Korzeń, łupina kokosa, a Crystale

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Re: Korzeń, łupina kokosa, a Crystale

Postprzez bojar » Cz 16 kwi, 2015 16:45

imhotep napisał(a):Ale to nie jest odpowiedź co zrobić z korzeniami, które nie mieszczą się w garnku. O ile do odmoczenia w solance znajdzie się jakaś plastikowa miska, o tyle gotowanie w niej może być nieco trudne. W takim razie, czy wystarczy 2 tygodnie moczenia w solance i później moczenie w wodzie zwykłej przez 3 tygodnie, zakładając, że będę ją wymieniał co kilka dni? Ewentualnie na koniec dwukrotne przelanie wrzątkiem.

A po co moczyć go w zwykłej wodzie ? To się mija z celem. Mocz go przez cały czas w solance. Potem go wypłucz zwykłą wodą i obgotuj z każdej strony.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: Korzeń, łupina kokosa, a Crystale

Postprzez koliber17 » Wt 19 maja, 2015 19:20

Mateusz.A napisał(a):Nie używaj tylko korzeni drzew iglastych! Ja na początku swojej przygody kupiłem takowy w zoologu i padły mi wszystkie krewetki 20 minut po włożeniu korzenia. Kokos i inne korzenie - no problemo ;)
Polecam również lawe wulkaniczną.


W moich akwariach mam tylko korzenie iglaste i stosuję je od wielu lat i nigdy nie było z nimi problemów. Nie gotuję ich tylko zalewam wrzątkiem i zasypuję solą, codziennie przez 7 dni wrzątek i sól a potem do akwaria, dociskam kamieniem i gotowe. Jak po paru tygodniach napije wody to zabieram kamień.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
koliber17
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): So 07 lut, 2015 08:27
Lokalizacja: trzcianka

Re: Korzeń, łupina kokosa, a Crystale

Postprzez spining133 » Wt 19 maja, 2015 19:25

żywica jest nie rozpuszczalna w wodzie . :-)
spining133
 

Poprzednia strona

Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości