utricularia graminifolia

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

utricularia graminifolia

Postprzez MarSz » Śr 24 lis, 2010 01:02

Mam pytanie - czy ktoś matą roślinę?
Jakie wrażenia z hodowli?

Przede wszystkim interesuje mnie jak wygląda kwestia jej mięsożerności i młodych krewetek. Chodzi mi o konkretne informacje - czy można sobie np. pozwolić na tą roślinę w akwarium, w którym chciałbym również rozmnażać crystalki? Czy istnieje ryzyko, że młode (powiedzmy jedno- dwudniowe) krewetki pójdą na przekąskę?

Gdzie mogę tą roślinę dostać?
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez Mehi » Śr 24 lis, 2010 13:57

Ja ta rosline hodowalam w wersji emersyjnej i subemerayjnej jak jeszcze pracowalam w sklepie z roslinami owadozernymi. pulapki ktore roslina posiada sa za male by zmiescic mloda krewetke. oczlik jakis mniejszy na sile wejdzie ale nie krewetka. roslina ta pobiera glownie mikro pokarm.
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez MarSz » Śr 24 lis, 2010 15:43

Dzięki,
właśnie taka odpowiedź mnie interesowała.

Jak do tej pory to sprzeczne informacje znajdowałem na polskich forach lub same spekulacje.

Dopiero jak poświęciłem nieco czasu na studiowanie zagranicznych forum to znalazłem takie same informacje jak od ciebie.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez aquahobby1 » Śr 24 lis, 2010 22:05

Można ją dokarmiać pantofelkami. Oczlika też nie rusza, chyba, że jego postać larwalną, i to najmniejszą.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości