Identyfikacja roślin i ich wymagania

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Identyfikacja roślin i ich wymagania

Postprzez NeS » Śr 08 lis, 2017 12:42

Witam

Proszę o identyfikację roślin i poradę, co gdzie przesadzić. Załączam zdjęcie zbiornika

Obrazek
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: Identyfikacja roślin i ich wymagania

Postprzez PablozSanEscobar » Śr 08 lis, 2017 20:29

Od lewej
1. Nie jeste pewien ale wygląda jak kryptokoryna
2. Za korzeniem Bacopa
3. Anubias
4. Moczarka

Anubias nie lubi nadmiaru światła więc możesz go schować , bacopa i moczarka szybko rosną i są długie więc możesz je dać na tył śmiało.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: Identyfikacja roślin i ich wymagania

Postprzez NeS » Cz 09 lis, 2017 08:16

1. Po lewej rzeczywiście kryptokoryny chyba zielona i brązowa
2. Bacopa ale jaka ?
3. Anubias to 2 listki przywiązane do łupiny kokosa, dalej roślina z korzeniami bardzo podobna do anubiasa ale inna, z nią mam największy problem z identyfikacją.
4. Moczarka niestety padła.

Za korzeniem wsadziłem też limnofilię bezszypułkową, nie widać jej prawie na tym zdjęciu. Czy ma szanse tam rosnąć jeśli praktycznie nie dochodzi tam bezpośrednie światło ?
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: Identyfikacja roślin i ich wymagania

Postprzez PablozSanEscobar » Cz 23 lis, 2017 20:55

Bacopa to chyba monnieri jest. Anubias ma masę odmian a i spotkałem się z tym, że w każdym akwarium jest inny, oddałem zwykłego anubiasa barteri odciętego od mojej sadzonki z korzenia paru osobom i u części z nich nie mogłem go rozpoznać bo liście nie tylko są innego koloru ale i kształt mają nieco inny bardzie wydłużony.
Kryptokoryny są najbardziej zadziwiające bo potrafią z jednej sadzonki rosnąć i brązowe liście i zielone.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: Identyfikacja roślin i ich wymagania

Postprzez PablozSanEscobar » Cz 23 lis, 2017 20:57

Popatrz na stronie tej firmy , moja żona stąd zamawia towar a ja podglądam rośliny jak z encyklopedii online. Mają tego naprawdę sporo.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości