Trawnik w krewetkarium

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez Agnieszk » Pt 10 lut, 2017 14:01

No i w akwarium nie wiele widać oprócz rogatka " zielono mi " hihihi. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez perwersja. » So 11 lut, 2017 11:40

Bez nawożenia tylko i wyłącznie monte carlo, marsilea hirsuta lub dobrze przycinany duzy heniek. Nota bene, rosliny trawnikowe sie nie dosadza, jak i inne rosliny z systemem korzeniowym. Jest to nie polecane w juz wystartowanym zbiorniku, zwłaszcza małym. :roll:
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez perwersja. » So 11 lut, 2017 11:54

Maron18 napisał(a):Marsilea hirsuta - niedawno posadziłem. Monte Carlo posadziłem kilka miesięcy temu i nic z niego nie zostało.
Można chyba nawozić rośliny w krewetkarium? Np. jakimiś mikroelementami?


a z jakiego laboratorium kupiłeś? Nawozenie tolerują tylko neocaridiny i amano, chociaz nie wszystkie. Najwrażliwsze sa krewetki z grupy atyopsis(nie toleruja ani duzej ilosci fosforu ani azotu, carbo i co2 tez nie dla nich), caridiny sa juz bardziej wytrzymałe. Jeśli bedziesz miał duzo krewetek, to nawozenie CI nie jest potrzebne.

A i monte carlo rusza zwykle po 2-4 miesiacach.

Tak wygląda monte carlo po 3 miesiącach bez nawozenia(z nawozeniem podobnie). Monte carlo z in vitro od planta garden albo plantica (z zaznaczeniem, ze swieze)

Obrazek
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Trawnik w krewetkarium

Postprzez cinek1916 » So 11 lut, 2017 12:01

Ja mam małe akwarium na ADA Amazonia New rośnie na nim Monte Carlo, zarosło całe dno. Wcześniej w tym zbiorniku miałem hybrydy i udało mi się odchować kilka Taiwanów. Teraz od 3 miesięcy trzymam Black Rose. Zbiornik ma 2 lata.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Poprzednia strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości