaktowałeś się ze mną w celu poinformowania mnie, że masz nieodpowiednie krewetki w swojej przesyłce. Czasem RR multi z jednej strony, z drugiej strony wygląda jak WR, więc to mogło być niedopatrzenie ale to są żywe zwierzęta, to nie jest lampa która czeka na półce...Jeżeli skontaktował byś się ze mną to rozwiązali byśmy tą sprawę bardzo szybko z korzyścią dla Ciebie.

Po drugie, wystawiłeś pozytywne komentarze.

Po trzecie, nie znam wszystkich forumowiczów, jeżeli zakup nie był przez forum to niestety ale nie jestem w stanie sprawdzać nicków wszystkich kupujących. I sprawdzić czy kupił to ktoś z linka podesłanego na forum, czy niekoniecznie.
Edit: pisaliśmy wiadomości, dziękuję za przypomnienie o nich.
Edit: pogadaliśmy z QHU, dziękuję za rozmowę.

Kiedyś były też problemy z krewetkami dla Fresza, napisał że padły po wpuszczeniu. Co za to dostał i w jakim czasie po opisaniu sprawy (niestety też nie na pw tylko w temacie) to może się sam wypowie :)
Ostatnio edytowano Pt 10 mar, 2017 20:36 przez stan_shrimps, łącznie edytowano 3 razy
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez 1kubus » Pt 10 mar, 2017 20:17

Każdy chce jakiś gratis od sprzedającego. A czy kiedykolwiek pomyślał by dać napiwek? Mnie drażnią strasznie "łowcy okazji", którzy za 20zł chcą Bóg wie jakich gratisów, upominków, cen, bonusów....
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez stan_shrimps » Pt 10 mar, 2017 20:45

Pogadaliśmy z QHU. To był gorący okres ;) zamówienie QHU akurat było na dużo większą sumę, więc tym bardziej nie powinna się taka pomyłka zdarzyć.

Jedna prośba: zgłaszajcie reklamacje, czy to do mnie czy do kogokolwiek, bo nie da się naprawić błędu jeśli się o nim nie wie :)

Mam nadzieję, że Pan z Clariasa stanie na wysokości zadania i przyśle kuriera oraz niezwłocznie zwróci pieniądze. O postępach będę informował :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez Agnieszk » Pt 10 mar, 2017 23:32

Życie to nie raj. pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez QHU » So 11 mar, 2017 01:03

Stan,

fajnie że pogadaliśmy, widać że Ci zależy a to się chwali. Każdy a szczególnie ten kto sprzedaje dużo może się pomylić, taki jest fakt i takie jest życie, to samo dotyczy Ciebie, Clariasa, E-krewetki i wszystkich innych ;-)
Gwoli sprostowania, na przesyłkę od Ciebie czekałem 2 dni tak więc luz, krewetki piękne.

Komentarze zawsze wystawiam pozytywne, no chyba że ktoś mnie mocno wk..wi, na 12 lat zdarzyło mi się 3 razy.

Fakt, mogłem Ci temat wypomnieć, tylko że ja takie sprawy szybko puszczam w niepamięć. Czasem mi się przypomni i proszę, jest post ;-)

1kubus napisał(a): Mnie drażnią strasznie "łowcy okazji"


Kuba, nie wiem czy to do mnie, ale ja też uczestniczyłem w jednej z akcji zakupu bucek od indo i byłem bardzo zadowolony, okazja w ch.j . Przecież Ci wszyscy chcący kupić tanio bucki od indo to nikt inny jak "łowcy okazji", jeśli by takiej nie szukali to kupiliby od np. vasteqa i tyle.

Co do Clariasa, byłem tam 2 razy osobiście bo daleko nie mam. Sklep zaopatrzony dobrze, niestety Pani która tam akurat była nie za bardzo była w stanie odpowiedzieć na pytania jakie zadawałem, z tego co pamiętam pytałem coś o podłoża i belki oświetleniowe.

Kłaniam się,
Mariusz
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez 1kubus » So 11 mar, 2017 01:49

QHU napisał(a):Stan,

fajnie że pogadaliśmy, widać że Ci zależy a to się chwali. Każdy a szczególnie ten kto sprzedaje dużo może się pomylić, taki jest fakt i takie jest życie, to samo dotyczy Ciebie, Clariasa, E-krewetki i wszystkich innych ;-)
Gwoli sprostowania, na przesyłkę od Ciebie czekałem 2 dni tak więc luz, krewetki piękne.

Komentarze zawsze wystawiam pozytywne, no chyba że ktoś mnie mocno wk..wi, na 12 lat zdarzyło mi się 3 razy.

Fakt, mogłem Ci temat wypomnieć, tylko że ja takie sprawy szybko puszczam w niepamięć. Czasem mi się przypomni i proszę, jest post ;-)

1kubus napisał(a): Mnie drażnią strasznie "łowcy okazji"


Kuba, nie wiem czy to do mnie, ale ja też uczestniczyłem w jednej z akcji zakupu bucek od indo i byłem bardzo zadowolony, okazja w ch.j . Przecież Ci wszyscy chcący kupić tanio bucki od indo to nikt inny jak "łowcy okazji", jeśli by takiej nie szukali to kupiliby od np. vasteqa i tyle.

Co do Clariasa, byłem tam 2 razy osobiście bo daleko nie mam. Sklep zaopatrzony dobrze, niestety Pani która tam akurat była nie za bardzo była w stanie odpowiedzieć na pytania jakie zadawałem, z tego co pamiętam pytałem coś o podłoża i belki oświetleniowe.

Kłaniam się,
Mariusz

Kompletnie nie pije w twoja stronę. Chodziło mi bardziej o osoby myslace że jak już coś kupuja to są krolewiczami świata i z automatu należą im się poklony.

Wysłane z piekielnych czeluści.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez QHU » So 11 mar, 2017 02:15

1kubus napisał(a):Kompletnie nie pije w twoja stronę. Chodziło mi bardziej o osoby myslace że jak już coś kupuja to są krolewiczami świata i z automatu należą im się poklony.


to luz, ja królewiczem nigdy nie byłem i mam nadzieję że nigdy nie będę
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez Tasior » So 11 mar, 2017 09:46

To tak jak w tym kawale o krawcowej:
- uszyjesz mi ten sweter taniej, po znajomości?
- a może Ty mi po znajomości zapłacisz wiecej?
Zgadzam się tutaj z Kubą... Ludzie za parę groszy chcieli by Bóg wie czego... ;-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez stan_shrimps » So 11 mar, 2017 12:17

kolejna odpowiedź od Clariasa na moją propozycję, żeby podesłał etykietę, to ją wydrukuję i nakleję:
"niestety nie mamy takiej możliwości w DPD"
Z doświadczwenia: zamawiając kuriera wiele razy zawsze mam możliwość pobrania etykiety w PDF...-

No i teraz co, nie mamy możliwości odbioru, wydrukowania czy czego?
Czy to mi ma zależeć na tym, żeby ten Pan sobie taniej odebrał wadliwy?
Zgodnie z wyrokami sądów w podobnych sprawach mogę pójść do dowolnego kuriera i nadać paczkę cennikowo, czyli bez umowy jakieś 30-40 zł i w całości tą kwotę Clarias powinien mi zwrócić.
Sam muszę się wypytywać na kiedy zamówi kuriera, żebym był w domu itd.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: ZANIM KUPISZ NA ALLEGRO...OCENA SKLEPÓW ONLINE

Postprzez cthulhu » So 11 mar, 2017 16:39

Dla mnie jako klienta najważniejsza jest relacja ze sprzedającym. Nawet jeśli nie dojdzie do zakupu (bo też tak bywa), a dobrze się czułem podczas rozmowy ze sprzedającym, to wiem, że w przyszłości pewnie do niego wrócę. Niezręcznie się czuje kiedy sprzedający próbuje mną manipulować, wywyższać się, lub po prostu mieć twardy styl bycia a'la gościa z bazaru - "bierz Pan po cenie jaka jest albo spadaj". Pewnie, że to nie jego wina, być może ma taki styl bycia, z drugiej strony może specjalnie taki jest- a opinie na forach go nie ruszają a nawet są mu na rękę, bo " nieważne co się o nim mówi - ważne, że jest głośno".

Ta taka dygresja bo dla tych co się parają handlem na co dzień.... ;-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości