Korzeń grabu

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Korzeń grabu

Postprzez spining133 » Cz 30 maja, 2013 07:49

Muszę kupić większą ilość korzeni , dlatego mam pytanie , czy ktoś ma doświadczenie z korzeniami grabu sprzedawanymi na all... Może ktoś ma inne sprawdzone źródełko , korzonki nie muszą być duże .
spining133
 

Re: Korzeń grabu

Postprzez kubabuba » Cz 30 maja, 2013 14:31

spining133 napisał(a):Muszę kupić większą ilość korzeni , dlatego mam pytanie , czy ktoś ma doświadczenie z korzeniami grabu sprzedawanymi na all... Może ktoś ma inne sprawdzone źródełko , korzonki nie muszą być duże .


Ja kupowałem u użytkownika "korzeniowo" o ile dobrze pamiętam . Kupowałem raczej mniejsze , 10-15 cm. Generalnie jestem zadowolony ,spoko kształty i kolor ....ale niestety mają jedną wadę , strasznie barwią wodę .
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Korzeń grabu

Postprzez bartoszp89 » Pt 07 cze, 2013 11:57

Wszystkie korzenie barwią wodę, to naturalne. Te grabowe korzonki są bardzo fajne, śmiało można brać. W przeciwieństwie do Red Morre Roots sprzedawanych w specjalistycznych sklepach, nie są wyschnięte na wiór, toną od razu lub po 1-5 dniach. Polecam, bo są taniutkie i dobre. Tu masz zdjęcie mojego starego mcharium, korzeń po lewej stronie, to grab obsadzony Willow moss, zobacz sobie jaka fajna jaskinia dla krewetek z niego wyszła :-D

https://plus.google.com/photos/10618244 ... 5031512724
bartoszp89
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 76
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 13:10

Re: Korzeń grabu

Postprzez spining133 » Pt 07 cze, 2013 14:50

Dziękuję za odpowiedź , kupię próbną partię i zobaczymy .
spining133
 

Re: Korzeń grabu

Postprzez kubabuba » Pt 07 cze, 2013 16:03

bartoszp89 napisał(a):Wszystkie korzenie barwią wodę, to naturalne.

Zgadza się ,ale niektóre barwią praktycznie niezauważalnie np. sosna bagienna, albo tak jak grab -bardzo mocno. Druga sprawa ,to jaką metoda są spreparowane.
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Korzeń grabu

Postprzez MarSz » Pt 07 cze, 2013 16:34

spining133 napisał(a):Muszę kupić większą ilość korzeni , dlatego mam pytanie , czy ktoś ma doświadczenie z korzeniami grabu sprzedawanymi na all... Może ktoś ma inne sprawdzone źródełko , korzonki nie muszą być duże .



Napisz jak dużo i jakie potrzebujesz. Mam sporo korzeni w różnym stanie jeśli chodzi o zatapialność (większość tonie od razu, niektóre trzeba kilka dni pomoczyć, inne suche).

Próbki, tego jak wygladają w baniaku (i przed włożeniem) możesz znaleźćtutaj:
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=135&t=1911
A niebawem startuję kilka zbiorników dla różnych osób też na takich korzeniach więc może będzie więcej zdjęć do pokazania.

Większość nie barwi wody wcale, niektóre minimalnie (te najświeższe - bo najstarsze moczą się u mnie ponad 2 lata i te już wcale nie barwią).
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11


Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości