"Idealna" przesyłka

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

"Idealna" przesyłka

Postprzez maniek22 » Cz 18 lut, 2016 08:28

tak właśnie nie powinno wysylac sie krewetek w takiej butelce z czego 80% to byly mchy a wody ze 2 kieliszki temperatura 9 stopni mozecie sie domyslec co sie stalo z krewetkami:( no a ja zostalem bez kasy :( szkoda ze nic nie mogę teraz zrobić a jako uczeń nie mam pieniedzy :( chyba została likwidacja zbiornika i zostawienie sobie 1 dla frajdy :( Obrazek
Obrazek
maniek22
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 15 gru, 2015 16:09
Lokalizacja: Radomsko/Wielgomłyny

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez martyna695 » Cz 18 lut, 2016 08:40

Widziałam tą "przesylke" na fb i żałosne jest takie pakowanie no ale nie wszyscy mają wyobraźnie..
Krewetka krewetce nierówna, każda wyjątkowa, nie pozbywaj się odpadów (...)
Avatar użytkownika
martyna695
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): Cz 05 lut, 2015 19:41

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez tomek.b » Cz 18 lut, 2016 08:50

Butelkę to ktoś zapasteryzował?
Taka pomarszczona jakby z gorącej wody.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez =Fresz= » Cz 18 lut, 2016 08:56

Ale ktoś odwalił robotę hehe ja bym nie pomyślał o takim pakowaniu. Zakup od kogoś z forum czy przez alledrogo?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez maniek22 » Cz 18 lut, 2016 08:57

na dodate powiem ze zamówiłem i zapłaciłem za 13 velvetów no a w przesyłce było 4-5 schoko w sumie teraz to juz bez znaczenia
maniek22
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 15 gru, 2015 16:09
Lokalizacja: Radomsko/Wielgomłyny

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez maniek22 » Cz 18 lut, 2016 08:57

przez ogłoszenie na olx
maniek22
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 15 gru, 2015 16:09
Lokalizacja: Radomsko/Wielgomłyny

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 18 lut, 2016 16:10

Z patentem pakowania w plastikowe butelki po soczkach gdzies sie juz spotkalem i traktuje to jako nietypowe wykorzystanie surowców wtórnych i nic złego w tym nie widze o ile standardy przesyłki dla zywych zwierzat sa zachowane . Woreczki to sztuczne tworzywo i te butelki tez sztuczne jak sa dobrze wymyte to krewetkom nic sie nie stanie a pakowanie to ma status pancerny :p choć niewygodnie jest pewnie przez szyjke krewety wprowadzac :P wiec nie wążne w co sa zapakowane robaki najwazniejsze żeby w wysokiej formie do nas dotarły.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez spining133 » Cz 18 lut, 2016 17:03

Miałem trzy zongi z przesyłkami w swojej karierze krewetkowej , z tego dwa butelkowe .
spining133
 

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez pierwek » Cz 18 lut, 2016 17:26

Ja rozumiem żal i rozgoryczenie ale jaki był koszt przesyłki? Sam styrobox i heat pack to koszt około 13zł + koszt przesyłki - nie wiem ile, minimum 15zł chyba. I mamy już 30zł. Jeżeli koszt przesyłki był powiedzmy 15zł no to proszę wybaczyć, ale wina leży również po stronie kupującego skoro zgodził się na niski standard przesyłki.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez maniek22 » Cz 18 lut, 2016 17:51

ja wspominałem o przesyłce zeby wszystko było okej . miało nie byc problemu zadnego . druga sprawa kupujac 13 velvetów w paczce było 5 schoko. Druga sprawa kto mówi o styroboxie wydaje mi sie ze obłozenie zwyłym zwyczajnym styropianem samemu to nie jest drogie juz nawet nie mówie o styropianie ale zabezpieczyc to jakos. I nie powinno sie wysyłac roslin przynajmniej w takiej ilosci ze zapełniły one calutenka butelke a wody były 2 kieliszki no moze 3 .
maniek22
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 15 gru, 2015 16:09
Lokalizacja: Radomsko/Wielgomłyny

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez pierwek » Cz 18 lut, 2016 18:05

Ok - rozumiem zawierzyłeś sprzedającemu, że odpowiednio zabezpieczy przesyłkę. Chciałem tylko uświadomić niektórym osobom, że bezpieczna przesyłka w obecnych warunkach pogodowych musi kosztować. Obłożenie styropianem też nie jest za darmo. Styropian trzeba kupić, pociąć itd. czy będzie to tak dobre jak styrobox? - zależy ile pracy i staranności dołoży pakujący. A jak wiadomo czas nic nie kosztuje. ;)
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez SUHY » Cz 18 lut, 2016 18:13

Ja to widzę inaczej , Butelka ?!?!? . Co to ma być , co to za sprzedawca co torebki nie ma .Jak ktoś uważa że umie wysłać krewetki to za to odpowiada i nie ważne czy na "poczcie" rozegrali mecz tą paczką .Wysyłam i na wszelkie sytuacje paczkę przygotowuję . Nie jestem pewny NIE wysyłam ,lub jeśli komuś koszt nie odpowiada .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez pierwek » Cz 18 lut, 2016 20:06

Masz rację. Ta butelka to już szczyt... ale to nie butelka spowodowała zgon.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez majorin » Pn 29 lut, 2016 08:55

Ja kilka razy dostałem robale z niemiec właśnie w butelkach jeśli chodzi o ścisłość dwa razy w butelce po mleku raz po soku pomarańczowym . wszystko doszło spoko wszystko żyło a beni jechało na przykład 5 dni .. Więc wszystko w granicach rozsądku , jeśli butelka jest czysta ,paczka zabezpieczona jak trzeba , nie widzę przeszkód ..
majorin
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr 15 paź, 2014 11:53

Re: "Idealna" przesyłka

Postprzez Tasior » Pn 29 lut, 2016 13:51

Wszyscy tak bardzo zgorszeni butelkami... A może ja zapytam... Worek? Co to za sprzedawca co wysyła w worku????
No sorry Panowie ale gdzie to jest zapisane co i jak??
Dużo osób z tego forum jak i z mojego ma ode mnie krewetki i WSZYSTKIE wysłałem w butelkach. Co prawda ja wysyłam w innych gdzie jest je łatwiej wprowadzić ze względu na grubość szyjki.
Z tego co wiem to w 98% krewetki przeżyły.
Ja kupowałem kilka razy krewetki i przyszły do mnie w workach... Efektem tego było wszystko w środku mokre... Krewetki również nie przeżyły... I co mam powiedzieć, że worki są złe????? NIE. Zły jest sposób pakowania przez osoby nie mające o tym pojęcia...

Jasne, że jak zalejesz całą butelkę wodą to krewetki padną. Jasne, że jak nawalisz tam mchów i dasz mało wody to padną. Ale czy tylko w butelce?
Mogę się założyć, że takie pakowanie spowoduje zgony w butelce jak i w worku.

Uważam, źe krewetki zostały źle zapakowane w tym przypadku. Powinieneś dogadać się ze sprzedawcą. A jako dowód zrobić zdjęcia krewetek i mchów po wyjęciu ich z butelki. Złe zabezpieczenie przesyłki = zwrot kosztów bądź ponowna wysyłka na koszt sprzedającego.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Następna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości