coś łatwego na start

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

coś łatwego na start

Postprzez Pawel M » Cz 23 lut, 2017 23:54

pewnie niebawem wystartuję z kostką 35 x 35 x 35 z krewetami red crystal

Podłoże planuję ADA Amazonia - jakiś korzonek który chciałbym obsadzić częściowo mchem.
Chciałbym posadzić też jakieś roślinki - coś wyższego z tyłu, ze dwie ładne kępki po środku i coś niskiego (mały trawniczek z przodu).

To nie ma być roślinniak i nie planuję go mocno zagracić roślinnością - ale coś zielonego by się przydało.

Polecicie coś na start - coś nie trudnego, co nie za trudno dostać - może ktoś ma nadwyżki czegoś do odsprzedania itp.....
W temacie jestem trochę zielony ;-) i nie chcę spitulić już na starcie - pomału układam to sobie wszystko w głowie

w połowie marca planowany zakup i start baniaka - krewety pewnie wpuszczę po jakimś miesiącu (jak ruszy zbiornik zacznę ich szukać) , tak jak to zalecane
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: coś łatwego na start

Postprzez matu » Pt 24 lut, 2017 08:25

Będziesz miał filtr RO?
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: coś łatwego na start

Postprzez leszek75 » Pt 24 lut, 2017 15:34

Jak startujesz z Adą to poczytaj trochę o tym podłożu bo będą potrzebne spore podmiany na początku i dużo roślin szybkorosnących.Na trawnik polecam eleocharis parvula(sam miałem na tym podłożu i rósł powoli ale cały czas do przodu bez co2.
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: coś łatwego na start

Postprzez Pawel M » Pt 24 lut, 2017 17:04

leszek75 napisał(a):Jak startujesz z Adą to poczytaj trochę o tym podłożu bo będą potrzebne spore podmiany na początku i dużo roślin szybkorosnących.Na trawnik polecam eleocharis parvula(sam miałem na tym podłożu i rósł powoli ale cały czas do przodu bez co2.


cały czas czytam - do tego mam tu w okolicy kumpla który na tym jedzie - więc pomocna dłoń pod ręką
tyle że on dość słabo zna się na roślinach ;-)

podmiany w kostce 40l :mrgreen: - wczoraj wymieniałem prawie 1/3 wody w 450l baniaczku a teraz właśnie siedzę przy 120l ale tu już tylko 20 %

matu napisał(a):Będziesz miał filtr RO?


tak mam RO4 z membraną 100 GPD - w domu mam prawie 1000l wody z paletkami woda w nich to pół na pół RO z kranowitem
mój zapas RO nie schodzi poniżej 100 l ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: coś łatwego na start

Postprzez matu » Pt 24 lut, 2017 21:18

To chcesz prowadzić neo cardinie czy cardinie?
Neo będą łatwiejsze, ale podłoże musisz zabić kranówą, lub twardawą wodą by parametry miały kh 3-6, GH 5-10, w tych okolicach. Możesz też pokusić się o prowadzenie na kranowicie.
Podłoże na początku będzie ssało KH do 0 i wyrzucało sporo nawozów. To chyba ogarniesz....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: coś łatwego na start

Postprzez popek2002 » Pt 24 lut, 2017 21:37

Ja od razu porwałem się na PRL ( na początku myślałem o Blue Velvetach :-) ). Więc doszedłem do wniosku : jak się coś robi jak najlepiej się może
i zgodnie z instrukcją to z Crystalami nie powinno być kłopotów. Ja mam akwarium na benibachi a krewety mnożą się i mają piękne kolory.
Gorąco polecam produkty Benibachi.

http://www.benibachi.pl/jak-zacz%C4%85%C4%87-s-6.html

To jest fajna stronka o zakładaniu krewetkarium z produktami od Benibachi

Jak coś to pytaj o krewecie :-D
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości