Dziwny kolor korzenia

Czyli wszystko co wrzucamy do akwarium;-)

Moderator: =Fresz=

Dziwny kolor korzenia

Postprzez Venitel » So 17 wrz, 2016 22:11

Witam.
Zakupiłem dzisiaj w sklepie akwarystycznym korzeń. Wygotowałem go godzinę w wodzie, po czym wrzuciłem do akwarium. (W tym momencie korzeń wyglądał normalnie).
Po około godzinie korzeń zaczął stawać się biały, a teraz po ok. 5 godzinach wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Próbowałem przetrzeć ten korzeń gąbką, jednak zero rezultatu. Nie jest to osad, lecz coś "w samym korzeniu".
Wszystkie inne korzenie w moim akwarium wyglądają normalnie, a po poszukiwaniach na forum i w googlach za bardzo nic nie znalazłem.
Stąd moje pytanie, co to jest, i czy korzeń ten jest bezpieczny dla mojego akwarium? Krewetki po tym korzeniu spacerują i nie wyglądają, jakby im przeszkadzał.

edit: lepsze zdjęcia
Venitel
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 22:02

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez Deletor » So 17 wrz, 2016 22:38

Ja bym go wyciągnął. Jeśli masz możliwość włóż go do wody RO zostaw na 2 dni i zmierz parametry.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez Venitel » Pn 19 wrz, 2016 15:34

Niestety, nie mam dostępu do wody RO, a i testy parametrów tylko te najbardziej podstawowe.
Korzeń wyciągnąłem 2 dni temu i mocze w osobnym pojemniku, aby zobaczyć czy się coś z jego kolorystyką zmienia, lecz nadal pozostaje taki sam.
Pewnie się go po prostu pozbędę, dużo nie kosztował, a jakichś specjalnych kształtów też nie ma, wiec płakać nie będę ;)

Korzeń zostawię u siebie w domu pewnie jeszcze kilka dni, więc jakby ktoś miał więcej spostrzeżeń co do niego, to nadal chętnie wysłucham.
Venitel
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 22:02

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez =Fresz= » Pn 19 wrz, 2016 19:36

Jesteś pewien z jakiego drzewa jest ten korzeń? Mi to wygląda na pleśń.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez Venitel » Pn 19 wrz, 2016 22:58

Obrazek

Tak korzeń wygląda na sucho.
Nie mam zielonego pojęcia z jakiego drzewa, kupiłem go z koszyka z korzeniami w akwarystyczno-zoologicznym.
Pleśń chyba to nie jest, ponieważ szczotkowanie ani gotowanie korzenia nie zmienia jego wyglądu ani trochę.
Chyba, że ta pleśń jest wżarta w korzeń, a gotowanie by nic nie dawało, nie znam się :P
Venitel
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 22:02

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez Deletor » Wt 20 wrz, 2016 07:00

Myślałem o pleśni czy innych grzybach, ale po szczotkowaniu wszystko by puściło. Na sucho też widać że jest biały.
Najlepiej było by poszukać na necie czy coś się znajdzie w tym temacie. Zastanawiam się jeszcze nad opcją soli nawet niekoniecznie NaCl.
Jeśli to nie jest jakaś substancja chemiczna, a naturalne barwy korzenia to nic nie powinno się dziać, no ale to trzeba by dobrze sprawdzić aby było wiadomo.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez szybkix » Śr 12 paź, 2016 08:58

wrzuć go do wiaderka , z wodą i obserwuj , czy będzie puszczał coś do wody, może musi swoje odstać we wiaderku i za tydzień może dwa będzie ok , lepiej nie ryzykować
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi

Re: Dziwny kolor korzenia

Postprzez szybkix » Śr 12 paź, 2016 09:05

Jesteś pewien z jakiego drzewa jest ten korzeń? Mi to wygląda na pleśń.


Mi też sie wydaje że to pleśń , z doświadczenia wiem że korzenie (ostatnio spuszczałem 3 topoliny za budynkami gospodarczymi) miały już na sobie naloty pleśni w ziemi ,jak również były dziwnie śliskie , na 100% pleśń jednakże bez owego nalotu.
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi


Powrót do KORZENIE,OZDOBY, BAJERY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości