Trawnik w krewetkarium

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez =Fresz= » Pn 06 lut, 2017 21:12

Albo rybki albo ci.ki ;) to jest podłoże pod krewetki a nie pod rośliny korzeniowe. Możesz zastosować ADA Amazonia ale na starcie musisz je trochę wyjałowić większymi podmianamo bo z kolei krewetki nie będą sobie dawać rady. To podłoże które teraz masz jest świetne dla krewetek z rodziny caridina. Pomyśl może o trawniku z jakiegoś ładnego mchu jak np christmass moss.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez raiders » Pn 06 lut, 2017 21:28

Polecam Monte carlo zaszczepione na lignicie do złudzenia przypomina małego henia
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez CryMore » Wt 07 lut, 2017 07:51

Ostatnio przeczytałem fajny wpis Vasteq o mocowaniu roślin na ceramice i wkładaniu tak przymocowanych w podłoże. Spróbuj tym sposobem. Człowiek uczy się całe życie.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez jalar » Wt 07 lut, 2017 18:06

Mały henio znakomicie rośnie na Benibachi, nie ma z tym najmniejszego problemu. U mnie róśł tak dobrze że co tydzień musiałem robić mu przycinkę.Po jakimś czasie znudziło mi się przy każdej podmiance ,wyławianie siatką tego co pływało po przycince w wodzie :evil: Teraz mam heńka posadzonego na korzonkach ,teraz wyciągam je z wody strzygę ,opłukuję i z powrotem do zbiornika ;-) .
przez =Fresz= » Pn 06 lut, 2017 21:12
Albo rybki albo ci.ki ;) to jest podłoże pod krewetki a nie pod rośliny korzeniowe. Możesz zastosować ADA Amazonia ale na starcie musisz je trochę wyjałowić większymi podmianamo bo z kolei krewetki nie będą sobie dawać rady. To podłoże które teraz masz jest świetne dla krewetek z rodziny caridina

Fresz ADA jakie wyjaławianie ? Oglądałem zbiorniki na ADA trzy lata temu u mojego znajomego,przepiękne i z przepięknymi krewetami.Sam swoje pierwsze dwa baniaki założyłem na Benibachi, czego teraz żałuję. Krewety mnożyły się ale szału nie było. Mało tego że pomimo prowadzenia zbiorników na tych samych środkach w pierwszym z WR po jakimś czasie pH zaczęło skakać z ok 250 -300 krewet zostało mi 35 szt. ,a zbiegło to się w czasie gdy zaczęło się pisać na forach o wadliwej partii Beni na naszym rynku.Po tym zdarzeniu zakupiłem ADA i od lata z 35 krewet mam przeszło 300 i cały czas się mnożą i biegają małe przecinki.Dwa nowe zbiorniki też założyłem na ADA i teraz jestem mega zadowolony . W tym na beni od prawie trzech miesięcy nie ma już młodych,jest to zbiornik z Pandami z którego odłowiłem same KK i tu są już młodziaki i kilka samic zajajczonych. W najbliższym czasie Beni wyleci będzie ADA.
Kolega na Beni ma Eleocharis parvula i fajnie mu rośnie i nie daje co2 i żadnych nawozów, ma tylko dobre oświetlenie podobne do mojego.
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez Hotei » Wt 07 lut, 2017 18:51

Nowa, stara Ada ma więcej nawozów. Freszu miał na myśli sam start. Na starej nie było takich chec ...
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez jalar » Wt 07 lut, 2017 19:11

Mam ADA New ;-) i żadnych chec.
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez popek2002 » Wt 07 lut, 2017 22:47

Ja też mama w akwarium podłoże benibachi i mnóstwo roślin takich jak eleocharis, lotos tygrysi i mchy. Wszystkie roślinki pięknie rosną a zwłaszcza ten pierwszy. Rosgałęzia się na całe akwarium.
Może masz coś nie tak z oświetleniem?
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez Hotei » Cz 09 lut, 2017 16:03

U mnie na Adzie fajnie rósł lotos, rotala macrandra też swego czasu rosła. Dodam jeszcze że akwarium było stare, ponad rok funkcjonowało aż do do zmiany aranżacji.
Mimo tego co piszesz Jalar powtórzę się, iż nowa Ada jest wredna dla krewet ...
Jak komuś sie spieszy, niech sobie ją lepiej odpuści :idea:
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez jalar » Cz 09 lut, 2017 18:28

Pod jakim względem wredna ? Masz jakieś nieprzyjemne wrażenia ,doświadczenia? U mnie piąty miesiąc na ADA New i wszystko super i żadnych podkreślam żadnych problemów. Nie miałem wysypu glonów tylko zielone na szybach i też nie w jakieś natarczywej ilości , są małe pędzelki tylko na wylocie z kubełka i nigdzie indziej (jak dla mnie to norma) :-) . Dwa następne dwu miesięczne też super tu tylko zielony glon. Parametry w pierwszym bardzo stabilne ,nic się na razie nie zmienia (mierzone testami azoo). Jak do tej chwili rewelacja. :-)
WR mnożą się jak szalone.
Ostatnio edytowano Cz 09 lut, 2017 19:19 przez jalar, łącznie edytowano 1 raz
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez =Fresz= » Cz 09 lut, 2017 18:30

Już gdzieś pisałem że podłoża ADY są rewelacyjne ze względu na składniki mineralne w nich zawarte. Jalar na starcie robiłeś większe podmiany czy normalnie 15% i jazda?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez Hotei » Cz 09 lut, 2017 18:47

Jalar problemy są na starcie, po kilku tygodniach Ada potrafi podnieść no3. Ogólnie to jest tak, po śmierci Takashi Amano zmieniono skład dodając więcej nawozów i cholera wie czego jeszcze, wzbogacając formułę. Więc Ci co już przetrwają start cieszą się jak ja i Ty Jalar ;-)
Mam na niej 4 zbiorniki od roku, a w sumie 22 zbiorniki ... i nie chcę innego podłoża. Zmieszane z Environment, także jest ok. Envi ładnie się prezentuje ;-)
Fajnie się uzupełniają oba, gdy ada siedzi na dole a envi jako górna dekoracyjna warstwa ...
Ada jest bardzo bogata jak zauważyłeś Krzyś w powyższym poście. Napiszę jeszcze jedno, na niej nigdy nie miałem problemu z wylinkami.
Jak patrzę wstecz, to przez 3 lata w różnych akwariach zawsze spokój, gdyby nie podmianki to śmiało powiem że są/były bezobsługowe.
Ale człowiek lubi eksperymenty więc często jest dupa ... na plus jest tylko to, iż możemy się tu teraz uczciwie wypowiedzieć które podłoża są fajne a które bee ... ;-)

Maron18 napisał(a):Mam w krewetkarium specjalne podłoże dla krewetek Benibachi, ale niestety rośliny nie trzymają się w nim za dobrze. Utricularia nie może się ukorzenić, a marzy mi się ładny, zielony trawniczek. Chcę kupić hemianthus callitrichoides, ale boję się, że nie zdoła on rosnąć w tym podłożu. W związku z tym pomyślałem, żeby w miejscu planowanego trawnika zastosować inny substrat. Moglibyście mi jakiś polecić?


=Fresz= napisał(a):Albo rybki albo ci.ki ;) to jest podłoże pod krewetki a nie pod rośliny korzeniowe. Możesz zastosować ADA Amazonia ale na starcie musisz je trochę wyjałowić większymi podmianamo bo z kolei krewetki nie będą sobie dawać rady. To podłoże które teraz masz jest świetne dla krewetek z rodziny caridina. Pomyśl może o trawniku z jakiegoś ładnego mchu jak np christmass moss.


Maron18, nie rezygnowałbym jeszcze z tego fajnego trawnika ... Ada Amazonia powinna pomóc, a zanim ( Eleocharis parvula ? ) fajnie się ukorzeni i porośnie podłoże, przygotuje się pod krewetki. Syn miał roślinniaka na neutralnym podłożu, trawnik rósł na nim piękny. Jeden tylko warunek ... nie ruszać trawnika ;-)
Ostatnio edytowano Cz 09 lut, 2017 19:37 przez Hotei, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez jalar » Cz 09 lut, 2017 19:11

przez =Fresz= » Cz 09 lut, 2017 18:30
Już gdzieś pisałem że podłoża ADY są rewelacyjne ze względu na składniki mineralne w nich zawarte. Jalar na starcie robiłeś większe podmiany czy normalnie 15% i jazda?


Generalnie udaje mi się podmieniać wodę co 8-9 dni najpóźniej i podmieniam ok 20% wody.

przez Hotei » Cz 09 lut, 2017 18:47
Jalar problemy są na starcie, po kilku tygodniach Ada potrafi podnieść no3. Ogólnie to jest tak, po śmierci Takashi Amano zmieniono skład, dodając więcej nawozów.
Ci co już przetrwają start cieszą się jak ja i Ty Jalar ;-)
Mam na niej 4 zbiorniki od roku, a w sumie 22 zbiorniki ... i nie chcę innego podłoża. Zmieszane z Environment, także jest ok. Envi ładnie się prezentuje ;-)


Jak na razie nie zanotowałem podnoszenia się lub skoków no2 , no3 . Jedno pewnie pomaga ,jeśli widzieliście moje zbiorniki to lubię dużą ilość mchów . ;-). Doświadczenie z krewetkami mam tylko z Benibachi i ADĄ ,jak dla mnie ADA na razie jest nr1.
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez kaboom » Pt 10 lut, 2017 11:34

Spokojnie na benibachi powinny pójść rośliny trawnikowe, z tym ze one potrzebują więcej światła. Każde podłoze aktywne jest na bazie ziemi więc ma w sobie substancje odżywcze dla roślin. Moim zdaniem ADA to także najlepsze podłoża pod robale. Co do sypania nawozami to sprawa ma się tak, jak masz w baniaku słabą filtrację biologiczną to będzie faktycznie słabo, natomiast jak jest porządna gąbka lub jeszcze leppiej kaskada/kubeł to nie powinno być problemów. Zawsze można wrzucić wiaderko rogatka i wtedy wogóle problemów nie będzie :mrgreen:
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez krakers » Pt 10 lut, 2017 13:18

na beni monte carlo rosło jak szalone ale syfek się zbiera w nim i to nie mały. krewety zawsze roznoszą żarełko po akwa i jak zostaje się w trawniczku to nie wyskubiesz. fajnie wyglądało ale osobiście więcej już z krewetkami w małym akwa trawniczku sobie nie zrobię
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez Hotei » Pt 10 lut, 2017 13:21

Wiaderko rogatka ... tutaj ostrożnie z wiaderkami, pamiętasz o czymś takim jak przyducha ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości