Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdjęciu

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdjęciu

Postprzez Magda » Śr 12 mar, 2014 20:20

Dziękuję;-)

O takim krewetkarium marzę, ujęło mnie chyba najbardziej ze wszystkich jak dotąd;-)

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ ... 469968.jpg

To czerwone z tyłu interesuje mnie najmocniej;-)
Czy w tym zestawie coś potrzebuje nawożenia lub jest niewskazane na ekspozycję na słońce?
Magda
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 01 lut, 2014 01:08

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez ToryBcia » Śr 12 mar, 2014 21:51

Poskecane w środku nurzaniec spiralny, To czerwone to rotala macandra może być( bez nawożenia daję jej 3-5 dni i padnie) lewy przód ponikło na prawo od nurzańca kabomba później moczarka. Przed kabombą wąkrotka, kulki gałęzatka, a po prawej na przedzie wygląda jak roślina emersyjna więc nie wiem.

Oprócz macandry reszta mało wymagająca. Ale taki stan roślin jak na zdjęciu nie utrzyma się za długo bez nawożenia. Zawsze rośliny będą cierpieć
ToryBcia
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 26 lis, 2012 16:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez Magda » Cz 13 mar, 2014 19:59

Czyli potwierdza się, że są nieżyciowe te zdjęcia z Internetu. Maja tylko wyglądać, ale proponowane aranżacje nie są praktyczne.
Dzięki za odpowiedź;-)
Magda
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 01 lut, 2014 01:08

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez ToryBcia » Cz 13 mar, 2014 21:34

Jak byś troszkę pobawiła się w roślinne akwarium (uwielbiam holendry), zapoznała się jak wygląda roślina rosnąca rok a dopiero posadzona od razu byś dostrzegła iż te rośliny są dopiero posadzone.

Nawet gąbka na filtrze jest pełna w bąblach, grzałka też :) Często niektórzy ludziska aby podnieść swoje chyba ego sadzą rośliny i piszą "moje wypasione akwarium", a jak prosisz o zdjęcie za 2-3 miesiące to cisza, brak aparatu, brak czasu albo akwa przeszło restart albo fotka zupełnie inna- znów rośliny posadzone krótki czas przed zdjęciem.
ToryBcia
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 26 lis, 2012 16:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez MarSz » Pt 14 mar, 2014 07:37

Nawet po eleocharisie widać, że dopiero co wsadzony z kubka dopiero co, a mały heniek również widać, że ledwo wyjęty z koszyczka.

Każdy kto widział jak rośnie eleocharis vivipara to wie o co chodzi. Tak samo mały heniek - nie ma szans by się tak sam z siebie zbił w kępkę skoro macałe podłoże do dsyspozycji.

Z tyłu jeszcze widzę hygrophilię jakąś a co do nurzańca to nie jest to nurzaniec spiralny zwany przez niektórych śrubowym (valisneria spiralis) tylko nurzaniec amerykański (valisneria americana).
Nurzaniec śrubowy ma proste liście a nie poskrecane (tak, żeby było śmieszniej i inaczej niż nazwa wskazuje ale nazwa nie dotyczy liści a pędów kwiatowych a te są poskręcane) - to tak dla sprostowania.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez kaboom » N 16 mar, 2014 08:41

Poza małym Heńkiem i tą czerwoną roślinką cała reszta jest mało wymagająca, wystarczy dać substrat/ziemię pod żwir/bazalt i bez problemu te rośliny będa rosły. Nie wiem co to jest w prawym przednim roku i zakryta roślina na końcu ścieżki z otoczaków.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez Haze » N 16 mar, 2014 09:26

Bierz tylko mchy, zero substratu, podłorze neutralne- bazalt, piasek kwarcowy, żwirek od Dennerle

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę zidentyfikować WSZYSTKIE rośliny widoczne na zdję

Postprzez Magda » Śr 19 mar, 2014 18:50

Dzięki za odpowiedzi, ale dawno sobie ten wystrój darowałam;-p
Wezmę zwykłe mcharium i najbardziej podstawowe roślinki niewymagajace nawożenia. Jestem, jak wiecie, nowicjuszką w akwarystyce. Jeszcze z ciekawości przejrzę te rośliny, które wymieniacie, ale może kiedyś je wykorzystam, w drugim zbiorniku, o ile się nań zdecyduję. Jednak nie teraz. Wolę pozostać przy najbardziej podstawowych opcjach.
Magda
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): So 01 lut, 2014 01:08


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości