Pomoc

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Pomoc

Postprzez Rezuter » Cz 31 mar, 2011 20:00

Witam
Wiem że piszę w złym forum ale może tu mi ktoś coś pomoże. A więc mam 2 akwaria jedno 120l z rybkami i drugie 40l krewetkarium od zawsze miałem problem z glonami i akurat z tymi najgorszymi ,,glony pędzelkowate'' w dużym zbiorniku aż takiego problemu nie mam ale w krewetkarium to po prostu TRAGEDIA!! włoski glona mają po 4 cm długości!! na dodatek mam jakiś brązowy nalot na szybach oczywiście wszedł także na anubiasa, mchy i podłoże, anubias wygląda tak jakby go ten nalot na wylot przeszył tylko 1 nowy liśc się trzyma.
Teraz powiem coś o akwarium
Ma koło 3-4 tygodni, nawozy- kulki gliniano torfowe, Sera florena (kupiłem raz i więcej nie kupię).
Podłoże- Keramzyt na dno, góra żwir kruszony czarny.
Filtracja- Kaskada na 40l wkład gąbkowy, węglowy i włóknina
Światło- Żarówka 38w barwa 5600k (polecali mi to na forum z mojego miasta ponieważ podobno przy takiej barwie dobrze rosną mchy)
Przy podmianach wody dodaję JBL Biotopol (podmiany co tydzień 30%l)
Chodziłem po wszystkich sklepach zoo jakie mam w mieście to nikt mi nie potrafił poradzic, dziś byłem w sklepie i sie kolesia pytam jak się tego pozbyc to powiedział żebym mniej karmił... to ja mu na to że wcale nie karmię to on żebym krócej światło świecił (też próbowałem)
Dziś kupiłem Easy Cabro (tzw. Co2 w płynie-podobno niszczy glony i polepsza wzrost roślin)
Wiem że muszę się tego pozbyc chemią ale czym? żeby nie szkodziło krewetkom.
Proszę o pomoc
Ostatnio edytowano Cz 31 mar, 2011 20:01 przez Rezuter, łącznie edytowano 1 raz
Rezuter
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 26 mar, 2011 16:38
Lokalizacja: płock

Postprzez dziki » Cz 31 mar, 2011 20:19

hallo
Przydały by się testy wody NO3/PO4/GH/KH/ + zdjęcia gloników. Pędzelki po 4 cm to zapewne jakieś zielenice mutanty, krasnala o tak długim włosiu jeszcze nie widziałem ale bez zdjęcia będzie trudno stwierdzić. Brąz na szybach i roślinach to okrzemki, dziwne bo one nie lubią niby zbyt obficie oświetlanych zbiorników, chyba ta Twoja lampka dobrze im świeci ^^
Moim zdaniem masz zbyt wiele światła jak na tę ilość wody, bez przemyślanego sposobu nawożenia w tym CO2 rośliny przegrają z glonami, węgielek możesz wyjąć z filtra, używa się go do odławiania różnych świństw z wody, po wszelakiego rodzaju kuracjach lub plagach, kiedy to jego absorpcyjne właściwości bardziej już nie zaszkodzą niż nasza działalność. Do tego węgiel trzyma się w zbiorniku 2 tygodnie, po tym czasie "przestaje działać".

W telegraficznym skrócie, wydaje mi się że masz a wysoki poziom NO3 i za niski PO4 dlatego panoszą się u Ciebie zielenice. Ale bez testów które powinieneś zrobić nic na 100% pewnego nie jestem w stanie powiedzieć.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Rezuter » Cz 31 mar, 2011 20:34

Jutro pójdę do sklepu i zobaczę jakie ceny testów jak tanio to kupię
A ten Easy Carbo pomaga na te glony co opisałem ? czy na jakieś inne
Ostatnio edytowano Cz 31 mar, 2011 21:13 przez Rezuter, łącznie edytowano 2 razy
Rezuter
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 26 mar, 2011 16:38
Lokalizacja: płock


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości