Bucki-zamówienie v.2

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Bucki-zamówienie v.2

Postprzez 1kubus » Pn 21 mar, 2016 20:10

Tu mamy już od pewnego dostawcy, od którego już kupowałem.
Czytelna lista, profesjonalizm. Lista do pooglądania (dzisiejsza).
http://przeklej.org/file/WNkvhF/buceps.offer.week.mar21th.16.xls
drugi adres:
http://sendfile.es/pokaz/744206---fogi.html

Aha, wysyłka do Polszy 15e, będę coś brał po świętach :)
P.S. Każdą ilośc możemy wziąć, nie ma minimum.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez matu » Pn 21 mar, 2016 21:22

Na dropbox poniżej, to co wystawiłeś ma nieźle nakaszone pop upy i reklamy....

https://www.dropbox.com/s/ovfityy638ont ... 6.xls?dl=0
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez 1kubus » Pn 21 mar, 2016 22:31

Jak widzicie ceny trochę inne, ale wysyłka tańsza i odpada certyfikat fito. Plus pewność i jasne zasady.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez bartek2423 » Wt 22 mar, 2016 00:43

Jestem zainteresowany ale mam jedno pytanie i liczę na szczerą odpowiedź. Czy osoba od której mają być te bucki to ta sama osoba od której masz "parisa" u siebie?
bartek2423
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 01 lut, 2015 12:44
Lokalizacja: Pobiedziska

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez pierwek » Wt 22 mar, 2016 09:59

Też bym w to wszedł ale nie kumam kilku rzeczy. Cena podana jest za kłącze... tzn za 1 roślinkę ? Ale ile będzie miała listków (mniej więcej) - domyślam się że to określa pole wielkość (small,medium itd) ale co oznacza mała? 10 listków? 2 listki ? jak mam zapłacić 20zł za jedno coś + koszta manipulacyjne to chciałbym mniej więcej wiedzieć. A tak swoją drogą to wziąłbym z 5 roślinek tylko jeszcze nie zdecydowałem się jakie - trochę za duży wybór ;-)
Jeszcze jedno w linku z dropboxa pojawia się coś takiego... "Anubias barteri var. nana 'Pangolino'" - no to Barteri czy nana bo mam jednego i drugiego anubiasa i jeden jest wielki a drugi malutki. Chyba czegoś nie kumam... edit - widzę ze chodzi tu kształt i wielkość liścia
Jeszcze jedno... wyczytałem gdzieś że roślinki te wymagają minimalnego nawożenia i trochę co2 - w krewetkariach nie mam ani jednego ani drugiego no chyba, że uznamy że krewetki zapewniają to minimum. Dadzą radę?
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez 1kubus » Wt 22 mar, 2016 13:16

bartek2423 napisał(a):Jestem zainteresowany ale mam jedno pytanie i liczę na szczerą odpowiedź. Czy osoba od której mają być te bucki to ta sama osoba od której masz "parisa" u siebie?

Tak, większość buckow mam od niego. Tam w ofercie gdzieś da dane kontaktowe chyba. Ja tam nic nie mam do ukrycia.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez 1kubus » Wt 22 mar, 2016 13:21

pierwek napisał(a):Też bym w to wszedł ale nie kumam kilku rzeczy. Cena podana jest za kłącze... tzn za 1 roślinkę ? Ale ile będzie miała listków (mniej więcej) - domyślam się że to określa pole wielkość (small,medium itd) ale co oznacza mała? 10 listków? 2 listki ? jak mam zapłacić 20zł za jedno coś + koszta manipulacyjne to chciałbym mniej więcej wiedzieć. A tak swoją drogą to wziąłbym z 5 roślinek tylko jeszcze nie zdecydowałem się jakie - trochę za duży wybór ;-)
Jeszcze jedno w linku z dropboxa pojawia się coś takiego... "Anubias barteri var. nana 'Pangolino'" - no to Barteri czy nana bo mam jednego i drugiego anubiasa i jeden jest wielki a drugi malutki. Chyba czegoś nie kumam... edit - widzę ze chodzi tu kształt i wielkość liścia
Jeszcze jedno... wyczytałem gdzieś że roślinki te wymagają minimalnego nawożenia i trochę co2 - w krewetkariach nie mam ani jednego ani drugiego no chyba, że uznamy że krewetki zapewniają to minimum. Dadzą radę?

Small/medium to rozmiary liści. Wielkość zależy od gatunku. Kupisz przykładowo Achillesa albo Godzille to będzie ogromna rhyzoma z dużymi liśćmi, z doświadczenia wiem że max 10lisci. Kupisz mini coin, a będzie rhyzoma długości połowy małego palca. Ja u siebie nic a nic nie dodaje i rośnie. Zakładam że przy nawozeniu i CO2 efekty są szybsze i bardziej spektakularne. Ja osobiście nie wiem.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez 1kubus » Wt 22 mar, 2016 19:45

Jakby ktoś chciał to robimy szybkie zamówienie z "pierwkiem", bo na Indonezje przyjdzie czas po świętach.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez 1kubus » So 02 kwi, 2016 11:32

Tu zamówienie, które przyszło w czwartek. Pewny dostawca. Znaczy ciągnę od niego wszystko co mam. Jest droższy niż Indo, ale dalej tanszy niż buce w PL.
Obrazek
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez sQun49 » So 02 kwi, 2016 13:23

Zgodnie z rozmową telefoniczną proponuję, zapytać wszystkich którzy już zadeklarowali zakup do rozwiązania które uszczęśliwi większą grupę osób a mianowicie:
- każdy kto zamawia koszyk wrzuca swoje gatunki do wspólnej puli
- ze wspólnej puli każdy zamawiający dostaje kilka szczepek z każdego gatunku jaki przyjdzie w dostawie
- paczki w ten sposób przygotowane zostaną rozesłane jednorazowo

Zalety:
- zamiast plechy z 4-5 gatunków każdy będzie posiadał większą ilość gatunków bucek, w ilości wystarczającej do startu (8 osób x 4 gatunki = 32 gatunki - to takie mocno uśrednione liczenie)
- nie będzie potrzeby potem przesyłać roślin do innych osób aby się wymienić
- jak któryś z gatunków w rzeczywistości nie będzie spełniał oczekiwań można go po prostu wyrzucić i zająć się pozostałymi
- jeśli któryś będzie trudniejszy w uprawie - j.w.

Wady:
- konieczność weryfikacji koszyków przed zamówieniem aby uniknąć sytuacji że dana bucka jest w 4 zamówionych koszykach
- samemu będzie Ci ciężko ciąć, pakować, oznaczać i wysyłać - jeśli nie będzie kogoś bliżej mogę przejechać 300km i pomóc osobiście w realizacji albo po prostu niech paczka przyjdzie do mnie i będę się bawił
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez Pawel081 » So 02 kwi, 2016 16:25

Ja jestem za takim rozwiązaniem. Popieram przedmówce.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Pawel081
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 108
Dołączył(a): So 15 mar, 2014 11:17

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez cthulhu » Cz 09 cze, 2016 11:16

Odświeżam wątek. Jakby był planowany drugi zakup to z chęcią bym się podpiął.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Bucki-zamówienie v.2

Postprzez lucypper » Cz 09 cze, 2016 12:59

ja też jestem chętny ;-)
Avatar użytkownika
lucypper
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 120
Dołączył(a): N 30 cze, 2013 21:22
Lokalizacja: Zgierz


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości