gdzie kupić ładny korzeń

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » Śr 19 lis, 2014 22:05

Zakładam posta bo sytuacja mnie zmusiła. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć ładnego korzenia z wieloma odnogami który zmieściłby się w akwa 40x30 tak aby w jego środku umieścić krzak microsorium. U was widzę fajne okazy ale w sklepach na necie jakieś te zdjęcia ogólnikowe i nie dokładne i ciężko coś wybrać żeby było pewne że przyjdzie do domu to co zamówiłem.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Pethro » Śr 19 lis, 2014 22:21

Na allegro są, zwykle im ładniejsze tym droższe :-P np spider wood red wood, a tu masz nawet ze zdjęciami przy miarce :P http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=26950240
Pethro
 

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » Śr 19 lis, 2014 22:28

Allegro i olx przepatrzyłem i nic do mnie nie przemówiło.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Pethro » Śr 19 lis, 2014 23:08

To jak tak wymagający jesteś musisz się udać do zoologa :lol: ostatnio przytargałem sobie całkiem smaczne kąski z małego zoologa :mrgreen: od 3 dni je gotuje i zmieniam wodę jeszcze z tydzień pomocze w beczce i będę układał nowy aranż :->
Pethro
 

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez kaboom » Cz 20 lis, 2014 09:58

Giełda w Łodzi ? W zoologicznych rzadko mają fajne korzonki a jesli już to w chorych cenach.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » Cz 20 lis, 2014 10:06

no właśnie w zoołogach rzadko coś jest. Opcja z giełdą jest dobra tylko jest pewien szczegół z Jasła do Łodzi jest jakieś 300km. :-P
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Dakota » Cz 20 lis, 2014 10:14

Mam podobny problem. Im mniejsze akwarium, tym mniejszy korzeń potrzeba, a te mniejsze zazwyczaj nie są zbyt atrakcyjne. Pozostaje Ci szukać w sklepach w swojej okolicy, zajmuje to trochę czasu i czasem trzeba się wybrać kilka razy, ale jest większa szansa, że znajdziesz coś, co będzie bliższe ideałowi (i odpadną koszty przesyłki ;-) ).
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez jasiud31 » Pt 21 lis, 2014 18:34

Najczęściej idzie coś znaleźć w małych sklepikach. Najczęściej omijam sklepy typu kakadu, aqua zoo itp.. Oczywiste jest że w sieciówce ceny są jakie są. Na pewno coś powinno się znaleźć co będzie spełniać twoje oczekiwania.
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Dakota » Pt 21 lis, 2014 19:06

Ostatnio w sklepie AquaelZoo za mały korzeń, który ważył ze 150g chcieli 40zł (za ten korzonek, nie za 0,5 kg czy 1kg!) :-) Nie rozumiem polityki Aquaela jeśli chodzi o te sklepy - ceny ich produktów są o kilkanaście procent wyższe niż w innych stacjonarnych akwarystycznych (np. FZN-2 w AquaelZoo 105,99 zł, w innym sklepie - 91 zł).
Sorry za off top :-P
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Pethro » Pt 21 lis, 2014 21:16

Bo to rzeczy które rzadko schodzą więc sobie rekompensują to wysoką marżą.. ale to błędne koło i powoduje tylko tyle że jeszcze mniej zarobią bo opłaca się kupić z allegro, zapłacić za wysyłkę i jeszcze się opłaci :-P
Pethro
 

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Dakota » Pt 21 lis, 2014 21:48

Nie rozumiem takiej logiki - niezależnie od tego, gdzie klient kupi towar, i tak dostaną za niego pieniądze (jako producent). Rozumiem koszty utrzymania sklepu itd., ale bez przesady - tam wszystko jest drogie (mają rzeczy dla wszystkich zwierząt domowych i egzotycznych). KAŻDY towar AquaEla w tym sklepie (nie wiem jak w innych) jest sporo droższy od tego samego sprzętu w innym sklepie stacjonarnym.

Z dziwnym zabiegiem "marketingowym" spotkałam się też ze strony AquaSzuta, swego czasu pisałam do nich w sprawie kaskady N300, gość z obsługi ładnie odpowiedział na wszystkie moje pytania i zaoferował mi ten model z 10% rabatem za... 67 zł (to już cena po rabacie) + wysyłka 22 zł. Ten model w sklepie akwa niedaleko mnie kosztuje 61zł ;-)
A wydawałoby się, że bezpośrednio u producenta cena powinna być niższa :-P
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez kaboom » Pt 21 lis, 2014 22:29

Dakota nie do końca tak jest, AquaEl jak każdy producent wprowadza tzn. ceny sugerowane czyli obliczone na zachowanie odpowiedniego zarobku dla sprzedającego. Co prawda nie mogą oni narzucić tych cen sprzedającym ale sami posiadając swoje sklepy nie mogą znów sprzedawać taniej niż sami sugerują dlatego aby ktoś się tu nie czepiał. Moim zdaniem te sklepy to bardziej showroomy niż stricte sklepy zoologiczne nastawione na zysk i mają przede wszystkim zaprezentować ofertę niż zarobić. A to że ktoś sprzedaje coś taniej niż oni sami sugerują może wynikać z kilku powodów:

- kupił w promocji bo takie AquaEl robi okresowo i wtedy cena jest niższa,
- chce wyprzedać produkt,
- sprzedaje na niższej marży niż sugeruje producent (często spotykane w sklepach internetowych a odrabiają ceną wysyłki ),
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » Pt 21 lis, 2014 23:23

ja to chyba będę musiał połazić po lesie i coś se wykopię. I będę widział co potrzebuje.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez jasiud31 » So 22 lis, 2014 22:40

matdachu napisał(a):ja to chyba będę musiał połazić po lesie i coś se wykopię. I będę widział co potrzebuje.


No to tylko nie jedź sam, żeby cię nikt nie przylookał. Za niszczenie 'zieleni' szczególnie w miejscach takich jak las, mandaty są... spore :-)
A co do sklepu aquaela to muszę powiedzieć tak... Prawie zawsze... Wszystko tam jest drogie że aż się wchodzić odechciewa... Ale, ostatnio była promocja i za lampkę do krewetkarium eco light 11W zaplaciłem całe 25 zł :lol: (normalnie kosztują ok. 50 zł, ok 40 na allegro) . Czasem opłaca się zajrzeć, może coś się trafi.
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Dakota » So 22 lis, 2014 23:05

Matdachu, tylko pamiętaj, by korzeń był martwy, a potem dobrze spreparuj, żeby nie było niespodzianek.

jasiud31 - martwe elementy typu korzenie, gałęzie można sobie zbierać, pod warunkiem, że to nie jest teren chroniony ;-)

Kaboom - tak, jak pisze jasiud31 - cały aortyment dostępny w sklepach Aquaela jest drogi, oni nie mają tam tylko rzeczy do akwarystyki, ale sprzęt, karmy dla wszystkich zwierząt domowych, łącznie z egzotycznymi. Rozumiem sposoby ustalania cen, marży, ceny minimalne itp. - pracuję w handlu, dlatego tym bardziej się dziwię, że producent sprzedaje swoje produkty drożej niż pośrednicy... I nie mam tu na myśli sklepu stacjonarnego w galerii handlowej, gdzie być może wysokie ceny wynikają z braku konkurencji oraz horrendalnych kosztów najmu, ale oferty przesyłane na e-mail - prosto z firmy, gdzie towar jest wysyłany z magazynu. Widać taka polityka im się sprawdza, nie wnikam ;-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Następna strona

Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron