Garnella

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Re: Garnella

Postprzez =Fresz= » Pt 10 lut, 2017 13:23

To akurat Ty i np ja :mrgreen:

Był już kiedyś mądry temat :-P chciano sprzedawać certyfikowane krewetki żeby cena była wyższa heh
viewtopic.php?f=19&t=6831
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Garnella

Postprzez odin » Pt 10 lut, 2017 15:22

To ze ceny spadają to jest normalny trend, krewetki się mnożą jak mrówki jeżeli mają zapewnione przyzwoite warunki. Towar którym handlował Garnella 10 lat temu(czy ile tam) a był w tamtym okresie monopolistą i mógł narzucać swoje ceny na cały rynek, na poczatku mojej przygody z krewetkami kupowałem u Garneli Crystale po ok 40 zł/szt. gradacji SSS, teraz crystale można kupić po 3-4 zł, Taiwany były praktycznie po za zasiegiem kosztowały 200-400 zł. Oczywiście że Garnella wolałby sprzedawać po starych cenach, a o wszystkich innych mówi, że psuja rynek bo sprzedaja taniej. Z jednej strony chciałby popularyzować hodowanie krewetek z drugiej chce ich wysokich cen ... tak sie nie da. Krewetki już są dość popularne świadczy o tym chociażby ich cena oraz przewaga podaży nad popytem, stąd tez wprowadzanie nowych form np. Galaxy które teraz kosztują po 200E to za 2-3 lata ta sama krewetka będzie pewnie po ok 100 zł. Wspominał tez coś o szarej strefie i "zapomiał wół jak cielęcięm był" jak miał 5-20 zbiorników to sprzedawał i nie miał na to zrobionej działalności to nie miał z tym problemu teraz jak ma 220 i płaci ZUS i inne podatki to go boli, że ktoś sprzedaje swoje nadwyżki z 4 zbiorników i nazywa to "szarą strefą". Fakt że cena krewetek osiągneła absolutne minimum i wydaje się że taniej już być nie może.
Drogę na skróty obrał Rafał Papi Janusch który zamiast bawić się w selekcję i tworzenie wysokich form latami kupuje je od azjatów, dzieki temu miał sporo nagrodzonych krewetek na wystawie w Paryżu, a swoim sposobem działania narobił sporo zamieszania i dyskusji miedzy innymi ze strony Garnelli, aczkolwiek bezpośrednie słowa krytyki pod jego adresem nie padły. Swoje krewetki próbuje sprzedawać jako towar wysoko wyselekcjonowany z importu za podobne pieniądze za jakie sprzedawał Garnella jeszcze kilka lat temu (przykładowo PRL u Rafała 40-400 zł), a i to nie do końca robi uczciwe bo widziałem jak na FB się ugadywał z jakimś naszym sprzedawcą na zakup ładnych Crystali.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Garnella

Postprzez Hotei » Pn 13 lut, 2017 10:25

Zamówiłem parę drobiazgów w sklepie Świat krewetek.
Z rana telefon, właściciel grzecznie zapytał się o kod, faktycznie wpisałem z pośpiechu stary ...
Chwile porozmawialiśmy, następnie życzył mi uprzejmie miłego dnia ... czasem ludzie się zmieniają ;-)
Ale podobno jestem niekonfliktowy :-P
Ostatnio edytowano Wt 14 lut, 2017 23:05 przez Hotei, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Garnella

Postprzez Agnieszk » Pn 13 lut, 2017 10:28

To i dobrze tylko tak dalej.
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Garnella

Postprzez QHU » Śr 15 lut, 2017 14:04

No właśnie, czy ktoś ostatnio kupował od niego krewetki? Czy to co wystawia na aukcje to to co ma być czy jakiś odpad?
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Garnella

Postprzez RufusBB » So 18 mar, 2017 20:39

Pewnie wielu z Was to nie zdziwi, ale chciałbym przestrzec przed tym hodowcą. Kupiłem ostatnio Red Sakury i polowa z tego co przyszło określiłbym jako odpad po Red Cherry... O czasie oczekiwania na zamówienie nie wspomnę - 3 tygodnie. Było to moje pierwsze i ostatnie co u niego kupiłem.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Garnella

Postprzez CryMore » N 19 mar, 2017 18:17

Wystawiłeś odpowiedni komentarz? Co sprzedawca na Twoją reklamację?
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Garnella

Postprzez leszek75 » N 19 mar, 2017 18:29

Mnie też lipę wcisnął mimo że rozmawiałem z nim i proponowałem dopłatę lub wysłanie jednej ładnej krewetki zamiast trzech.Dałem ciała z komentarzem bo poszedł jako pozytyw :-/ a miał buć negatyw ale może treść ktoś przeczyta http://allegro.pl/show_user.php?uid=14980155 to ten komentarz nad negatywem.
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: Garnella

Postprzez RufusBB » N 19 mar, 2017 19:58

Kupowałem przez swiatkrewetek.pl więc komentarz odpada, a osobiście po dostarczeniu przesyłki nie dzwoniłem do tego faceta bo po pierwszym telefonie jak już czekałem ileś tam czasu na przesyłkę i zadzwoniłem z pytaniem kiedy będzie dostarczona to przekonałem się, że to typowy "Janusz krewetkowy". Nafuczal mi do telefonu bez powodu. Drugi raz stwierdziłem, ze szkoda zachodu. Po prostu już nicnu niego nie kupię i tyle.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Garnella

Postprzez mokry » Pn 20 mar, 2017 17:59

Czy mówicie o tym samym człowieku, który prawie wlazł Szopenowi w "dupę" jak widziałem filmik z unboksingu. Takie fajne krewety i te wypasoione gratisy.
mokry
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Pn 26 gru, 2016 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Garnella

Postprzez gruby » Pn 20 mar, 2017 19:13

Niestety nie każdy chyba takie dostaje ( przynajmniej tak widać po niektórych opiniach). Do tego jeszcze czekanie trzy tygodnie i dzwonienie, żeby ktoś wysłał... Chyba coś tu jest nie tak.
gruby
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 18 mar, 2017 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Garnella

Postprzez perwersja. » Pn 20 mar, 2017 22:19

Tutaj jest pycha i butność. Nic więcej.

Chwali się 200 zbiornikami a nie umie nad nimi sam zapanować. Sporadycznego klienta widzi jako pajaca i może mu wcisnąć byle co. Ostatnim razem jak zamawiałam od niego bucki z allegro nie wiedząc, że to on, dostałam od niego bucke z dwoma listkami DOSŁOWNIE. Natomiast w aukcji było napisane, ze wielkosc taka jak na zdj. Juz nie mowiąc, że zapakował to do koperty w woreczku i foli aluminiowej skazanej na zniszczenia.
:roll:

Ciężki człowiek, brakuje mu życzliwośći a teraz sie okazuje, ze prawdopodobnie nie chce mu sie dbać o klientów.

Wiadomo też, że Szopen dostanie super wow, bo jakby zrobił unboxing beznadziejnego towaru, to co by to było? Tak działa marketing. Może jakaś podpucha?
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Garnella

Postprzez szybkix » Pn 20 mar, 2017 23:30

To jest wiadome, że Andrzej dostanie coś ciekawszego - wiadomo, że ma sporą oglądalność jeżeli chodzi o krewetkarystykę i zapewne ogólną akwarystykę , musiał by zamawiać na kogoś we Wrocku , czy coś , wtedy może dostał by to co dostaje osoba bez takiej popularności :)
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi

Re: Garnella

Postprzez kubabuba » Pn 20 mar, 2017 23:37

Pamiętam jak kilka lat temu kupiłem od bohatera tego tematu Red Rili i Orange Sakura...zamówiłem specjalnie przesyłkę poprzez PKP i po odbiorze na dworcu jechałem zesrany jak by to były co najmniej CR-ki SSSS (w tamtym czasie chodziły po 150-200zł) ..wszak to robale od Garnelli , tego który się szczyci najładniejszymi (i najdroższymi)robalami w PL.
Po rozpakowaniu Rili jeszcze jako tako,ale Orange....masakra ,najgorszy sort i brak 1 szt. ...Szybki telefon do Pana Waldka ...mam się nie martwić ,Orange się wybarwią ,jeszcze młode , podróż , stres...blablablabla....brakującą sztukę wyślę przy nast. zamówieniu...
Jak można się spodziewać Orange się nie wybarwiły , ponadto byłem w plecy na ilości ,której Pan Waldek nie wyrównał , bo oczywiście kolejnego zamówienia nie było .Garnella zarobił 300 zł ...ale stracił klienta i kilku innych ,których bym polecił ,gdybym był zadowolony.
To było dawno ,kiedy Garnella miał jeszcze jakąś renomę ...i z tego co czytam ,tak dzieje się i dziś ...tyle że Garnella już nie oznacza tego co wtedy . Właściciel hodowli z naprawdę ogromnym potencjałem zaczął traktować ludzi po macoszemu , nie mając chyba świadomości , że 1 klient niezadowolony ,to utrata 10-ciu innych .Pan Waldek teraz się miota , bo obok wyrosło kilka naprawdę konkretnych hodowli , których właściciele mają i ładne i zdecydowanie tańsze krewetki niż można kupić u Niego. Poza tym nie traktują klienta jako zło konieczne ,ale jak partnera . Ponadto jest wielu amatorów ,pasjonatów z kilkoma baniakami , którzy również mają piękne robale ...Nie wiem czy Pan Waldek myślał ,że będzie potentatem do końca świata ,że krewetki się u innych nie będą mnożyć? (nomen omen tu też była afera ..wtajemniczeni wiedzą o co chodzi)
Ja po tym incydencie już nie zrobiłem nigdy zakupów w tej hodowli ...i raczej z tego co widzę ,nie zrobię . Wolę udać się do kogoś ,kto załatwi transakcję w przyjaznej atmosferze i w razie wpadki wywiąże się z tego należycie .
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Garnella

Postprzez kaboom » Wt 21 mar, 2017 15:05

Problem z jakoscią u Garnelli jest taki że nie wie co kupi na rynku dlatego najczęściej daje ciała z Neocaridinami. Pamiętam jak byłem u niego jeszcze przed przeniesieniem hodowli i mimo tego że mnie nie znał to najeżdżał na wszystkich innych że są tylko importerami i sprzedawcami a on jedyny sam hoduje i sprzedaje tylko to co mu się uchowa. Baju, baju. Po zgłębieniu trochę świata krewetkowaego okazało się że imć Garnella bardzo chętnie skupuje robale z rynku w szczególnosci te z którymi jest problem a potem odsprzedaje jako swoje.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości