Lawa, skały, kamienie...

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Lawa, skały, kamienie...

Postprzez QHU » Pt 29 lip, 2016 20:16

Witam,

w związku z przeprowadzką zamierzam zrobić restart, mój baniak pełni funkcję dekoracyjną i zastanawiam się nad użyciem lawy bądź skał do nowej aranżacji. W bańce latają hybryd i taiwany. Jak to jest z tego typu materiałem przy tych krewetkach? Najbardziej podchodzi mi lawa, ale nie jest chyba do końca obojętna. Czy przy taiwanach tego typu dekoracje zdają egzamin?
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez Kamciu » N 31 lip, 2016 12:15

Ja mam bucki na lawie u SCR i PRL. Nie odnotowałem żadnego negatywnego wpływu. Wszystko zależy od tego ile chcesz tej lawy dać. Jeśli ma być to aranżacja, to może już mieć bardziej znaczący wpływ na Us aniżeli u mnie. Ja swoją najpierw moczylem w RO żeby sprawdzić ile podnosi. Potem testy w akwa.
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez diakon » N 16 paź, 2016 09:59

mam wszystkie bucki posadzone na lawie siedza sobie razem z pandami i hybrydami żadnych zmian parametrów wody i posiadam około 8kg lawy w sulawesi żadnych zmian parametrów wody dodam tylko że kupowałem najtańsza lawę jaka znalazłem na aledrogo
Avatar użytkownika
diakon
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 16 sie, 2016 15:06
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez Inc0gnit0 » N 16 paź, 2016 10:46

z lawa ostroznie zwłaszcza w połaczeniu z woda o niskim ph (poniżej 6,5)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez QHU » Wt 18 paź, 2016 22:14

Inc0gnit0 napisał(a):z lawa ostroznie zwłaszcza w połaczeniu z woda o niskim ph (poniżej 6,5)


ano właśnie, na beni mam ph 5,5, czy to znaczy że w takich warunkach lawa zacznie coś "oddawać"?
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez woodu16 » Śr 19 paź, 2016 06:38

Tez jestem ciekawy jak to jest , bo u mnie PH blizej 5 a moze ktos cos jakas spradwzona miejscowka do zakupu lawy ??
woodu16
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 13:00

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 19 paź, 2016 15:39

z własnego doświadczenia : kilka lat temu szukałem info czy lawa nada sie dla crystali ofc nikt nie pokusił sie udzielic mi odpowiedzi na takie pytanie wiec zrobiłem test zalałem wodą RO dobrze wypłukaną w RO lawe na długi czas i co jakiś czas dokonywałem pomiarów parametrów tylko KH urosło do2 i us do około 90 . Dalej próbowałem hodować( i dziś nie polecam) crystale na lawie ( podłoże) ph zbijałem co2 z butli do 6,0 i padały jedna po drugiej gdy ph utrzymywałem 6,8-7,0 ( dalej co2) rozmnożyły się, bez podawania co2 ph naturalnie na lawie trzymało 7,6-7,8 . O ile pojedyncze skałki mogą ale nie muszą być źródłem problemów o tyle lawa jako podłoże dla crystali już raczej będzie problematyczne. ofc lawa lawie nie równa ;P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez woodu16 » Śr 19 paź, 2016 18:49

Tylko ja nie pytam o lawe jako o podloze tylko o powiedzmy 4 - 5 kawlkow jako baza do zaszczepienia roslin ...
woodu16
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 13:00

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 19 paź, 2016 19:13

Odpowiedziałem i na tak postawione pytanie jak umiałem . Sam nie stosuje lawy jako bazy do roślin przy podłożach aktywnych inni może stosują/stosowali to się wypowiedzą ja wole przez wzgląd na swoje doświadczenie lignit, kokos, korzeń a lawe jako przestrzeń dla roślin( glony to tez rosliny:P ) to mam w sulawesi
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez perwersja. » Pn 28 lis, 2016 15:16

Inc0gnit0 napisał(a):Odpowiedziałem i na tak postawione pytanie jak umiałem . Sam nie stosuje lawy jako bazy do roślin przy podłożach aktywnych inni może stosują/stosowali to się wypowiedzą ja wole przez wzgląd na swoje doświadczenie lignit, kokos, korzeń a lawe jako przestrzeń dla roślin( glony to tez rosliny:P ) to mam w sulawesi


Ja nie ufam lignitom, często wydzielają metale ciężkie.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez daveron » So 14 sty, 2017 08:45

Podepnę się do tematu i zapytam jakie jeszcze kamienie proponowalibyście dla nowego akwarium z neocaridinami i tigerami gdzie ph nie będzie schodzić poniżej 7 ?

Nabyłem już Lawe marki Aquawild z sklepu Akwatystyczny24, jednak po wrzuceniu ich do wody RO okazuje się, że zwiększają się przewodność, gh i kh(mimo, że na stronie pisze, żę nie wpływają na parametry wody)...Także kamienie będę starał się oddać.

Znalazłem na allegro serpentynit i pomyślałem, że lekko zielona skała może ładnie wyglądać na czarnym podłożu - sprzedawca twierdzi, że neutralny. Ktoś miał to u siebie ?

Czy są jeszcze jakieś kamienie warte polecenia, które przynajmniej w teorii nadają się do krewetkariów ?
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez diakon » So 14 sty, 2017 08:56

ja używam dragon stone 3kg kupiłem w zoologicznym u siebie i około 5kg w akwarystycznym 24 żadnych zmian parametrów wody nie zauważyłem i ładnie wyglądają w akwarium a ich budowa sprawia że mają w sobie masę kryjówek
Avatar użytkownika
diakon
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 16 sie, 2016 15:06
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Lawa, skały, kamienie...

Postprzez RufusBB » Śr 25 sty, 2017 11:06

Do sulawesi uzywacie zwyklej taniej lawy czy tej dedykowanej temu biotopowi? Jeśli zwyklej to czy sam mineralizator w postaci soli robi wystarczające parametry?
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44


Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości