uwaga do działu sprzedam


Podziel się z nami swoimi pomysłami na rozwinięcie forum.

Moderator: =Fresz=

Czy zgadzacie się na blokowanie tematów w dziale sprzedam? Info- patrz post 1 i 2.

TAK
6
25%
NIE
18
75%
 
Liczba głosów : 24

uwaga do działu sprzedam

Postprzez chwialek » N 08 cze, 2014 15:26

Chciałbym zgłosić do przemyślenia propozycję odnośnie działu sprzedam a mianowicie... uwagi na temat forum to chyba właściwe miejsce

Sprzedający czyli autor wątku umieszcza treść ogłoszenia. Administracja blokuje możliwość pisania kolejnego posta w wątku dla innych użytkowników. Na wyraźną prośbę autora wątku można temat odblokować krótkoterminowo temat celem napisania up, podbijam, obniżam ceny itp. informacji ważnych dla potencjalnych kupujących. Posty napisane przez komentatorów musiały by zostać usunięte aby nie zaśmiecać wątku.

czemu ma to służyć.

Porządkowi i utrzymaniu czystości w dziale służącym do sprzedaży a nie do dyskusji za ile i czemu tak drogo. Do negocjacji służą PW, do umieszczania swojej konkurencyjnej oferty służy własny wątek założony we właściwym miejscu.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez Haze » N 08 cze, 2014 17:59

Dział dobry.
Postów nikt nie nabije, bo i tak są usuwane potem :P czasem w takich dyskusjach wychodzą ważne rzeczy np. rodzaj podłoża, parametry i inne ważna informacje, których autor nie wpisał, jeśli miałyby być blokowane, to musiałby powstać konkretny szablon do uzupełnienia, ale to nie problem mogę zrobić. Konkurencyjnych ofert nikt nie zamieszcza, oprócz dzisiejszego wybryku :P
Na forum pielęgnujemy taki twór jak demokracja, więc niech się wypowiedzą też inni- i ci przeciw, i ci za. No i głosujcie, bo zrobiłem ankietę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez chwialek » N 08 cze, 2014 18:43

Ja wybryków nie odbieram jako konkurujące oferty. Dyskusja o cenach w tym dziale była coraz częstsza. Nie były to oferty kupujących czy próby negocjacji a raczej podejście krytykujące, za drogo, za tanio też nie dobrze, że ten czy tamten sprzedaje za mniej, że tu są droższe. A i dyskusje uściślające nie zawsze są prowadzone przez osoby zainteresowane kupnem.

Dzisiejszy wybryk nie jest niestety pierwszym przypadkiem gdy w dziale sprzedam pojawiają się posty "nie zakupowe". Wg mnie szablon bez czasowego zamykania tematu nie zapobiegnie zbędnym dyskusjom. A ja zachęcam oprócz głosowania do wypowiedzi w tym temacie. Może ktoś z forumowiczów wymyśli inny złoty środek.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez bojar » N 08 cze, 2014 20:13

Przepraszam coś mi uciekło.O jaki wybryk "się rozchodzi" ?
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez chwialek » N 08 cze, 2014 20:21

Chodzi o zbędne dystkusje w dziale sprzedam. Dzisiaj było to ogłoszenie oddam użytkownika X podpięte pod ogłoszenie sprzedam użytkownika Y, kogo ogłoszenie a kto się podpiął to mało ważne. Wcześniej były to dyskusje o cenie krewetek, o kupnie/sprzedaży samców, o sprzedaży dorosłych krewetek itp.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez tomek.b » N 08 cze, 2014 20:33

W każdej chwili można poprosić o zamknięcie tematu jeśli coś się ogłoszeniodawcy nie spodoba.
Często z rozwinięcie tematu, zwyczajnego OT, wyniknie coś ciekawego.
Myśle, że i tak przydałoby się czasami więcej luzu, w końcu to forum w czasach demokracji i netykiety.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez =Fresz= » Pn 09 cze, 2014 07:54

Jest to forum jedno z luźniejszych i przynajmniej tętni życiem. Ja jestem przeciw blokowaniu :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez bojar » Wt 10 cze, 2014 09:29

=Fresz= napisał(a):Jest to forum jedno z luźniejszych i przynajmniej tętni życiem. Ja jestem przeciw blokowaniu :mrgreen:


Święta racja .Im większe ingerencje modów tym mniej forum.

Co do podpinania postów. Przecież można założyć swój temat-to nic nie kosztuje.
A z drugiej strony to jest podbijanie tematu autora.Może się z tego wykluć ciekawa dyskusja.Zawsze jest pretekst do napisania swojego posta i znowu podbić swój temat.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez chwialek » Wt 10 cze, 2014 17:11

Czyli rozumiem, że pod następnym ogłoszeniem sprzedam mogę wkleić swoją ofertę o 10zł taniej albo z wysyłką gratis. I tym sposobem wg Was nie naruszę w żaden sposób norm jakie są zawarte w regulaminie, a potencjalny kupujący dowie się czegoś ciekawego, że można kupić taniej. Przecież o to chodzi aby forum było luźne, żywe i bez zasad. 15 oddanych głosów w 3 dni normalnie forum tętni życiem.

PS proszę moderatora o dodanie opcji jest mi to obojętne lub nie mam zdania na ten temat. Może większości osób jest to zupełnie obojętne... albo co gorsze tylko 15 osób żyje na forum
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: Odp: uwaga do działu sprzedam

Postprzez =Fresz= » Wt 10 cze, 2014 17:37

Chwialek oj lubisz bić pianę widzę:P a poszło o liście które rosną na drzewie a ktoś chciał za to pieniążki a ja napisałem że w takim razie ja rozdam za darmo. Co innego było by w przypadku pokarmów czy krewetek no ale jak się uparłeś to wałkuj dalej:P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez chwialek » Wt 10 cze, 2014 18:01

Fresz nie idzie o ciebie... twoje ogłoszenie było ostatnie.

Idzie o raczej o poziom jaki reprezentowany jest w dziale sprzedam, pewnie pamiętasz niedawną dyskusję o cenie krewetek były to chyba taiwan (sprzedaż), oraz (kupno) samice hybryd czy też crystali. Tego typu rozmów można wiele przytoczyć. Toczyły się one w dziale giełda - dział służący do zamieszczania ofert sprzedaży nadwyżek, używanego sprzętu, a tymczasem mam wrażenie że zastępuje on portale aukcyjne lub staje się tablicą do zamieszczania linków do aukcji. Niektóre ogłoszenia są prowadzone w sposób ciągły czystko zarobkowy.

Twierdzicie, że forum żyje... sklepikiem kilku osób, a może fotogalerią 500 zdjęć jednego akwarium/regału? Ciekawe że nikt tutaj oficjalnie nie napisze że sprzedaż wody utlenionej w cenie 35zł/litr jest super interesem- rzeczywisty koszt 1 litra to hmm max 5zł. Że krewetka CR A może rodzić piękne SSS. I odwrotnie po SSSS mogą zdarzać się A lub C. Szkoda, że gdy pewien sprzedawca twierdził iż sprzedaje crystale z wody kranowej i piasku kwarcowego to nikt go nie wyprowadzał z błędu, wręcz był promowany.

Ktoś chce sprzedać liście z drzewa jego sprawa szyszki olchy też są do kupienia i nikt o to nie protestuje, że rosną 5-10km od domu czy autostrady . Skoro są naiwni klienci (jelenie) to niech sobie zarobi na rozdawaniu liści jego sprawa. Jeżeli wg Ciebie to bicie piany, to zwyczajnym brakiem kultury można nazwać wybryki o których napisałem wcześniej. Nie idzie o ograniczenie swobody wypowiadania tylko o rozmowę we właściwym miejscu na dany temat...
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez bojar » Wt 10 cze, 2014 21:19

chwialek napisał(a):Czyli rozumiem, że pod następnym ogłoszeniem sprzedam mogę wkleić swoją ofertę o 10zł taniej albo z wysyłką gratis.

Tak ,ale to samo można uzyskać zakładając swój temat.

chwialek napisał(a): I tym sposobem wg Was nie naruszę w żaden sposób norm jakie są zawarte w regulaminie,


Naruszysz przede wszystkim normy dobrego zachowania.( mniejsza o regulamin )

chwialek napisał(a):Przecież o to chodzi aby forum było luźne, żywe i bez zasad.


Ależ wręcz przeciwnie ,chodzi o to ,żeby było luźne,żywe i z zasadami.Ale nie ma potrzeby i możliwości,żeby wszystko określać regulaminem.




chwialek napisał(a):PS proszę moderatora o dodanie opcji jest mi to obojętne lub nie mam zdania na ten temat. Może większości osób jest to zupełnie obojętne... albo co gorsze tylko 15 osób żyje na forum


Proponuję jeszcze jedną opcję " forum trzeba zamknąć" :-)
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez tomek.b » Wt 10 cze, 2014 21:34

bojar,
masz rację, całkowicie popieram.
Krzyśka też popieram, może niedługo będziemy sprzedawać trawę sprzed bloku gdy okaże się być zbawienna?! Bez przesady.
Ostatnio ma miejsce zły układ gwiazd, bo konflikt za konfliktem.
Dejta spokój!
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez =Fresz= » Wt 10 cze, 2014 22:14

Tomek chodź sobie polejemy po setce :P hehe a tak swoją drogą to jutro powinien do Ciebie listonosz z mchem ode mnie zapukać ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: uwaga do działu sprzedam

Postprzez Haze » Wt 10 cze, 2014 22:14

bojar napisał(a):Proponuję jeszcze jedną opcję " forum trzeba zamknąć"

Ok, pogadam z Gochą :P

prytosan napisał(a):Chwała panu i Gosi za to że nie jest to forum chwalenia jedynie słusznego hodowcy

schlebiasz mi :oops:

bojar napisał(a):Ależ wręcz przeciwnie ,chodzi o to ,żeby było luźne,żywe i z zasadami.Ale nie ma potrzeby i możliwości,żeby wszystko określać regulaminem.

dobrze powiedziane, każdy oprócz regulaminu ma coś takiego jak mózg, proszę z niego korzystać!

chwialek napisał(a):Twierdzicie, że forum żyje...

Nie rozumiem, co chcesz udowodnić. Jest pewne forum o krewetkach, gdzie jest prawie kompletna cisza, ale może to przez cenzurę i ogólne tabu na wiele tematów. Nasze forum ma ogromne archiwum i nie trzeba zakładać codziennie nowego tematu o byle czym... jak jest nowość- to ktoś napisze, jak ktoś założy baniak/regał- to też opisze. Chyba lepiej niż codzienne pytania o warunki dla Crystali...

chwialek napisał(a):sklepikiem kilku osób, a może fotogalerią 500 zdjęć jednego akwarium/regału?

Ej, ja lubię fotki Andrzeja :D


Na forum zostałem "na dłużej", bo jest bardzo luźne, nie było nigdy spin o linki, odnośniki od sklepów, hodowców itp. w przeciwieństwie do innego forum, gdzie pisząc posta zastanawiasz się, czy nie dostaniesz warna lub bana...

A to, że czasem ktoś coś odwali, to chyba normalne w każdym miejscu.


tomek.b napisał(a):Dejta spokój!
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do UWAGI NA TEMAT FORUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron