Garnella

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Garnella

Postprzez RobertWolf » N 09 kwi, 2017 23:00

Kupiłem na licytacji od pana G krewetki 4 czerwone piano i 3 czarne fishbony, zdjęcie na licytacji w niczym nie przypomina tego co mi przysłał. Czytając jego artykuł w Shrimp Maniaku poparty zdjęciami spodziewałem się krewetek odpowiadającym standartom wg wzoru. Piano fakt były czerwone ale zamiast 5 pasków miały 2-3 jeszcze krzywe, natomiast 2 fishbony podobne były do hindusów zamiast pręgi na grzbiecie mają kropke. Hitem jest trzeci fishbon czyli zwykłe pinto skun i za takie coś zapłaciłem. Polecam tego sprzedawce jeśli chcecie dostać coś innego niż na zdjęciach licytowanych krewetek. Dla mnie jest to oszustwo i naciąganie klientów
RobertWolf
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 17 sty, 2017 21:57

Re: Garnella

Postprzez Frankie » Pn 10 kwi, 2017 00:37

Ogólnie backline uwydatnia się z wiekiem. U małych krewetek jest ledwo widoczny, więc jak podrosną może się okazać, że będzie bardziej widoczny.
Avatar użytkownika
Frankie
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 81
Dołączył(a): N 12 kwi, 2015 21:01

Re: Garnella

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 10 kwi, 2017 06:43

Zgadzam sie z Perwersją , znam kolegę który na aledrogo kupił KK extremy a po 2m-cach zrobiły się z nich ładne skunki wiec obiektywnie : naiwnością jest myślenie że na allegro za 20pln ludzie sprzedają krewetki najwyższej jakości ( takie sztuki są sprzedawane ale nie przez allegro i w cenie która może przyprawić o zawroty głowy ..przynajmniej niektórych) nikt nie sprzedaje championów za grosze zawsze będą to krewetki niższej klasy ,ale uważam też że jest nie etyczne obrazowanie krewetki niższej jakości sprzedawanej na allegro za pomocą fotografii która przedstawia "championa"
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Garnella

Postprzez matu » Pn 10 kwi, 2017 07:07

Inc0gnit0 napisał(a):znam kolegę który na aledrogo kupił KK extremy a po 2m-cach zrobiły się z nich ładne skunki wiec obiektywnie : naiwnością jest myślenie że na allegro za 20pln ludzie sprzedają krewetki najwyższej jakości"


He he, miałem dokładnie, od tego samego pana: KK za 40 zmienił się w skunka, wtedy skunk jeszcze coś był wart.... ale wiadomo o co chodzi, łapie maluchy z byle baniaka a co z niego wyjdzie to nie wiadomo.
Pinto z krzywymi wzorami - (ilość pasków może być różna tu nie ma problemu czy 3, 4 5...... )- ale wzór krzywy, niesymetryszny = kreweta bez wartości jak dla mnie. Ktoś kiedyś takie szukał jak dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garnella

Postprzez Tasior » Pn 10 kwi, 2017 07:40

matu napisał(a):Pinto z krzywymi wzorami - (ilość pasków może być różna tu nie ma problemu czy 3, 4 5...... )- ale wzór krzywy, niesymetryszny = kreweta bez wartości jak dla mnie. Ktoś kiedyś takie szukał jak dobrze pamiętam.


Ale o tym właśnie pisał wyżej Incognito... A ile za nią dałeś? 20zł-30zł? Jeżeli tak to w czym problem? Jak dasz za krewetke o wzorze Pinto nie więcej niż 20-30zł - (choć teraz jeszcze taniej chodzą) to nie oczekuj że wzór będzie idealny... Jak dasz za nią 100-200zł to wówczas oceniaj ją z lupą ;)

Wiecie ile jest zachodu aby dojść do własnie dobrej jakości krewetek? Ile to selekcji itp aby wyglądały one zajebiście, ażeby się nie szło do nich doczepić? I co potem z nimi? Jak w PL nikt za nie nie da więcej niż 20-30zł... W Polsce liczy się cena - dla konsumenta ma być jak najniższa. I jeszcze nalepej aby w tej cenie była bardzo dobra jakość. A tak się niestety nie da.
I tak jest ze wszystkim... Parówki w których mięso jest oddzielane mechanicznie - czyli czytaj go nie ma - kosztują 2zł za opakowanie, a takie gdzie tego mięsa jest nim 70% już 4-5zł... ale jedne i drugie są parówkami...
Smartfon którym możemy wysłać mmsa kosztuje jakieś 400zł ale taki na którym możemy pograć i porobić dość fajne fotki itp kosztuje już koło 1000zł... Ale jeden i drugi to smartfon na Androidzie
TV LCD marnej jakości kupisz za 1999zł, ale jak już chcesz doby który ma jakość 4K płacisz ponad 3-4 tys zł... Ale jeden i drugi jest HD... itp itd...
I z krewetkami też tak jest... Pinto za 20zł jest słabej jakości. A Pinto za 100-200zł będzie już Championem którego można oglądać przez lupę. Ale jedna i druga to Pinto...
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Garnella

Postprzez kubabuba » Pn 10 kwi, 2017 07:52

Zgadzam się Tasior z Tobą w zupełności ....tyle że jeśli na aukcji dajesz zdjęcie przedmiotu , to towar otrzymany przez klienta ma być taki sam (chyba że zaznaczysz ,że może być podobny)....co szkodzi wstawić zdjęcie krewetek które się faktycznie sprzedaje ....ja wiem że za te dwie dychy nie można się spodziewać championa ...no ale jednak to jest wprowadzanie w błąd
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Garnella

Postprzez Tasior » Pn 10 kwi, 2017 08:06

A to już inna sprawa. Tu teraz ja zgadzam się z Tobą ;-)
Np Niemcy sprzedając PRL robią tak, że wrzucają 10 fotek z czego pierwsze 8 to są stada krewetek zajebistej klasy -high czy tam mid. A dwa ostatnie zdjęcia to są zdjęcia krewetek na sprzedaż. I masz w opisie ze dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają krewetki z oferty... Niby też do końca nie jest to fair, jakiś haczyk w tym jest no ale jakby nie było jest to napisane.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Garnella

Postprzez kubabuba » Pn 10 kwi, 2017 08:19

No właśnie o to chodzi ....wyrażne zaznaczenie które zdjęcie przedstawia sprzedawany towar ..
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Garnella

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 10 kwi, 2017 08:34

..żale tutaj na forum że na allegro ktoś sprzedał nie zgodny z opisem/fotografią towar są bezcelowe miejsce na to jest w komentarzu dla sprzedającego allegro bardzo mocno poszło na rękę kupującym odbierając możliwość odniesienia się do transakcji przez komentarz sprzedawcy ( co zapewne rodzić berdzie nadużycia ze strony nieuczciwej konkurencji ale to już temat na inną bajke)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron