Robaki na roślinach

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Robaki na roślinach

Postprzez MasterCzen » Pn 03 sty, 2011 21:15

Witam, mam problem w krewetkarium. Do rzeczy, na roslinkach zauważyłem chodzace z dużą szybkościa robaczki mniejsze niż 0,5mm , wygladajace jak małe białe muszki. czytalem artykul o wypławkach ale to chyba nie to bo nie pełzają tylko jak by chodzą i nie mam tego na szybach tylko najwiecej na pelii. Z tego co udalo mi sie zauwazyc to chyba krewetka oszamała jedna sztuke. Wiecie co to moze być?? zdjecia raczej nie dam rady zrobic bo jest za małe to ustrojstwo.
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez Smithi » Pn 03 sty, 2011 22:04

Prawdopodobnie malzoraczki.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez MasterCzen » Pn 03 sty, 2011 22:28

Czy to może zaszkodzić krewetką??
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez Smithi » Pn 03 sty, 2011 22:38

jezeli to sa napewno malzoraczki to nie zaszkodza, sa niegrozne dla krewetek.
Glownie odzywiaja sie pozostalosciami roslinnymi badz zwierzecymi wiec raczej sa porzyteczne. Jesli bedzie ich zaduzo wpusc troche neonkow badz innych malych rybek nie szkodzacych krewetkom aby troche uszczuplily ilosc malzoraczkow.
Ostatnio edytowano Pn 03 sty, 2011 22:45 przez Smithi, łącznie edytowano 1 raz
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez agafoo » Śr 05 sty, 2011 15:29

Dużo masz krewetek? Jak często i w jakiej ilości dajesz im jeść?
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MasterCzen » Śr 05 sty, 2011 17:35

jakies 15 sztuk i doslownie dalem 2 razy po 1/4 tabletki pokarmu danego w zestawie aquael. Na dodatek jeszcze dzis na szybie zauważyłem wypławki;/ akwa stoi juz ponad miesiac a krewetki sa jakis tydzien, parametrow nie sprawdzalem jeszcze bo nie mam testow. Jeszcze ciekawa rzecz, wpuscilem slimaka z mojego glownego akwarium takiego na glony w zebre. buszowal tam kilka dni, wczoraj wieczorem patrze a on lezy sztywny skorupka do dolu ale poczekalem z nim do rana i byl w tej samej pozycji, jak go wyjalem to nie bylem pewny czy padł i wrzucilem go spowrotem do glownego, po paru godzinach pełzał po szybie... o co kaman??? i powiedzcie czemu nawiedzilo mnie to cale robactwo i jak sie go pozbyc??
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez agafoo » Śr 05 sty, 2011 18:55

Pojawienie się wszelkiego robactwa może świadczyć o tym ze akwarium jest jeszcze (albo już) niestabilne.. robaki mogłeś tez przynieść z roślinkami i wykorzystują okazję:D

Ja obstawiam ze masz jeszcze NO2 - stad ślimak (nertina?helenka?clithon?) się schował..
bo NO3 na tym etapie z takim karmieniem jak powiedziałeś raczej nie powinno podskoczyć.. chyba ze lejesz jakieś mocne nawozy?
U mnie tak robiły clithony i helenki po wpuszczeniu do akwarium z wysokim NO3 - potrafiły nie wyjść przez 2-3 tygodnie, a po wpuszczeniu do innego cale dnie łaziły po szybach..

Zrób może kilka kolejnych podmianek wody "świeżej" wymieszanej z dojrzała z drugiego baniaka, może się poprawi, a napewno nie zaszkodzi.

Ten pokarm też z tego co pamiętam strasznie pyli i "brudzi" wodę:/ zainwestuj może chociażby w shrimp sticksy tropicala albo hikari shrimp cuisine (czy jakoś tak) cena jest niewysoka a o niebo lepsze.. no chyba ze chcesz coś z wyższej polki;)

No i cierpliwości:) Przeszłam plagę małżoraczków i wypławków tez więc wiem co to znaczy :] nie polecam żadnej chemii - jeszcze bardziej zdestabilizujesz akwarium
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MasterCzen » Śr 05 sty, 2011 19:26

Ten slimak to nertina. Tez mi sie wydaje ze przynioslem to z roslinami... nawoze EC 10 kropel dziennie i kilka razy dodalem FERROPOL 24. 1 kropla co dwa dni ale jak zauwazylem jakies naloty na szybach i te stwory to przestalem dawac ferropol. Nie wiem czy w ogole potrzebnie to dawalem.

Faktycznie ten pokarm sie pyli i brudzi ale jak tylko go podam to wszystki krewetki co do jednej siedza przy tym:)

Ogolnie to krewetki tez chyba sporo brudza bo jak czyszcze gabke z filtra i wlaczam go ponownie, jest wieksze cisnienie to z podloza wylatuja zanieczyszczenia po prewetkach...

agafoo, moze smieszne pytanie, ale kiedy podajesz EC rano czy wieczorem, jest jakas roznica?
Ostatnio edytowano Śr 05 sty, 2011 19:35 przez MasterCzen, łącznie edytowano 2 razy
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez MarSz » Śr 05 sty, 2011 20:10

MasterCzen napisał(a):kiedy podajesz EC rano czy wieczorem


powinno się podawać rano - najlepiej kilka godzin przed włączeniem światła
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez MasterCzen » Śr 05 sty, 2011 20:21

W takim razie zle robilem, wlewalem ok godz. 15 jak tylko zapalam swiatlo.

lepiej bedzie jak np. wleje o godz. 6 rano a swiatlo zapale o 15?? czy tez nie bardzo?

ile godzin w ogole swiecic? akwa 20 L 11 W
Ostatnio edytowano Śr 05 sty, 2011 20:24 przez MasterCzen, łącznie edytowano 1 raz
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez agafoo » Śr 05 sty, 2011 21:20

MasterCzen napisał(a):ile godzin w ogole swiecic? akwa 20 L 11 W


ja świecę od ok 16 do 22-23, czyli 6-7 h dziennie..

polecam kupić w aptece strzykawkę i dozować EC dokładniej:) ja trochę zielska się wyzbyłam i teraz daję 0,5 - 1ml, przy dość zarośniętym dawałam nawet 1,5 do 2ml

gdzieś słyszałam ze przy tym specyfiku należy tez uważać na wysokie ph, powyżej 7,5
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MasterCzen » Śr 05 sty, 2011 21:47

A powiedz mi kiedy dodajesz EC? moze byc tak jak pisalem w poprzednim poscie?
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez agafoo » Śr 05 sty, 2011 22:59

ja dodaje zaraz po włączeniu światła, ale od jutra spróbuję tak ja mówi Marsz
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MasterCzen » Cz 06 sty, 2011 12:39

A co mozecie powiedziec na temat tego FERROPOLU 24?? czy to cos jest w ogole warte?
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Postprzez MasterCzen » Cz 06 sty, 2011 19:20

Zadobylem testy paskowe, moje parametry sa nastepujace:

NO3-0
NO2-0,5
GH-17
KH-12
PH-7/7,5 ciezko dokladnie stwierdzic bo te testy nie sa dokladne

KH chyba jest za wysokie, jakie sa sposoby zeby je zmniejszyc?
MasterCzen
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 19 gru, 2010 10:39

Następna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości