Brązowy glon przy podłożu atakujący rośliny w pobliżu szyb.

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Brązowy glon przy podłożu atakujący rośliny w pobliżu szyb.

Postprzez joke00 » Pn 07 maja, 2012 19:03

Akwa 10 litrów pojemności, podłoże shrimp sand aqua-art, filtr wewnętrzny, światło 11w.
Zauważyłem w mojej 10l kostce przy podłożu taki brązowy osad, podejrzewam jakiegoś glona, wraz z nim na wgłębce pojawił się taki sam z krótkimi włoskami też brązowe wszystko widać na zdjęciu poniżej:

Obrazek

i jest jeszcze jeden problem 4-5 dni temu posadziłem Micranthemum umbrosum, które było w stanie idealnym a teraz wygląda tak:

Obrazek

Kupiłem wczoraj nawozy potas i żelazo z easy life, no i mam też easycarbo
Od wczoraj podaje easycarbo bez zmian 0,5ml i dodatkowo żelazo (które według ulotki ma też trochę potasu) 1ml i potas oddzielnie 0,5ml i zaczynają zielenieć końcówki (młode pędy). Moje pytanie jak pozbyć się tego brązowego dziadostwa, bo pewnie to jest teraz głównym problemem i przez to marnieją mi roślinki.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Postprzez daro_231 » Wt 08 maja, 2012 08:13

Prawdopodobnie to okrzemki. Są one wynikiem tego że masz albo niedojrzałe akwarium i dajesz za dużo światła albo wyczytałem gdzieś że robią się jak masz akwa dojrzałe i za mało światła...

Opcji na pozbycie się tego jest kilka chyba najlepszym jest wpuszczenie otosków, krewetki sobie z tym nie poradzą.
Można też zaciemnić zbiornik na 2-5dni.
Są też preparaty ale chemia to tylko w ostateczności :)

[edit] A roślinki marnieją bo jak warstwa okrzemków pokryje Ci liście roślin to nie mają dostępu do światła i zatrzymana jest fotosynteza :)
Ostatnio edytowano Wt 08 maja, 2012 08:15 przez daro_231, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
daro_231
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez joke00 » Wt 08 maja, 2012 17:36

To chyba przez zmianę aranżacji, co prawda podłoże to samo woda w połowie też, ale jak by to nie było to restart się na pewno przez to zrobił w jakimś stopniu, na szczeście kolega mi się zaoferował, że jak co to mi jeszcze podrzuci trochę tej roślinki i się zobaczy na razie, przy dawaniu nawozów glon odpóścił riccie, a szyby wyczyściłem.
Przy okazji się zapytam czy kaskada aquela fnz 1, czy fzn 1 ktoby to spamiętał jest rzeczywiście cicha i nie ma drgań tak jak te chińskie, bo ten filtr co go teraz mam jest delikatnie mówiąc blee.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Smithi » Wt 08 maja, 2012 17:51

mialem fzn 1 i 2, obie byly bezszelestne mozna spokojnie przy nich spac.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez joke00 » Śr 09 maja, 2012 06:06

Dzięki, więc decyzja zapadła.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości