Zestawy roślin do krewetkarium.

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Postprzez Misquamacus » N 17 sty, 2010 21:15

Ilość mchów na tej aukcji to śmiech na sali :lol: :lol: :lol:
Nie wiem kto to sprzedaje, ale moim zdaniem ośmiesza sam siebie ;)
2, 3 gałązki :lol:
Poszukaj raczej aukcji, gdzie mech jest określany "objętościowo" a nie "na gałązki", bo gałązka może mieć i 2 i 10cm i jak sprzedawca nie uczciwy to Cię wyd*ma za przeproszeniem ;-)
Warto się zastanowić nad tymi aukcjami :
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=9036208
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
itp.
pozdro
pozdrawiam,
Obrazek
Avatar użytkownika
Misquamacus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 18:08
Lokalizacja: Warszawa Wola

Postprzez krzych0062 » N 17 sty, 2010 21:18

No i większość zdjęć zaczerpnięta jest z neta a nie z własnego akwarium. No i są nieścisłości co do gatunków :-P
___________ edit______
Tu jest świetna strona z opisami roślin
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... er/all.php
Ostatnio edytowano N 17 sty, 2010 21:22 przez krzych0062, łącznie edytowano 1 raz
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Heterocera » N 17 sty, 2010 21:59

No to może wgłębka?
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez krzych0062 » N 17 sty, 2010 22:07

Jak jest ładnie zrośnięta to można przyczepić na jakiś korzonek, czy lignit...
Link do opisu:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... .php?id=99
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez CinekxD » Pn 18 sty, 2010 15:07

No no nie powiem macie racje ale może doradżcie mi jakie mam mchy wybrać te inne rośliny itp.Najbardziej zależy mi na trawniczku i mchach.Zdaje się na waszą pomoc!!
CinekxD
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 16:52
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez leszcz25 » Pn 18 sty, 2010 15:33

Zaletą takiego trawnika jest niskie zapotrzebowanie na światło. Krewetki bardzo fajnie się na nim prezentują. Dodatkowo całość można podnieść odmulić dno i wyłożyć mech spowrotem.
Obrazek
(Mech X-mass)
Ostatnio edytowano Pn 18 sty, 2010 15:34 przez leszcz25, łącznie edytowano 1 raz
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez CinekxD » Pn 18 sty, 2010 17:46

Ale ja nie chce jakiegoś mchu na dnie tylko jakiś piekny trawniczek w postaci jaich niskich roślinek
CinekxD
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 16:52
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez leszcz25 » Pn 18 sty, 2010 20:11

CinekxD napisał(a):Ale ja nie chce jakiegoś mchu na dnie tylko jakiś piekny trawniczek w postaci jaich niskich roślinek


Więc może lepiej podaj jakie masz akwarium, jakie oświetlenie, Jak i czym masz zamiar nawozić, jakie chcesz zastosować podłoże.
Te informacje pomogą dobrać odpowiednie rośliny, bo za niedługi czas pojawi się temat "Dlaczego mój trawniczek marnieje". Wiem bo sam tak przechodziłem ten etap :P
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez nevis » Pn 18 sty, 2010 20:34

CinekxD napisał(a):Ale ja nie chce jakiegoś mchu na dnie tylko jakiś piekny trawniczek w postaci jaich niskich roślinek

Też bym taki chciał, ale już się pogodziłem z faktem, że ciężko bez odpowiedniego sprzętu, oświetlenia, podłoża, nawożenia a najważniejsze doświadczenia osiągnąć takie rezultaty jakie można zaobserwować na większości zdjęć, na których staramy się wzorować. Nie znam Cię za dobrze więc ciężko powiedzieć czy nie jesteś w stanie zafundować sobie porządnego podłoża pod roślinki czy zestawu co2. Wnioskuje jedynie po pytaniach, które tutaj zadałeś, że dopiero nabierasz doświadczenia w akwarystyce roslinnej a początkującym taki trawniczek z henka czy glosi może sprawić problem. Moja rada to słuchać kolegów, którzy wypowiadali się wcześniej, zafundować sobie mchy np kępke christmasa lub taiwana, są bardzo proste w utrzymaniu, szybko rosną a przy tym są po prostu ładne ;-) Dobrze byłoby gdybyś odpowiedział na pytanie Leszcza na temat zbiorniczka, wtedy fachowcy będą mogli lepiej określić jakie roślinki dadzą sobie u Ciebie radę :)
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez CinekxD » Pn 18 sty, 2010 21:19

Ok sorka jestem napalony i nie myśle troche.Dokładnie to jeszcze akwa nie kupiłem ale jutro będę jechał i kupuje 25l z pokrywą.Oświetlenie to nie wiem ile W doradźcie mi.A podłoże czy te inne to zdaję się na was.Jestem otwarty na propozycje.
Ostatnio edytowano Pn 18 sty, 2010 21:19 przez CinekxD, łącznie edytowano 1 raz
CinekxD
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 16:52
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Nazgrell » Pn 18 sty, 2010 21:36

Do 25l proponuje 2x 8W, u mnie sprawowało się w sam raz. Podłoże według uznania, oby nie było jakieś jałowe. Zapewne w tym zbiorniczku nie będziesz podawał CO2 jak i obficie nawoził, więc krąg roślin na trawnik się zawęża. Możesz spróbowac z eleocharisem parvulą. Nie wymaga ona jakiegoś super nawożenia, rosnac bedzie. Ew. gałęzatka ale to już więcej roboty, chociaż efekt też można ładny uzyskac. Po primo to się nigdzie nie spiesz ;-) Przymyśl wszystkie aspekty i co konkretnie chcesz uzyskac.
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez CinekxD » Pn 18 sty, 2010 21:48

Nazgrell spoko ale skad ja ma wziaść taką rośline jak w Raciborza nawet mchu nie ma xD.A jak mam te 2x8W może dam żarówke z 20W to powinno starczyć.Jak masz inne pomysły na trawik to prosze proponuj.
CinekxD
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 16:52
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Nazgrell » Pn 18 sty, 2010 22:01

Z żarówkami to juz więcej zabawy, ciężko znalezc odpowiednią. Ja przerobilem tą plastikową pokrywe z 25tki (taka wstretna wydmuszka) i wsadzilem 2x 8W. Nie pamiętam ile mnie to kosztowało, w sumie tyle co transformator i startery. Roślinki możesz śmiało kupywac przez neta, ostatnio nawet ciepło jest.
Inne pomysły na trawnik... Może jeszcze jakiś lilaeopsis pociągnie, np. brazylijski. Ale on rosnie powoooli. Ciężko troche, to jakby strzelac w ciemno :-> Moim zdaniem powinieneś trochę się wstrzymac z startem tego zbiorniczka, pierw sobie wszystko przygotuj, żebyś wystartował jak najlepiej.
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez krzych0062 » Pn 18 sty, 2010 22:04

Nazgrell napisał(a):Nie pamiętam ile mnie to kosztowało, w sumie tyle co transformator i startery.

Ale po co "bawiłeś' się w starej technologi? Można to zastąpić elektroniką z żarówek energooszczędnych...Taniej i lepiej..zarówno dla świetlówek jak i dla ludzkiego oka_świetlówki nie "migoczą" :-)
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Nazgrell » Pn 18 sty, 2010 22:07

Jak to robiłem pare lat temu to byłem w tym całkowicie laikiem... ;-)
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości