Nowa aranżacja baniaka

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Nowa aranżacja baniaka

Postprzez szpadek » Śr 21 sty, 2015 21:39

Cześć!
Zakładam nowy temat by poznać Wasze opinie na temat zmiany aranżacji w mojej kostce.
Mam akwarium 30x30x30, i większość przestrzeni zajmuje korzeń który przypomina małe drzewko, porośnięty mchami, przysłania większość akwarium,
na drugim planie mam mikrozorium, a z przodu gwiazdę wodną którą strasznie obżarły mi ślimaki :(
nie bardzo jestem zadowolony z wyglądu akwarium, chciałbym by było bardziej poukładane.

W niedługim czasie muszę zmienić podłoże i od razu chciałbym zmienić aranżację zbiornika, zastanawiam się nad wsadzeniem do rogu dwóch/trzech większych,
ostro zakończonych kamyków i między nimi jakieś gałązki i mchy. Na mikrozorium i gwiazdę wodną też znalazłoby się miejsce. Niżej wrzucę rysunek.
Akwarium jest ułożone w rogu i patrząc na nie widzimy aranżację przez dwie ściany oznaczone na rysunku 1 i 2,
dlatego też aranżację chciałbym wykonać do rogu by uzyskać trochę głębi i by lepiej to wszystko się prezentowało.

Obrazek
Jakie polecilibyście mi kamyki?
Jak oceniacie ten pomysł?
szpadek
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 17 cze, 2014 10:29

Re: Nowa aranżacja baniaka

Postprzez Dakota » Śr 21 sty, 2015 21:51

Zamiast kamieni wolę korzenie, ale to oczywiście kwestia gustu. Mnie się podobają kamienie tego typu:
http://aquaflor.pl/product.php?id_product=1566" target="_blank
Widziałam je na żywo (wprawdzie na sucho) i wyglądają ciekawie, dzięki ściętemu dołowi łatwiej je ustawić. Nie wiem, jaki mają wpływ na wodę.

Jeżeli chodzi o sam układ - jak to mówią kreweciarze: albo aranż, albo krewetki :) Można oczywiście szukać złotego środka. Polecam wybieranie takich elementów wystroju, żeby je można było dowolnie przestawiać i wyjmować bez rozgrzebywania podłoża. Można wtedy zmienić układ, przyciąć rośliny poza akwarium, łatwiej się też manewruje, gdy można usunąć część dekoracji, które nam utrudniają odmulanie czy łapanie krewetek.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Nowa aranżacja baniaka

Postprzez Mosur » Cz 22 sty, 2015 07:19

Haha podałaś link ze sklepu do którego zawsze chodze. :mrgreen:
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowa aranżacja baniaka

Postprzez Pethro » Cz 22 sty, 2015 07:44

A nie podałeś najważniejszego, dla jakich krewetek ma być akwarium ?
Bo jak dla caridiny jakiejs to polecam z kamieni tylko dragon stone które sam używam z powodzeniem.
Pethro
 

Re: Nowa aranżacja baniaka

Postprzez szpadek » Cz 22 sty, 2015 10:08

Krewetki to RC. Narazie na nich sie ucze i poprawiam parametry wody w tej chwili. W nie dalekiej przyszlosci mysle o sakurach.
szpadek
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 17 cze, 2014 10:29

Re: Nowa aranżacja baniaka

Postprzez tomek.b » Cz 22 sty, 2015 10:51

szpadek napisał(a):a z przodu gwiazdę wodną którą strasznie obżarły mi ślimaki :(

E tam...
W tych twardościach to ślimaki ledwo żyją.
Gwiazda marnieje z powodu niedoborów.
Najpierw parametry.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Nowa aranżacja baniaka

Postprzez szpadek » Cz 22 sty, 2015 11:06

Minerały swoją drogą :)
Co do gwiazdy wodnej to Ampularie przesiadywały na niej i łamały liście w tej chwili mało co z niej zostało a miałem jej na prawdę dużo. 7 tych rozmiarów ślimaków to za dużo w kostce. Zostawiam 2/3max, resztę oddam.
szpadek
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 17 cze, 2014 10:29


Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron