Usuwanie tematów


Podziel się z nami swoimi pomysłami na rozwinięcie forum.

Moderator: =Fresz=

Re: Usuwanie tematów

Postprzez TitaniC » N 26 paź, 2014 12:20

Wszystko u mnie w porządku w zbiorniku jest poza tymi Crystalami. Zamiast mnie strofować, mógłbyś pomóc. Ale po co? Lepiej palnąć "czytaj". I tak jak ktoś już wspomniał, nawet czytając można narobić biedy, bo na pewno niejeden pisał, że trzyma oba gatunki i mają się dobrze.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Usuwanie tematów

Postprzez tomek.b » N 26 paź, 2014 12:23

Tak mają się dobrze ale w parametrach "crystalowych" a nie odwrotnie jak jest u Ciebie.
Tylko nie sprowadź rozmowy na obwinianie mojej osoby.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Usuwanie tematów

Postprzez TitaniC » N 26 paź, 2014 12:26

Wejdź na stronę krewetki.org tam po lewej masz opis gatunków. I zobacz co jest napisane przy crystalach. Aktualnie mam prawie identyczne warunki, a jestem ganiony.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Pethro » N 26 paź, 2014 12:29

titanic nie przekręcaj :-P np ja ci napisałem że można trzymać i tak jest w przypadku neo i caridiny bo tak też jest w naturze gdzie zasieg wystepowania tych 2 grup krewetek się pokrywa, ale raczki puer z crystalami to już przesada na pewno nikt ci takiego połączenia nie doradził :-P
Pethro
 

Re: Usuwanie tematów

Postprzez chwialek » N 26 paź, 2014 12:30

Spokojnie każdy z nas zaczynał
Na tacy nikt nic nie poda... jak podkreślam jest wiele dróg. Ale mają czasami wspólne cechy. Jak zaczynałem to słuchałem tego tamtego, wyczytałem troszkę tu. I poza tym że część pisała kran pod crystale ok. To ci którym się udało w wiekszości lecieli na miksie RO+uzdatniacze, błędy sam też popełniałem, więc jak mogę komuś pomóc uniknąć moich błędów to napiszę nawet 100-1000 razy to samo i tak w kółko nie będę pisał przeczytaj poradnik. Bo nie szkoda mi autora że władował kasę czy coś. Szkoda mi robali które niczemu nie są winne że sprzedał je taki czy inny sprzedawca. Często wraz z baniakiem, podłożem, filtrem i nie udało mu się wytłumaczyć że woda wodzie nie równa. Zresztą ilu początkujących słysząc sprzedam panu wodę się uśmiechnie i przypomni sobie dziadek miał akwarium brał wodę ze studni odstawiał aby coś się z nią stało chlustał na piach w akwarium i było ok. Wiele się zmieniło, prócz świadomości sprzedających i kupujących, nie koniecznie hobbystów. Kupując 1 akwarium też chcemy mieć wszystko na już teraz zaraz.
Restart w 1 dzień da się zrobić, ale startu od zera w nowym szkle, z nowym filtrem już się nie da.
Nie szarpcie się bo po co wam to, zdecydowaliście się na to piękne hobby by się na siebie wzajemnie wq... - denerwować i podnosić sobie ciśnienie?
Ostatnio edytowano N 26 paź, 2014 12:32 przez chwialek, łącznie edytowano 1 raz
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: Usuwanie tematów

Postprzez TitaniC » N 26 paź, 2014 12:32

No nie. Pethro, akurat do ciebie nic nie mam ;-) pomogłeś mi. Akurat o raczkach czytałem gdzie indziej. A crystale w tym tygodniu będą miały swoje królestwo u będą żyły długo i szczęśliwie, w wodzie RO, na aktywnym podłożu, zadając pokarm dla krewetek. ;-)

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Pethro » N 26 paź, 2014 12:34

TitaniC napisał(a):Wejdź na stronę krewetki.org tam po lewej masz opis gatunków. I zobacz co jest napisane przy crystalach. Aktualnie mam prawie identyczne warunki, a jestem ganiony.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u

Warunki wodne: Temperatura od 20-25 st. C (większa może stać się niebezpieczna) , GH ok. 10, pH 6 - 7. Bardzo wrażliwa na związki miedzi i azotu.

U Ciebie jest ponad ten zakres :lol: ale słuszna uwaga że może to wprowadzać w błąd bo powinno się tam doprecyzować dokładny przedział kH gH pH i wyraźnie napisać jakie są wartości optymalne i graniczne.
Pethro
 

Re: Usuwanie tematów

Postprzez tomek.b » N 26 paź, 2014 12:34

CRYSTAL RED

Wygląd: Krewetka ta jest jedną z najpiękniejszych krewetek akwariowych. Ubarwiona jest w czerwone i białe pasy. Wyselekcjonowano wiele grup (grade A,B,C ,V band, tiger tooth i hinomaru) w zależności od ilości bieli. Na zachodzie powstały tabele CR i osobniki sklasyfikowano w grupy od A1 do A10.Z wiekiem kolor biały może zanikać.
Pochodzenie: Japonia, odmiana wyselekcjonowana przez Hisagasu Suzuki (1996 r)
Rozmiar: Samce są mniejsze ok. 2,5 cm, samice większe ok 3,5 cm.
Warunki wodne: Temperatura od 20-25 st. C (większa może stać się niebezpieczna) , GH ok. 10, pH 6 - 7. Bardzo wrażliwa na związki miedzi i azotu.
Wysrój zbiornika: Podłoże żwirowe lub piaszczyste , dodatkowo korzenie, mchy, rośliny akwariowe, liście dębu ,buku ,ketapangu oraz szyszki olchowe
Pokarm: Wszelkie pokarmy zawierające spirulinę, liście pokrzywy, pokarmy dla skorupiaków oraz pokarmy dla ryb dennych

Rozmnażanie: Szacunkowy czas noszenia jajek przez samicę ok. 3 - 4 tygodnie. Wyklute maluchy są w pełni uformowane i ubarwione jak rodzice, ok. 10-30 sztuk i wielkości ok. 1,5mm. Dojrzałość do rozrodu osiągają w wieku ok. 3 miesięcy od urodzenia.Przeobrażenie niezupełne.

Mówisz o tym?
No tak, trzeba byłoby to trochę poprawic.
Ostatnio edytowano N 26 paź, 2014 12:40 przez tomek.b, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Usuwanie tematów

Postprzez TitaniC » N 26 paź, 2014 12:39

Dokładnie o tym mówię. I to nawet nie trochę. Zero mowy o wodzie RO, aktywnym podłożu, Kh 0 i gh 5

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Usuwanie tematów

Postprzez tomek.b » N 26 paź, 2014 12:44

Mam nadzieję, że wiesz jak i czym uzdatnic wodę RO do odpowiednich parametrów. Że potrzeba trochę czasu na ustabilizowanie się baniaka i w jaki sposób wykonac prawidłową aklimatyzację. Jeśli nie to koniecznie zapytaj - najpierw.
Życzę powodzenia
Szczerze
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Usuwanie tematów

Postprzez TitaniC » N 26 paź, 2014 12:51

Tak. Wiem czym uzdatnić. O stabilizacji też wiem. Nie wrzucę krewetek do czystej wody ;-) spokojnie. Liczę na współpracę

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Dakota » N 26 paź, 2014 18:07

Mimo, że sposobów na prowadzenie krewetkarium jest wiele, nadal jestem za poradnikiem ;-)
Sama kilka miesięcy temu przekopywałam fora w poszukiwaniu informacji - to były mozolne poszukiwania, nie każdy jest tak cierpliwy jak ja (albo inaczej: nie każdy ma tyle czasu, co ja). Nie raz miałam mętlik w głowie, nie wiedziałam, co jest konieczne, a co nie. Bardzo na początku pomógł mi chociażby Inc0gnit0, który cierpliwie odpowiadał na moje pytania (teraz wiem, że większość z nich to duble tematów na forum).
Pomysł z wątkami dotyczącymi doświadczeń hodowlanych konkretnych osób też jest niezły, ale widzę te wątki jako zamknięte - bez możliwości dyskusji nad wybraną przez kogoś metodą.


Może warto stworzyć poradnik o np. Neocaridinach oraz o Caridinach, przy tych drugich dzieląc poradnik na wersję uproszczoną (tudzież ekonomiczną) oraz opcję dla zaawansowanych, dla których sam fakt, że krewetki żyją i jakoś się rozmnażają, to za mało. Można też zastosować podział na baniaki bardziej dekoracyjne (gdy ktoś ma 1-2 akwaria, to estetyka gra bardzo dużą rolę) i takie nastawione na hodowlę - różnice między takimi baniakami są znaczące, chociażby gdy weźmiemy pod uwagę np. rodzaj filtra.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Inc0gnit0 » N 26 paź, 2014 19:22

no akurat ekonomiczna wersja trzymania Crystali ( neutralne podłoze kwarcowe i takie tam patenty typu DiY z stabilizacja parametrów i pokarmami własnej produkcji )wydaje mi sie o niebo trudniejsza bo wymaga ogromnego doswiadczenia i wiedzy od tej "na bogato" ?( shematycznie podłoze aktywne, ro+ mineralizacja + suplementacja markowe produkty i pokarmy) wiadomo kosztuje ale wystarczy trzymać sie recepty a pacjent bedzie żyć.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Dakota » N 26 paź, 2014 19:32

Miałam tu na myśli zestaw podłoże aktywne + RO/demi + mineralizator typu AA GH+, bez dodawania całej listy markowych preparatów, suplementów, bakterii itp., bez których można się obejść w baniaku bardziej dekoracyjnym niż hodowlanym. Czyli wersję "niezbędne minimum" przy której krewetki żyją, mają się dobrze, ale niekoniecznie są najpiękniej wybarwione czy rozmnażają się jak króliki. Odsyłanie początkujących osób do "kociołka Panoramiksa" może zniechęcać, gdy popatrzy się na ilość i ceny preparatów w filmiku. Dla kogoś, kto chce mieć stadko krewetek w ładnym akwarium większość tych specyfików jest zbędna.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Usuwanie tematów

Postprzez TitaniC » N 26 paź, 2014 19:36

No cóż. Tyle chemii co szopek dał w poradniku video? Trochę przesada. Moim zdaniem trzeba dać krewetkom te minerały ale naturalnie..

WySwift'owane z Galaxy Tab 3 8.0 poprzez Tapatalk
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UWAGI NA TEMAT FORUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości