Czy to są szyszki Olchy?

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Postprzez aquahobby1 » So 19 wrz, 2009 07:59

Roni napisał(a):w skrócie szyszki w wodzie wydzielają drogocenne garbniki oraz zmiękczają wodę
A garbniki mają działanie bakteriostatyczne, czyli blokują nadmierne ich rozmnażanie. Szczególnie jeśli chodzi o te chorobotwórcze. To samo z pierwotniakami których masowe namnożenie, tworzy efekt mlecznej wody. Garbniki wydzielają też liście dębu,buku, czy migdałecznika (które stanowią też pokarm dla krewci), oraz korzenie drzew, które używamy do dekoracji zbiorników. Ale też nie należy z tym wszystkim przesadzać.
kysy2 napisał(a):czyli każdy korzeń w akwa jest dla roślin drogocenny iż posiadają ich bardzo dużo
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Czyli, muszą być im potrzebne, - jak je posiadają.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Billy_Kid » N 08 sie, 2010 18:55

A ile takich szyszek wrzucić do 30 l ?
Avatar użytkownika
Billy_Kid
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 08 sie, 2010 15:09
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Codranger » N 08 sie, 2010 19:11

Ja do swojej 112 wrzucam raz na jakiś czas po kilka szyszek ;]
Avatar użytkownika
Codranger
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 18:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to są szyszki Olchy?

Postprzez Didu » Pn 07 lis, 2016 00:04

Ja robię tak, że zrywam szyszki, wrzucam je do mikrofali na minutkę w celu dezynfekcji (nie parzę wrzątkiem, by nie wypłukać garbników), potem je suszę i umieszczam w plastikowym słoiku. Wytrząsam z nich nasiona i wtedy są gotowe do używania w akwa. Raz wrzuconych nie wyciągam już wcale. Rozkładają się w zbiorniku.

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka
Didu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 06 lis, 2016 23:08

Poprzednia strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości