magiczne glony compsopogon?

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

magiczne glony compsopogon?

Postprzez batman-ka » Wt 01 sty, 2008 13:34

Dostałam w prezencie z mchami tego glona,przynajmniej ten tylko wydaje się podobny,jest jak szaroniebieskie poroże jelenia,rośnie coraz większe co mnie doprowadziło do wścieklizny,bo roznosi sie na drogie mchy,nie atakuje stringy ani microsorium,najczęściej i najgęściej jest na willow i jego odmianach,malo na javie,rownież na singapurze jest.

Czy lampa uv daje faktycznie takie dobre efekty i niszczy glony całkowicie?Czy sa jakieś skutki uboczne?
Macie jakies magiczne sposoby na pozbycie sie tego z mchów,nawet wysokie steżenie alginu w misce powoduje tylko zaczerwienienie glona po czym ten umiera a nowy odrasta
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 14:09 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Wt 08 sty, 2008 16:20

Rozwiązanie:
wyciągnęłam mech,z którym przytargałam glona,ponieważ mam oświetlenie 2x18 lub 4x18 niezależnie,mogę sterować jak chcę ,więc wyłączyłam na pare dni połowę światła,co się dało wyskubałam,a resztą zajęły się red nose,te krewetki to odkurzacze na te glony,nie jedzą tabletek ,są duże i dobrze czyszczą,amano przy nich są leniwe ,a moje to już w ogóle
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez OlgaBezKrewetek » Pn 22 gru, 2008 17:38

Witam serdecznie,
Myślę, że ja również mam nieprzyjemność z compsopogon'em.
Zarasta mi wszystko w ciągu liku dni. Podmieniam wodę raz w tygodniu, teraz częściej, codziennie czyszczę ale mam inwazję i już sobie nie radzę. Amano coś skubią ale raczej wolą mchy bez tego glona.
Mam pytanie aporopos polecanych krewetek do zwalczania tego glona, czy red nose to red cherry?

Obrazek
OlgaBezKrewetek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 22 gru, 2008 17:30

Postprzez Adekm89 » Pn 22 gru, 2008 18:13

Też tego śmiecia mam, a raczej miałem, lemoniada i po sprawie, po wymoczeniu w tym robi sie czerwony i po 1-2 dniach znika:)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » Pn 22 gru, 2008 18:13

Red nose to nie red cherry,red nose można obejrzeć na stronie głównej www.krewetki.org -opisy krewetek
Co do glona,wodę przy inwazji podmienia się 3 razy w tygodniu 5%-10% ale warto też odmulić,umyć szyby i wyskrobać glona,po tym wszystkim zmienić gąbkę w filtrze na nową -przeczyścić filtr.U mnie glon zaczyna od deszczowni i filtrowana woda przechodzi przez glona i się roznosi po akwarium.
Co do rodzaju glona to nie wiem która krewetka go zjada bo jest twardy,moje tego nie ruszają ,polecam moczenie w cytrynce,robi się czerwony i dobrze go widać ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez OlgaBezKrewetek » Pn 22 gru, 2008 18:19

Ach, liczyłam na tą metodę z krewetką - szkoda.
Czyszczę pęsetą, wyrywam co się da nawet kilka razy dziennie. Dzisiaj usunęłam większość glossi (strasznie żałuję) ale był z niej dywan waty z tym glonem. Podmienię wodę za trzy dni, może kilka razy to coś da. Opuszczam KH i GH teraz mam na poziomie 6, ponoć od 4 te glony nie lubią. No zobaczymy, to jedyny glon, który mi spać nie daje niestety.

Mogę prosić o metodę z lemoniadą - mchy ją przeżywają?

Batman-o - byłam w opisie krewetek i takiej nie znalazłam, źle szukam?
Ostatnio edytowano Pn 22 gru, 2008 18:24 przez OlgaBezKrewetek, łącznie edytowano 2 razy
OlgaBezKrewetek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 22 gru, 2008 17:30

Postprzez Adekm89 » Pn 22 gru, 2008 18:32

Mchy jak najbardziej przeżywają, ja używam kwasku cytrynowego...
Na 10Litrow wody, sypię całą torebeczkę kwasku, mech na 15 minut z glonem do wody i juz:) powiedzmy łyżeczka na 2 litry
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez diablo33 » Pn 22 gru, 2008 20:35

Witam! ;-)

Też mam ten syf w akwarium :-/ Nie wiem jakim cudem, ale po wpuszczeniu 20 babulti - glon znika :-D Ale bez lemoniady się chyba nie obędzie.

Pozdrawiam, diablo33.
[36L] - 5 x Neocaridina heteropoda var. red | 20 x Caridina cf. babaulti | 4 x Clinthony

[36L] - kolejny zbiornik - PROCES DOJRZEWANIA!
Avatar użytkownika
diablo33
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): So 12 sty, 2008 20:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » Pn 22 gru, 2008 23:45

OlgaBezKrewetek napisał(a):Ach, liczyłam na tą metodę z krewetką - szkoda.
Czyszczę pęsetą, wyrywam co się da nawet kilka razy dziennie. Dzisiaj usunęłam większość glossi (strasznie żałuję) ale był z niej dywan waty z tym glonem. Podmienię wodę za trzy dni, może kilka razy to coś da. Opuszczam KH i GH teraz mam na poziomie 6, ponoć od 4 te glony nie lubią. No zobaczymy, to jedyny glon, który mi spać nie daje niestety.

Mogę prosić o metodę z lemoniadą - mchy ją przeżywają?

Batman-o - byłam w opisie krewetek i takiej nie znalazłam, źle szukam?


http://krewetki.org/strona/opisy/gracil ... dnose.html tutaj jest opis jak wygląda red nose,mają długi nos i nie rozmnażają się tak jak amano w słodkiej wodzie,tylko larwy potrzebują słonej wody do rozwoju,red cherry to czerwone krewetki najbardziej popularne
http://krewetki.org/strona/opisy/hetero ... opis1.html

metoda z lemoniadą to pół cytryny na kubek wody,lub cytrynka w płynie,10 minut jak cosmo zrobi się czerwony to znaczy że ma zgon :-p,niestety ten glon jest upierdliwy i to bardzo
Ostatnio edytowano Pn 22 gru, 2008 23:48 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pszemoo » Śr 24 gru, 2008 22:23

Ten paskudny glon nie lubi miękkiej i kwaśnej wody. Ja u siebie długo walczyłem, ale dopiero miękka, kwaśna woda pomogła mi go usunąć. Oczywiście codziennie starałem się wyciągać najbardziej zakażone rośliny.
Avatar użytkownika
pszemoo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 23 sty, 2008 02:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Adekm89 » Pt 30 sty, 2009 22:28

Ale też może ładnie wyglądać:)
Kiedy zrobię zbiornik tylko z tym glonem:) :P

Obrazek
Obrazek
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości