Tło z mchów: weeping i christmas - ile potrzeba ?

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Tło z mchów: weeping i christmas - ile potrzeba ?

Postprzez dj_rey » So 31 lip, 2010 18:12

Mam dwa zbiorniki po 25l i chciałbym zbudować w nich tła z mchu przytwierdzonego na siatce. W jednym akwarium weeping moss, a w drugim christmas lub taiwan moss, ale nie wiem ile gałązek będzie potrzebnych na każdy zbiornik, dlatego pytam doświadczonych forumowiczów.
Jak długo zajmuje zarośnięcie takiego tła w całości (by nie było widać już siatki) ?
dj_rey
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 18:39

Postprzez Laston » So 04 gru, 2010 15:25

"Ile" to ty decydujesz ile dajesz (im więcej tym szybciej się rozrastają).

Pozdrawiam :arrow:
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole

Postprzez Mateusz.A » N 05 gru, 2010 13:03

Nie do końca. Jeśli dasz za dużo, to mech w niższych warstwach może obumierać.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Laston » So 11 gru, 2010 12:56

Niekoniecznie, co prawda czasem tak się zdarza ale to bardzo rzadko i ja sądzę, że obmiera nie przez za duża ilość
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole

Postprzez aquahobby1 » So 11 gru, 2010 20:29

Tutaj jest kwestia umiejętnego przycinania. W wyższych partiach zbiornika mech ma więcej światła, i szybciej rośnie, zasłaniając światło roślinom poniżej. Dlatego robiąc przycinkę okresową należy robić to w kształcie choinki. Góra krótko, im niżej, tym więcej zostawiać. Wtedy się dobrze zagęści, i stworzy jednolitą ścianę.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez MarSz » So 11 gru, 2010 21:49

dj_rey napisał(a):Mam dwa zbiorniki po 25l i chciałbym zbudować w nich tła z mchu przytwierdzonego na siatce. W jednym akwarium weeping moss, a w drugim christmas lub taiwan moss, ale nie wiem ile gałązek będzie potrzebnych na każdy zbiornik, dlatego pytam doświadczonych forumowiczów.


przyjmijmy, że tło na całą tylną szybę i że to jest 20cm x 20cm. W takim wypadku mogę ci dokładnie powiedzieć, bo sam taki wymiar robiłem.
W moim akwarium zerwałem stare tło i robiłem kilka dni temu od nowa (siatka ma takie wymiary bo nie pokrywa całej ściany tylnej).
Ja użyłem około 20 gałązek. Mógłbym mniej (tak robiłem za pierwszym razem) i też by się fanie rozrosło ale skoro miałem go pełno to nie żałowałem. Więcej nie ma sensu bo jak się nakładają na siebie to nic na tym nie zyskujesz - te gałązki miedz siatkami i tak pewnie zgniją a liczą się ich młode odrosty.

dj_rey napisał(a):ak długo zajmuje zarośnięcie takiego tła w całości (by nie było widać już siatki) ?


Jak robiłem pierwszy raz to miałem tylko kilka gałązek i dlatego piszę, że jest to możliwe aczkolwiek w miarę rosrostu mchów musiałem je przycinać i zaszczepiać w pustych miejscach - trochhę to mozolne i do efektu calkowitego zarośnięcia minęło jakieś 3-4 miesiące.

Teraz dajję sobie góra 2 miesiące.

Aha - ja pisze o christmasie bo takiego używałeem.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości