Rośliny w krewetkarium? Czy to ma sens?

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Rośliny w krewetkarium? Czy to ma sens?

Postprzez MarcinWawa » Śr 21 lut, 2018 15:56

Witam, jestem na forum od niedawna więc jeśli się po kimś powtarzam a tematu nie odszukałem to nie poprawcie,
Zastanawiam się nad tematem roślin w akwarium z krewetkami.I chodzi mi tu głównie o rośliny typu "trawnik" lub pływające takie jak Limnobium, Pistia, Salwinia ...rogatek.
Pytanie? Czy są pomocne w likwidacji związków azotowych czy raczej pochłoną przydatne minerały które wlewamy dla krewetek? Czy pełnią funkcje jedynie dekoracyjną? Czy gniją i tylko powiększają zabrudzenie? Są bardziej na plus czy bardziej na minus?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Pozdrawiam ;-)
MarcinWawa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 24 sty, 2018 01:24

Re: Rośliny w krewetkarium? Czy to ma sens?

Postprzez =Fresz= » Śr 21 lut, 2018 16:21

Polecam rogatek bo jak mu czegoś zabraknie to widać jak żółknie, a jak dasz te pływające i im coś nie podpasi to gniją korzenie, odpadają i mamy "bałagan" w zbiorniku. Biologia dostaje w dupę :-P na trawnik w typowym krewetkarium tylko mchy się nadają.

Ten temat czytałeś od deski do deski? viewtopic.php?f=18&t=7874
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Rośliny w krewetkarium? Czy to ma sens?

Postprzez Lukasz wawa » Pt 23 lut, 2018 09:48

walczyłem o trawnik potem walczyłem z trawnikiem potwierdzam słowa Fresza w krewetkarium rozsądnym wyborem jest trawnik z mchu jeśli już to mi sie dobrze spisywał
Eleocharis parvula ale to wymaga regularnego przycinania i sprzątania to co ściąłeś.
Rade jaką ja dostałem od doświadczonych kolegów to roślinka monte carlo .- (po redakcji ze to nie mech :)
Ostatnio edytowano Pt 23 lut, 2018 11:51 przez Lukasz wawa, łącznie edytowano 1 raz
Lukasz wawa
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 17 sty, 2018 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rośliny w krewetkarium? Czy to ma sens?

Postprzez Tasior » Pt 23 lut, 2018 10:55

Monte Carlo to nie mech ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości