Nurzaniec ginie

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Nurzaniec ginie

Postprzez marcellinoo » Wt 25 mar, 2014 15:43

Witam

Na początek z uwagi na to iż jestem nowy na forum chciałbym się z wami przywitać :-)

Potrzebuje pomocy odnośnie nurzańca mam z nim cały czas problem ponieważ nie rośnie a wręcz ginie. Co może być przyczyną??
Akwa 60L oświetlenie neon 15W wbudowany w pokrywie. Codziennie dawkuję Carbo, potas i aqua art classic. Możecie mi coś doradzić.

Dzięki
marcellinoo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn 17 mar, 2014 16:23

Re: Nurzaniec ginie

Postprzez tomek.b » Śr 26 mar, 2014 00:00

Przypominam sobie, że nurzaniec często zapada na chloroze.
Chloroza to niedobór m.in. żelaza.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Nurzaniec ginie

Postprzez marcellinoo » Śr 09 kwi, 2014 12:00

no zobaczymy juz 2 tydzien dawkuje żelazo jak narazie poprawy nie widać żadnej ale poczekam z tym jeszcze :-?
marcellinoo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn 17 mar, 2014 16:23

Re: Nurzaniec ginie

Postprzez ToryBcia » Śr 09 kwi, 2014 13:54

Podłoże jakie?

Podawaj jeszcze kolejne 2 tygodnie żelazo i inne mikro przy tym świetle i będziesz miał glony.
I co to znaczy ginie? żółty?,brązowieje? dziury w liściach? korzenie gniją? wypadają liście? liście jasne? rozpuszcza się? itd....

Generalnie przy takim świetle bym tylko lekko carbo dawał wszystko inne odstawił. Pod korzenie jakiś nawóz(ziemia, kulki, kapsułki ) i tyle. Ewentualnie przy widocznych brakach makro a na samym końcu mikro
ToryBcia
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 26 lis, 2012 16:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nurzaniec ginie

Postprzez Kravcu » Śr 09 kwi, 2014 14:28

Podawanie żelaza, czy nawet konkretnie mikro i makro, przy takim świetle to poroniony pomysl.
Jedyne nawozowe opcje to kulki nawozowe/gliniane pod korzenie i tyle.
Inna opcja to dolozyc światka.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Re: Nurzaniec ginie

Postprzez marcellinoo » Śr 09 kwi, 2014 16:18

Obecnie dołozyłem jeszcze jedną swietlówke i czyli 2 x po 15w
W nurzańcu najpierw liście bledną potem brazowieje a na koniec wypadają dziury i niestety na anubiasie zaczyna się to samo.
Zrobię tak jak mowiliście będę dozował tylko carbo a za jakis czas dołoże pod korzenie kulki.
marcellinoo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn 17 mar, 2014 16:23

Re: Nurzaniec ginie

Postprzez mirkocis » Cz 10 kwi, 2014 19:19

marcellinoo napisał(a):no zobaczymy juz 2 tydzien dawkuje żelazo jak narazie poprawy nie widać żadnej ale poczekam z tym jeszcze :-?



Jak dawaleś Classic AA to dawaleś też żelazo, bo ten nawóz je posiada. Ja ten nawóz w baniaku typowo roślinnym daje raz na tydzień tylko przy podmianach wody i wszystko rośnie jak trzeba. Oświetlenie 2x18w na 120 litrów akwa.

Dakowanie codzienne przy takim słabym świetle może bardziej zaszkodzić niż pomagać, zwłaszcza krewetkom, zgadzam się tu z kolegą Kravcem.

Co do oświetlenia, to może być to problem ale nie musi, nie napisałeś jaką masz tam świetlówkę. Ja w takim akwa jak Twoje też mam tylko 15W, ale wymieniłem na hagen power glo i dałem odblyśnik. Ale nawet wcześniej ta roślina mi rosła bez problemu, tylko wolniej. To nie jest wymagająca roślina. A mierzyłeś poziom azotu i fosforu jakimś testem? Może po prostu nie ma co jeść. Wtedy Macro Green by Ci sie przydał. Tylko z nim przy krewetkach trzeba ostrożnie.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości