Tania i skuteczna metoda na glony

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Postprzez =Fresz= » Pt 14 lis, 2008 12:27

A no widzisz to już znam powód heh a po glonie nie będzie do jutra już znaku jeżeli tak dalej będą go objadać redki z babulkami heh przyznam się że miałem lenia żeby to wymoczyć ale teraz jestem zadowolony z efektu :shock:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pt 14 lis, 2008 12:55

Jesienny leń dopada każdego,ja się tak długo zbierałam na sprzątanie,że teraz wyrzuciłam miskę glona,nawet filtr tetry trzymam na wierzchu,żeby rury czyścić na bierząco,zaopatrzyłam się w szczotkę do rur i nawet grafik mam co kiedy czyściłam,gdyby skleroza mnie dopadła :-p ,poza tym motywuje mnie do trzymania się grafiku hehe.Mam dość glona,a niebawem będę miała nowych mieszkańców akwarium i będzie jeszcze więcej roboty :P,3 akwaria to sporo zabawy a niebawem będzie jeszcze solniczka
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Pt 14 lis, 2008 13:13

O kurcze widzę szalejesz heh solniczki robią się coraz popularniejsze i sprzęt jest coraz tańszy więc sądzę że niedługo będzie to norma ;-) a nowi mieszkańcy to? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kot » Pt 14 lis, 2008 13:16

a masz jeszcze te crystale za kupę kasy?
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez =Fresz= » Pt 14 lis, 2008 13:58

Już dawno batmance wykitowały :-P a pamiętam jak odradzałem ich zakup :-P
Ostatnio edytowano Pt 14 lis, 2008 13:58 przez =Fresz=, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kot » Pt 14 lis, 2008 14:21

Pewnie koledze...... padały to szybko sprzedał. Ciężki jest los hobbysty. :-)
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pt 14 lis, 2008 14:41

Było minęło trochę kasy popłynęło,ale kto nie próbuje ten nie żyje :-p
A jak wiadomo żeby mieć trzeba zainwestować,ale jak tym razem nie wypali to będę trzymała same filtrujące hehehe....więc trzymajcie kciuki
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Pt 14 lis, 2008 15:39

Pewnie koledze...... padały to szybko sprzedał. Ciężki jest los hobbysty.

Temu koledze o którym myśle napewno nie padały bo do dzisiaj ma wielką hodowle tych krewetek ;-) no i oczywiście można się z nim dogadać w sprawie cen :-> dostane od tej osoby teraz korzonki do mojej kostki :mrgreen: a wracając do crystali to batmanka poprostu zaniedbała je :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pt 14 lis, 2008 23:09

Oj tu nie osądzaj zanim nie poznasz faktów,oczywiście nie zwalam winy na sprzedającego,ale na pewno wtedy nie zaniedbałam akwarium,było czyste jak łza na RO,czy za tyle kasy można zaniedbać akwarium??Do dzisiaj z tym akwarium jest coś nie tak,padły mi w nim 2 filtrujące,które przeżyły u mnie 2 lata i wszystkie możliwe zmiany,nawet wymiana dna z krewetkami w akwarium,nigdy im nic nie było i nagle zniknęły,potem padły mi red nosy choć woda nadal była czysta i dno odmulone,potem redki .........do dziś nie wiem co jest grane,wszystkie akwaria mają tą samą wodę i dno,te same rośliny ,z tym że to ma filtr tetry a drugie o tym samym litrażu ma zwykły filtr gąbkowy aqua szuta.Wszystkie parametry są ok,twardość też,NO2 i 3 i pH,wszystkie parametry są takie same w obu zbiornikach.Jedyna różnica jest taka,że na to akwarium pada słońce przez godzinę dziennie i tylko w połowie,jak macie pomysły to chętnie wysłucham.Pokrywy są też jednakowe :-p Nie nawoziłam i nie podawałam CO2,nigdy nie używałam chemii
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kot » So 15 lis, 2008 10:57

Jak mówi moja babcia- oczarował ktoś. ;-) Czerwona wstążeczka powinna pomóc. :mrgreen: ;-) ;-)
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » N 16 lis, 2008 19:38

Teraz mogę powiedzieć,że glon wychodzi natychmiast po 7 dniu bez podmiany wody,więc 30l na ASII bez CO2,z za dużym oświetleniem będzie czyste tylko i wyłącznie przy regularnych podmianach co 4 dni .....teraz poczekam aż amanka będzie chciała łąskawie nosić jajka,może nowe akwarium ją do tego skłoni,bo w pechowym wyrzucała je non stop.
Z drugiej strony bardzo mnie to dziwi i nadal nie wiem dlaczego nie chce nosić jajek w tej pechowej setce :-p.....ręce opadają
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Pn 17 lis, 2008 14:19

Dobra sądze że to efekt końcowy walki z glonem heh teraz zaczynam walke ze ślimakami i słyszałem że dobry jest na to specyfik sery snail ex
Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pn 17 lis, 2008 14:59

Mam ten specyfik,dałam całe 16zł ale nadaje się tylko do moczenia roślin w misce bo jest szkodliwy dla krewetek,w ogóle jest na miedzi i miał zabijać ślimaki,wypławki i stułbie,moich wypławków nie zabił(wrzucałam duże wypławki do kubka z preparatem,poza tym o ile się nie myle ph wody w której rozcieńcza się preparat musi być ok.7,5
Gdyby ktoś chciał to mam 85% opakowania ,ważne do 2010roku odpalę za 10zł+5zł na list :-p,bo mi się nie przyda
Ostatnio edytowano Pn 17 lis, 2008 15:11 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Pn 17 lis, 2008 15:13

Zastosowałem i mogę stwierdzić: dla krewetek red cherry, amano i rybek otoków produkt Sery - snail ex jest produktem bezpiecznym. W moim krewetkarium 112L od dłuższego czasu bezskutecznie walczyłem ze ślimakami zatoczkami, oraz wypławkami. Metody zalecane na forum np. pozbycie się ślimaków stosując pułapkę z marchwi, czy też ręczne ich wyławianie nie przynosiły żadnego pozytywnego skutku. Udawało się likwidować pojedyncze sztuki, lecz one wciąż i wciąż odradzały się w coraz to większych ilościach. A wyławianie wypławków na mięso wołowe to moim zdaniem poroniony pomysł. Owszem, udawało mi się czasami w ten sposób wyciągnąć 2 lub 3 szt. wypławków, lecz w podłożu jak się potem okazało pozostawały ich co najmniej setki. Walka z tym dziadostwem w ten sposób okazała się być bezskuteczna. Nie chcąc stosować chemii, pozostał mi tylko restart akwarium. I też tak zrobiłem, najpierw był to niepełny- dezynfekcja szkła, wygotowanie żwirku i kilkugodzinną kąpiel roślin w oddzielnym naczyniu w roztworze kwasku cytrynowego. Niestety goście pojawili się ponownie. Po kilku tygodniach ponowiłem ale już pełny restart łącznie z wymianą roślin. Jakie było moje zdumienie, gdy po niedługim czasie całe to świństwo pojawiło się ponownie. Totalna porażka. Zastosowałem wówczas produkt Sery - snail ex, najpierw tytułem próby na 1-nej odłowionej krewetce w stężeniu o 100% większym do zalecanego, a potem już w akwarium zgodnie z zaleceniami producenta, jednak z małą modyfikacją. Producent zaleca powtórzenie zabiegu po 8-miu dniach, a ja dodatkowo powtórzyłem go jeszcze po 4-ch dniach. Wydaje mi się, że wszystkie krewetki jak też i otoski przeżyły, mają się dobrze, a ślimaków i wypławków od tej pory więcej nie widuję.


nie wiem co o tym sądzić zatem :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pn 17 lis, 2008 15:53

No nie wiem,jest napisane na nim cytuję:
..."nie jest tolerowany przez większość zbrojników i innych ryb dennych np.brzanka purpurowa"...
wartość ph musi być powyżej 7
..."podmienić natychmiast 50% wody jeżeli ryby będą z trudem oddychać"...
Ile krewetek zejdzie po wymianie 50% wody ?:-p Nie mówiąc już o chemii,skład tego czegoś to siarczan miedziowy 0,75g/100ml. Po czym jest napisane,iż produkt jest szkodliwy dla organizmów wodnych :-P
Biorąc pod uwagę,iż wypławek nie zdycha,może jest szansa ,że krewetka też nie zdechnie,ale szczerze wątpię,raczej wyjdą na brzeg

Jeśli chodzi o wypławka,nie wiem ile razy więcej przekroczyłam normę ,ale na pewno więcej niż 5ml na 1l wody i wypławki nie zdechły,na ślimakach nie testowałam bo kupiłam to na wypławki,po czym wycisnęłam cytrynę i zakatrupiłam wypławka natychmiast:P
Ostatnio edytowano Pn 17 lis, 2008 15:57 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości