Garnella

Otwarta 24h/dobę 7 dni w tygodniu kawiarenka.
Dla tych którzy nigdy nie mają dosyć pisania

Moderator: =Fresz=

Garnella

Postprzez arrowb » Pn 23 sty, 2017 05:32

Hej,

chciałbym Wam pokazać film nagrany w hodowli Garnella.

Pokazałem w nim wywiad z Waldemarem Kołeckim oraz wybrane akwaria z hodowli:



https://youtu.be/R-UWD-HzFM0
arrowb
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): N 29 sty, 2012 20:57

Re: Garnella

Postprzez RufusBB » N 05 lut, 2017 23:04

Ciekawe nagranie, trafiłem również na audycję radiowa:
http://www.polskieradio.pl/7/3040/Artyk ... duje-sie-w
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Garnella

Postprzez =Fresz= » Pn 06 lut, 2017 20:54

Pierwszy filmik bardzo gryzie się z tą audycją:P rywalizacja i radość z niepowodzenia innej hodowli bardzo uderza w przekazie hehe

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Garnella

Postprzez RufusBB » Pn 06 lut, 2017 22:30

Właśnie wszędzie piszą raczej nieprzychylnie o tym hodowcy a nigdzie nie wyczytałem dlaczego.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Garnella

Postprzez odin » Pn 06 lut, 2017 23:53

Wystarczy że do niego zadzwonisz, żeby podobnie zacząć pisać. W sumie ja chłopa trochę rozumiem, gadać z kimś o krewetkach przez telefon przez kilka minut i nie sprzedać żadnej krewetki... bez sensu
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Garnella

Postprzez =Fresz= » Wt 07 lut, 2017 09:27

Kto przeżył historie ten wie :P po trupach do celu heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Garnella

Postprzez kaboom » Wt 07 lut, 2017 11:45

"Kto sieje wiatr, zbiera burzę" i tyle w tym temacie.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Garnella

Postprzez 1kubus » Cz 09 lut, 2017 14:31

Jakby można było dałbym serduszka pod wypowiedziami wyżej. Meritum sprawy, większość krewetkomaniaków spotkała się z nieprzyjemnym sposobem bycia tego pana.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Garnella

Postprzez perwersja. » Cz 09 lut, 2017 17:14

1kubus napisał(a):Jakby można było dałbym serduszka pod wypowiedziami wyżej. Meritum sprawy, większość krewetkomaniaków spotkała się z nieprzyjemnym sposobem bycia tego pana.


Potwierdzam. Bardzo nieuprzejmy i atencyjny typ, który musi mieć zawsze racje.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Garnella

Postprzez RufusBB » Cz 09 lut, 2017 22:24

Złożyłem małe zamówienie zobaczymy co przyjdzie :)
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Garnella

Postprzez Hotei » Cz 09 lut, 2017 22:34

A ja się wyłamię ... dwa razy brałem krewety i były ok. Raz PRL bardzo fajne maluchy mi przysłał, drugie były Bloody Mary. Też fajne.
Czasem (moje początki 3 lata temu ) dzwoniłem, pytałem a że mam daleko a jeżdżę przeważnie osobiście po krewety, prawie nigdy nic tam nie kupiłem.
Człowiek normalny lecz trochę nerwowy. Przyznam że czasem i pół godziny przegadaliśmy ... zawsze trochę narzekał, że ludzie niepotrzebnie psują rynek krewetkowy opuszczając ceny ... i trochę go rozumiem dzisiaj ;-)
Taki sam dziwak jak my ...
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Garnella

Postprzez perwersja. » Cz 09 lut, 2017 23:36

Hotei napisał(a):A ja się wyłamię ... dwa razy brałem krewety i były ok. Raz PRL bardzo fajne maluchy mi przysłał, drugie były Bloody Mary. Też fajne.
Czasem (moje początki 3 lata temu ) dzwoniłem, pytałem a że mam daleko a jeżdżę przeważnie osobiście po krewety, prawie nigdy nic tam nie kupiłem.
Człowiek normalny lecz trochę nerwowy. Przyznam że czasem i pół godziny przegadaliśmy ... zawsze trochę narzekał, że ludzie niepotrzebnie psują rynek krewetkowy opuszczając ceny ... i trochę go rozumiem dzisiaj ;-)
Taki sam dziwak jak my ...


Jeśli krewetki, sama się zgodzę, że ma ok. Jednak jeśli ktokolwiek się nie zgodzi z owym Panem w czymkolwiek, to już poznaje jego prawdziwe oblicze.

Dlaczego ceny obniżają na polskim rynku. Sprawa prosta, ile zarabia Polak a ile Niemiec, tak samo zmieniają się koszta. Jest tak prawie ze wszystkim, na cale szczęście. Moja przyjaciółka z LA ostatnio się bardzo cieszyła, gdy dorwała crystal black za 15 dolarów od hodowcy lokalnego i wcale nie były takie piękne. Jednak ona zarabia w swoim zawodzie tam min 20 tys dolarów miesięcznie, gdzie w swoim zawodzie w Polsce zarabiała max 5 tys zł miesięcznie. Z produktami dla krewetek jest podobnie. Jeden produkt w PL kosztuje 40zł w Niemczech 100zł.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Garnella

Postprzez kaboom » Pt 10 lut, 2017 10:55

Nawiązując do audycji radiowej i ciągłego informowania słuchaczy że Garnella "pracuje" na hodowli. Powinien to sprostować, bo fakt jest taki że ten Pan jest emerytem i po prostu dorabia bo chce a nie musi pracować.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Garnella

Postprzez =Fresz= » Pt 10 lut, 2017 11:06

Hotei napisał(a):zawsze trochę narzekał, że ludzie niepotrzebnie psują rynek krewetkowy opuszczając ceny ... i trochę go rozumiem dzisiaj ;-)
Taki sam dziwak jak my ...


Tak się dzieje jak nad "hobby" górę biorą pieniądze i wtedy się nie patrzy na nic, zero sentymentów. Powstają wtedy rozłamy, kłótnie. Bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Niestety rynek jest taki że ceny prędzej czy później będą spadać bo się nasyca produktem i żeby go zbyć trzeba dać konkurencyjną cenę. I nie ma co ukrywać że sprzedający chciałby sprzedać jak najdrożej, a kupujący kupić jak najtaniej. Takie są realia z którymi trzeba się pogodzić.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Garnella

Postprzez perwersja. » Pt 10 lut, 2017 13:18

=Fresz= napisał(a):
Hotei napisał(a):zawsze trochę narzekał, że ludzie niepotrzebnie psują rynek krewetkowy opuszczając ceny ... i trochę go rozumiem dzisiaj ;-)
Taki sam dziwak jak my ...


Tak się dzieje jak nad "hobby" górę biorą pieniądze i wtedy się nie patrzy na nic, zero sentymentów. Powstają wtedy rozłamy, kłótnie. Bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Niestety rynek jest taki że ceny prędzej czy później będą spadać bo się nasyca produktem i żeby go zbyć trzeba dać konkurencyjną cenę. I nie ma co ukrywać że sprzedający chciałby sprzedać jak najdrożej, a kupujący kupić jak najtaniej. Takie są realia z którymi trzeba się pogodzić.



Nie do końca, ja nie hoduje i nigdy nie hodowałam krewetek dla pieniędzy. Natomiast gdy odsprzedaje nadmiar, zwykle po znajomych, to za grosze. Jak miałam swojego czasu duzo Wine Red i RR, to sprzedawałam je po max 10zł i to było jeszcze wtedy, gdy były bardzo drogie. Więc rzadko cokolwiek sprzedanego mi się wracało. CO prawda robię to rzadko, jednak no...
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Następna strona

Powrót do CAFE DEL MAR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości