gdzie kupić ładny korzeń

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez kaboom » So 22 lis, 2014 23:13

Dakota, sprzedają w cenach sugerowanych bo muszą. Jak chcesz kupić tanio AquaEla to szukaj na Litwie, sporo hurtowni ciągnie z tamtego kierunku.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Dakota » N 23 lis, 2014 11:00

Kaboom, nic nie szukam, bo co potrzebuję, to już mam ;-) Chodzi mi tylko o dziwną politykę, która zawsze budzi moje zdziwienie, gdy wchodzę do sklepu AquaelZoo coś obejrzeć - nigdy tam nic nie kupiłam, poza karmą dla psów (przebicie ponad 20zł na 5kg, ale nie miałam wyboru). Dużo sensowniejszą politykę prowadzi Dennerle, które ustaliło ceny minimalne, poniżej których nie można zejść.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez jasiud31 » N 23 lis, 2014 12:03

Tyle że on napisał że pójdzie do lasu i coś sobie "wykopie" a nie pozbiera. Pomiędzy tym jest różnica i to spora :-D
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » N 23 lis, 2014 15:20

Proszę nie stroszyć sobie piórek :!: :!: :!: :!: :!:
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez kaboom » N 23 lis, 2014 15:38

Dakota napisał(a): Dużo sensowniejszą politykę prowadzi Dennerle, które ustaliło ceny minimalne, poniżej których nie można zejść.

Nie ma takiej opcji żeby jakaś firma ustaliła cenę minimalną, to zabronione. Są tzw ceny sugerowane których da się przypilnować tylko trzeba wiedzieć jak. AquaEl ma w poważaniu nasz rynek bo to jakieś 10% ich obrotu a reszta to wschód, dlatego na Litwie jest taniej niż u nas.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » So 29 lis, 2014 08:12

I dorwałem super sztukę za jedyne 28zł. Idealnie pasuje do akwarium. Teraz się moczy i czeka na nadejście microsorium. Trafiłem na dostawę z zoologu i były super sztuki. Szkoda tylko że w moim zadupiałym Jaśle nic nie ma i musiałem podążyć na rekonesans po sklepach w oddalonym o 25km Krośnie. Ale nic opłaciło się i to się liczy.
Ps. Fotki nie dodam. Potrzymam was chwilę i pokaże wszystko jak będzie gotowe w dziale Krewetkaria by matdachu. :-P
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez jasiud31 » So 29 lis, 2014 23:33

No widzisz ? :-) Cierpliwość przynosi skutki ;) A ja mam takie pytanko... Ile musi się moczyć korzeń żeby w końcu sam tonął ? Nigdy nie miałem z tym problemu, a teraz kupiłem, moczy się już 8 dzień i dalej pływa :-? Nie jest on duży, ma ok 35 cm długości... Nie wiem... Może jakiś trefny towar :-) Zobaczymy kiedy w końcu się 'namoczy' 8-)
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Pethro » N 30 lis, 2014 04:41

Ostatnio też kupiłem suche korzonki :-> 2 godziny gotowania i wszystko utoneło :-P
Pethro
 

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » N 30 lis, 2014 15:13

Jeśli chodzi o moczenie korzeni to najlepiej użyć do tego soli i wrzątku. Poprzez gotowanie z solą szybciej otwierają się pory w drzewie i szybciej opada. W przypadku moczenia sprawa jest już dłuższa do może potrwać od kilku do kilkunastu dni, w zależności od wielkości korzenia i grubości pnia. Ja zazwyczaj swoje korzenie gotuję i w kilka godzi jest po problemie. A jak mam duże co mi do gara nie wchodzą to wiercę w nich dziurę i żyłkom przytwierdzam do kamienia, przysypuję żwirem i po problemie.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez Pethro » N 30 lis, 2014 15:51

A takie gotowanie w soli nie zaszkodzi później crystalom jesli korzeń idzie do nich?
Pethro
 

Re: gdzie kupić ładny korzeń

Postprzez matdachu » N 30 lis, 2014 16:29

Pierwsza kąpiel jest w wodzie z solą ja robię to w morskiej. A następnie dwa gotowania już w samej wodzie bez dodatków.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Poprzednia strona

Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron